Maminka.czRodina

8 tipů na to, jak zařídit dokonalý dětský pokojíček

Michaela Karavarakis 23.  4.  2014
8 tipů na to, jak zařídit dokonalý dětský pokojíček
Zařizování dětského pokojíčku není jen tak. Máme pro vás několik osvědčených tipů, jak ho zařídit, aby byl bezpečný pro vaše dítě, praktický pro vás a útulný pro celou rodinu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Už i ty nejmenší děti potřebují nějaké své útočiště,kde budou mít svůj klid, kde se později skryjí před světem, když budou chtít být sami nebo kde si mohou schovávat své poklady. Při jeho zařizování byste měli dodržet několik zásad.

Jednotný styl

Pokud začínáte od nuly, tedy bez jakéhokoli stávajícího nábytku či zařízení, popřemýšlejte, do jakého stylu chcete pokojíček ladit a toho se snažte držet. Zda půjdete do vyloženě dětských – barevných – skříněk, nebo zda se rozhodnete pro umírněnější bílý či hnědý nábytek, je samozřejmě jen na vás. Z hlediska praktičnosti můžeme doporučit spíše druhou variantu. Jednak nevyjde z módy, neokouká se a hravost jí můžete propůjčit veselými nálepkami.

Ekologická barva

I když se rozhodnete vymalovat dlouho před plánovaným příchodem z porodnice, stejně si vyberte kvalitní ekologickou barvu od zavedeného výrobce. To poslední, co byste chtěli, je dětský pokojíček páchnoucí chemií ještě týdny po malování.

Obměnitelné dekorace

Obrázky, které vám nyní připadají roztomilé, se vám možná za pár měsíců okoukají. Nebo prostě dostanete chuť změnit téma a poetické kytičky vyměnit za něco řekněme méně růžového - třeba za zvířátka z džungle. Nebo změnu si vymůže samo dítě, když se jeho nejoblíbenější knížkou stane ta o dinosaurech. Ať tak či onak, pro tento účel jsou k nezaplacení samolepky na stěny, které můžete kdykoli sloupnout a zeď zůstane nepoškozená.

Veselé barvy

Zářivé, veselé, kontrastní barvy by neměly chybět v žádném dětském pokojíčku. Miminka stará jen několik týdnů už se je učí rozlišovat a dokáží strávit dlouhé minuty pozorováním svého okolí, pokud jejich oku dostatečně lahodí. I přes to, že dětský pokojíček (a miminkovský/batolecí zvlášť) by měl působit hlavně uklidňujícím dojmem, veselé barvy by tu neměly chybět. Na obrázcích na stěnách, na koberci, na povlečení, na hrací dece, na hračkách v postýlce,…

Správné feng-shui

Neříkáme nastudovat tuto čínskou filozofii od základu celou, ale při nejmenším byste si měli dát pozor na to, kam postavíte postýlku. Určitě by to nemělo být pod okno ani příliš blízko ke dveřím, kde by se mohla ocitnout v průvanu.

Bezpečné hračky

Hračky zvlášť pro ta úplně nejmenší miminka by měly být extra extra bezpečné. Nakupujte jen osvědčené značky jen u osvědčených prodejců. Zkontrolujte si, že výrobek prošel testy, neobsahuje žádné škodlivé látky a je vhodný pro ty nejmenší.

Napevno přidělaný nábytek

Rozkládací přebalovací pult se vám sice nyní může zdát jako dobrý nápad, ale až vaše miminko začne lézt a podnikat první výpravy do okolního světa, stane se jeho prvním terčem. A věřte nám, vratké nožičky vašeho batolete, jeho nenechavé ručičky a nábytek, co není napevno přidělaný ke zdi, je nebezpečná kombinace.

Skříňky, poličky a úložné prostory

Pečlivě srovnané komínky plenek a čistých bodíček na poličce půl metru od země, roztomilý košíček s krémy na opruzeniny, tělovými mléky a vitaminem D tamtéž. Vypadá to sice moc hezky, ale co nebude uklizené, zavřené ve skříni či vystavené alespoň metr nad zemí, stane se v prvních měsících lezení vašeho miminka jeho okamžitým cílem. Vyhraďte mu jednu poličku, kterou může vždy nadšeně vyházet, ale předměty s ostrými hranami, rozbitné a zdraví nebezpečné věci raději vůbec do jeho dosahu nedávejte.

Přejeme vám příjemné chvíle při zařizování „vašeho“ pokojíčku a ještě příjemnější chvíle strávené v něm s vaším miminkem.

Témata: Rodina, Děti, Váš domov, Hračky pro děti, Pokojíček, Tip, Krém na opruzeniny, Jak, Pokoj, Košíček, Dětský pokojíček, Dětský pokoj, Září, Hračky na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Syna porodila, když jí bylo 57. Mít dítě v pozdějším věku je jednodušší, nemáte taková očekávání, říká Barbara
Formánková Simona
Příběhy
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Galerie: "Pneumatiky", strie, celulitida? Známé i neznámé mámy ukázaly svá těla v plavkách a nedostatky neřeší
Mrázková Dita
Mámy v plavkách
Andrea porodila dceru doma a ukázala fotky: Kéž by byla každá žena po porodu tak silná a šťastná jako já, říká
Víchová Tereza
Porod doma
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Od děvčátka k bohyni: Podívejte se na osm neskutečných proměn ženské sexuality
Zenklová Veronika
Fotografie
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy