Maminka.czRodina

A je vymalováno!

, Časopis Maminka
28. 5. 2011
A je vymalováno!
Jaro je ¨v plném proudu a s ním i pocit, že byste měli předělat bydlení. Aby nebylo zimně unavené, ale odlehčené a svěží. Nemusíte hned přistavovat patro, máme pro vás levnější variantu. Změňte barvu!

Letošní jaro se podle odborníků ponese v duchu jasných a zářivých barev. Vrcholně moderní budou všechny odstíny kanárkově žluté, v případě, že však nechcete příliš experimentovat, můžete zvolit i jemnější varianty, které nejsou tak intenzivní.

Rozhodně ale nemusíte natírat všechny stěny v pokoji jednou barvou.
Pro své novorozeně můžete vytvořit tzv. denní a noční zeď, kdy jedna bude žlutá, sluneční, druhá namodralá, blankytná, nebo evokující západ slunce v létě. Větší děti nechte, aby si o svém pokojíčku rozhodly samy. Chce vaše dcera jednu stěnu barbínovsky růžovou a druhou zelenou?

Klidně jí to dopřejte. Jen mějte na paměti, že tmavší barvy patří na místa, kam září slunce, případně na užší stěny (opticky totiž prodlužují), a ty světlejší na místa opačná. Momentálně slaví velký comeback světle šedá, ale nemusíte se jí bát ani do dětského pokojíku. Máte-li pocit, že místnost bude podle přání vašeho dítěte příliš kanárková, můžete situaci uklidnit právě šedou stěnou, která není studená, ale zároveň se ani „netluče“ s ostatními výraznými tóny.

Trendy Klasika

Dětským pokojíkům vládnou odstíny růžové a bledě modré, pokud uvažujete o univerzálních barvách, případně musíte vytvořit jedno společné království pro holčičku i chlapce, zvolte takové, které milují jak princezny, tak i dinosauři. Tedy zelené, žluté a fialkové odstíny z pestré palety tónů.

Počítejte s tím, že první rok bude plně ve vaší režii, takže si v holčičím pokoji užijete sladkou růžovou, později tak striktní být nemusíte. Navíc už vaše tříletá dcera vás může překvapit tím, že bude k růžovým odstínům vyžadovat punkově černé detaily, šedivý nábytek a podobně.

Váš šestiletý chlapec zase může trvat na tom, že modrá je hnusně studená a že chce bílou s rudými akcenty. Dětský pokoj by v zásadě měl vždy být vymalovaný tak, jak si přeje jeho obyvatel. Vy si jen dejte pozor, aby ho z přílišného experimentování nebolela hlava. Barevné kombinace můžete otestovat na internetu, v obchodech s barvami hledejte kruhy barev a očím dejte možnost vyzkoušet, jestli se při pohledu na vybranou kombinaci „netrhají“.

Stropní linie

Zapomeňte na to, že strop musí být za každých okolností čistě sněhobílý. Experti doporučují sladit ho s barvami na stěnách tak, že bude přibližně o dva odstíny světlejší než jsou dominantní stěny v pokojíku.

V případě, že budete strop malovat ve stejném odstínu, jakým jsou vymalované stěny, vytvoříte optickou iluzi nikdy nekončícího prostoru. Pozor, když se chytáte malovat v jarních, nebo letních měsících, mějte na paměti, že odstíny, které dnes působí chladivě (například bílá, kobaltově modrá a podobně), mohou v průběhu zimy působit poměrně chladně a subjektivně snižovat pocitovou teplotu v pokoji i o tři stupně.

Další zajímavé články najdete v aktuálním vydání časopisu Maminka.

Témata: Časopis Maminka, Rodina, Dětský pokojík, Tříletá dcera

Mohlo by vás zajímat
Mé dítě má mongolskou skvrnu! Je to nebezpečné?
V autosedačce sedí špatně polovina dětí. Vadí zimní oblečení i sklopené madlo
Přiznání: S miminkem se nudím. Co s tím? Vyzkoušejte naše rady
Nemůžeme si dovolit bohatého ježíška. Děti jsou nespokojené
11 symptomů, které prozradí, že jste těhotná
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!
Má rozštěp, řekl lékař a navrhl potrat. Dítě si nechala. Jak vypadá teď?
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Tohle je přesné! Nejšílenější momenty, které zažíváme s dětmi na mateřské

Horoskopy

Vodnář Ještě včera jste si mysleli, že vás ze strany zaměstnavatele nic špatného nepotká, ale dnes je všechno…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Lenka, Eleonora, Lena

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu