Maminka.czPříběhy

Adoptoval dívku s Downovým syndromem, kterou odmítlo 20 rodin. Nebyla to charita, je to láska, říká dnes s dojetím

Simona Formánková 10.  8.  2022
Když se v roce 2017 setkal Luca Trapanese poprvé s holčičkou jménem Alba, bylo jí pouhých 14 dní. Její biologická matka ji odložila, protože se narodila s Downovým syndromem. Dalších 20 rodin ji kvůli tomu odmítlo. Charismatickému Italovi však učarovala, a začal se tak psát jeden velký dojemný příběh.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Každý příběh opuštěného dítěte, kterého se někdo obětavý a odhodlaný dát mu rodinu ujme, rozhodně stojí za zveřejnění. Obvykle je to anabáze plná papírování, trpělivosti, slz a nakonec i šťastných shledání. Příběh pětačtyřicetiletého Luky Trapaneseho je navíc ještě ojedinělý v tom, že jde o svobodného homosexuála. Ti mají adopci v Itálii mnohem náročnější. Lucovi úřady sice adopci dovolily, ovšem s podmínkou, že musí jít o dítě se zdravotními problémy nebo problémy chování. 

Ani to ho však neodradilo. Možná právě díky tomu mu osud přivedl do cesty malou Albu s Downovým syndromem. Luca měl spoustu zkušeností s prací v centrech pro lidi se speciálními potřebami, proto ho Albina diagnóza nijak nevyděsila. V jednom z rozhovorů řekl: "Práci s postiženými jsem se dobrovolně věnoval od svých 14 let, takže jsem cítil, že mám potřebné znalosti a zkušenosti a moje rozhodnutí je správné." A právě díky těmto zkušenostem věděl, že jí bude tím správným otcem. 

VIDEO: Dojemné! Dívka uklidní malého bratra hrou na kytaru

Volno jsem měl, jen když dcera skončila na ARO. Přečtěte si příběh tatínka samoživitele

Jediné, čeho se Luca bál, bylo, zda bude schopný se postarat o tak malé miminko. S novorozenci příliš zkušeností neměl. Vše se však změnilo, když ji poprvé držel v náručí. "Okamžitě mě přemohla radost a já ihned cítil, že je to moje dcera. Jsem opravdu hrdý, že mohu být její táta," řekl také ve zmíněném rozhovoru. Malá Alba mu prý změnila život a vše se teď točí jenom kolem ní. 

Dnes je z nich nerozlučná dvojka, kterou na Instagramu sleduje téměř půl milionu lidí. Luca nejenže sdílí střípky z jejich života a běžných dní, ale bojuje také za rovnoprávnost gayů a lesbiček v Itálii. Alba nedávno oslavila své páté narozeniny a z radostných a usměvavých fotek je jasné, že si společně strávený čas naplno užívají. Luca k jednomu z posledních instagramových příspěvků také velice emotivně napsal: "Není to charita, je to láska."

Témata: Rodina, Rodina a vztahy, Instagram, Příběhy, tatínek, Otec, Adopce, Životní příběh, Downův syndrom, Odvaha, charita, Itálie, Příběh, Láska, Speciální potřeba, Alba, Luco, Dojetí
Mohlo by vás zajímat
Herečka Taňa Pauhoufová se stala maminkou! Radostnou novinu oznámila fotografií po porodu a lakonickým "MILUJI"
Mrázková Dita
Slavné maminky
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Tělo po třech porodech? Děti mezeru mezi stehny neocení. Tato máma za svůj instagramový post sklidila uznání
Formánková Simona
Po porodu
Dcera spisovatelky Haliny Pawlowské Natálie: Už od mala chtěla být módní návrhářkou, dnes má svou značku
Brožová Lenka
Časopis Maminka
Nejkrásnější dvojčata světa vydělávají ve 12 letech miliony! Pohádkový příběh, nebo vypočítavost matky?
Formánková Simona
Galerie
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
5 důvodů, proč miminka doopravdy potřebují zavinovačku
Procházková Simona
Novorozenec
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie