Maminka.czKoupání

8 super míst na pořádnou koupačku. Objevte tahle kouzelná koupaliště po celém Česku

Simona Procházková 16.  8.  2023
Trávíte léto cestováním po Česku a přemýšlíte, kde se v horkých dnech zchladit? Přinášíme tipy na skvělé koupání i odpočinek v přírodě ve všech koutech naší země. Najdete mezi nimi oblíbené vodní nádrže, ale také jezera, rybníky či zatopené lomy. Kam to máte nejblíže? Za vyzkoušení stojí rozhodně všechny.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Zatopený lom Okrouhlák

Nedaleko Konstantinových Lázní na Hradišťském vrchu v západních Čechách se nachází lom Okrouhlák, jehož tvar připomíná obří otisk tlapy psa. Těžba v tomto lomu skončila už v roce 1997, a tak je dnes zatopený a veřejnosti přístupný. Dostanete se k němu po trase Naučné stezky Hradišťský vrch. Lom je známý pro spoustu druhů ryb i dalších zvířat, v jeho okolí potkáte žáby, vodní šneky i raky. Lze se tu i koupat – hledejte písečnou pláž. Voda je křišťálově čistá.

VIDEO: Nejkrásnější česká přírodní koupaliště

Zámek Mitrowicz

Pokud míříte do jižních Čech, můžete si zajet na Lipno, kde vás čeká spousta vodních radovánek. Vyzkoušejte i místní přívoz pro auta – máme otestováno, že se sem pohodlně vejde i poměrně velké rodinné SUV. Variantou je také řeka Lužnice, ale využít můžete také překrásné ubytování v zámku Mitrowicz, jehož součástí je i obnovený park s bylinkovou zahrádkou či odpočinkovou zónou u průzračného koupacího jezírka.

Rybník Harasov

Dvanáct kilometrů od Mělníka se nachází toto překrásné přírodní koupaliště. Výletním cílem ale může být v jakémkoli ročním období, za průzkum totiž stojí i jeho okolí. Na samém břehu stojí někdejší slavný hotel, kam jezdíval třeba i herec Oldřich Nový. Toto místo je také součástí nové naučné stezky nazvané Poklady Harasova, která nabízí půvabnou a romantickou procházku.

Koupaliště Vyžlovka

Přírodní koupaliště Vyžlovka najdete mezi Říčany a Kostelcem nad Černými lesy ve středních Čechách. Zdejší plovárna má dlouhou historii a kromě příjemného koupání a velké travnaté pláže nabízí i možnosti sportovního vyžití, zahrát si tu můžete plážový volejbal, šipky, ping-pong nebo kuželky. Občerstvit se je možné ve zdejší restauraci s venkovní terasou a k dispozici je též dětský koutek. A kdybyste dostali chuť na malý výlet, co by kamenem dohodil, najdete tu Jevanské rybníky nebo Národní přírodní rezervaci Voděradské bučiny.

Nádrž Nové Mlýny

Ať už jedete do Mikulova za designovou přehlídkou Křehký Mikulov nebo spíš za ochutnávkou vína, případně vás lákají procházky po Pálavských vrších, rozhodně nevynechte osvěžení u překrásné vodní nádrže Nové Mlýny. Pohádkový je i výlet na loďce či šlapadle.

Kam na výlet s dětmi? ZOO je sázkou na jistotu. Tady je 12 tipů na ty nejkrásnější

Kamencové jezero

Chomutovské Kamencové jezero je jediné svého druhu na světě. Existovalo ještě jedno v Kanadě, jenže vyschlo. Pokud vám to samo o sobě jako cíl výletu nestačí, sbalte si plavky a věci na piknik – na jeho břehu jsou totiž upravené pláže, koupání je povoleno. V jeho západní části si případně můžete půjčit šlapadlo a lze se tu i ubytovat v chatičkách nebo si postavit stan.

Nádrž Harcov

Když se budete chtít vykoupat nebo se třeba projet na loďce v Libereckém kraji, stavte se u harcovské přehrady. Někdy se jí také říká Liberecká. Větší pláž najdete na pravém břehu, kde je rovněž k dispozici volejbalové hřiště a nedaleko je hráz.

Koupaliště Harrachov

Malebné horské městečko se slavnou sklárnou a muzeem skla nabízí kromě výšlapů do okolních kopců i možnost koupání. Harrachovské přírodní koupaliště se nachází v lokalitě Zákoutí v těsné blízkosti tenisových kurtů. Odpočívat tu můžete na travnatých plážích i ve stínu stromů a kromě bazénu tu jsou minigolf, dětské hřiště i horolezecká cvičná stěna. Nechybí stánek s občerstvením.

Léto s dětmi

Hledáte inspiraci, co podniknout a kam vyrazit s dětmi  o prázdninách? Kde si užijete sport, zábavu a dobrodružství? Přinášíme spoustu inspirativních nápadů, praktických tipů a rad. Dozvíte se, kde najdete nejkrásnější místa na výlety, rodinné cyklo a pěší turistické stezky, kam se vydat za kulturou, kde objevíte zajímavá místa. Nechybí ani praktické tipy a důležité informace, týkající se dovolené a cestování, které potřebujete vědět.

Témata: Dovolená s dětmi, Kam s dětmi, Tipy na výlet, Za zábavou, léto, Cestujeme, Prázdniny, Koupání, Pláž, aquapark, příroda, Výlety, Léto s dětmi, Bazén, biotop, Mělník, Kanada, Harrachov, Harcov, Celé Česko, Cestování, Koupaliště, Přírodní koupaliště, Lipno, Kamencové jezero, Bazény na Heureka.cz