Maminka.czChování a vztahy

Advent = charity čas. Komu udělat radost letos?

1. 12. 2014
Advent = charity čas. Komu udělat radost letos?
V adventním čase jsou srdce mnohých z nás naměkko. A spousta z nás přemýšlí o dobrém skutku. Na výběr máme z mnoha možností. Stačí si jen vybrat.

Darujte hračku

Pokud nechcete dávat peníze, máte možnost darovat i hmotné dary. Přesně to umožňuje sbírka Českého rozhlasu Daruj hračku. Začátkem podzimu děti a klienti několika dětských domovů a ústavů sociální péče nakreslili svá přání a vznikla databáze přání, ze kterých si můžete vybrat a dárek vybranému dítěti pořídit.

Projekt se zaměřuje i na mládež, která mnohdy ocení praktické dárky. Studenti například často potřebují učební pomůcky. Mladí lidé, kteří opouštějí domovy, se zase chtějí osamostatnit, ale nemají vybavení pro samostatnou domácnost.

Vybrané a zakoupené dárky mohou lidé poslat bezplatně prostřednictvím přepravního partnera sbírky – společnosti GLS, poštou nebo osobně přinést na adresu rozhlasu (Vinohradská 12, Praha 2), a to až do 14. prosince. Sběrné místo je otevřeno denně od 9.00 - 19.00 hodin. Doručené dárky najdou děti na Štědrý den pod stromečkem.

Více informací najdete na adrese www.darujtehracku.cz.

Křišťál pro Světlušku

U vánočního stromku na Václavském náměstí si můžete zakoupit nádherou ozdobu z českého křišťálu, kterou vyrobili lidé s těžkým zrakovým postižením v pobytovém rehabilitačním a rekvalifikačním středisku pro nevidomé Dědina o. p. s. Výtěžek z prodeje dostane Světluška.

Vánoční křišťál pro Světlušku stojí 80 korun a za tuto cenu dostanete dvě ozdoby. Jednu k sobě domů na stromeček a druhou můžete zavěsit na konstrukci vánočního stromu vedle prodejního stánku. Kromě toho bude u stánku k dostání i limitovaná exkluzivní edice zlatem zdobených křišťálových zvonečků v ceně 400 korun za jeden.

Klepněte pro větší obrázek

S nápadem vyrábět vánoční ozdoby z křišťálu přišly zaměstnankyně tradiční české společnosti Preciosa Lighting. Bylo jim líto, že po dokončení luxusních lustrů a svítidel zůstává spousta menších křišťálových kousků, které se dále nevyužívají. „Naše kolegyně z výroby za námi přišly s tím, ať pro zbylé křišťály najdeme nějaké smysluplné uplatnění. Spojili jsme se tedy s Nadačním fondem Českého rozhlasu Světluška a křišťály jim nabídli coby surovinu pro práci v chráněných dílnách,“ líčí Jindra Vejvodová, ředitelka marketingu a komunikace Preciosa Lighting.

Adventní trhy na Václavském náměstí budou od 29. listopadu do 8. ledna.

Dárek, který potěší dvakrát - audiopohádky O nepotřebných věcech

Další možností, jak přispět Světlušce je i CD se sedmi audiopohádkami od Arnošta Goldflama O nepotřebných věcech. Prostřednictvím hlasu autora se seznámíte s osudem staré boty, novin, pokažených hodin, nepotřebných hadrů, vyhozené knížky, okousaných ohryzků a hovínka.

Klepněte pro větší obrázek

„Neobvyklé příběhy v nezaměnitelném podání Arnošta Goldflama si jistě najdou posluchače nejen mezi dětmi. Navíc toto cédéčko mezi nepotřebné věci rozhodně nepatří, protože jeho zakoupením přispíváte do sbírky Světluška na pomoc nevidomým,“ říká Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který sbírkový projekt Světluška organizuje.

CD O nepotřebných věcech - Pohádky i pro Světlušku vydal Radioservis. Křest za účasti Arnošta Goldflama se uskuteční 4. prosince v 16.30 v Reprezentační prodejně Českého rozhlasu v Praze na Vinohradské 12. Obal a booklet CD zdobí ilustrace Petry Goldflamové Štětinové.

CD zakoupíte například v e-shopu Radioservisu, Reprezentační prodejně Českého rozhlasu, síti knihkupectví a vydavatelství Kosmas, Neoluxor, Bontonland, Kanzelsberger, Dobrovský, Barvič a Novotný.

Podpořte SOS vesničky

V neděli 30. listopadu slavnostně rozsvítila manželka prezidenta republika Ivana Zemanová vánoční strom na Pražském hradě. U něj naleznete kasičku, jejíž obsah bude věnován ve prospěch SOS dětských vesniček. Letos bude výtěžek použit na provoz zařízení a rozvoj programů péče o ohrožené děti.

Témata: Chování a vztahy, Peníze a kariéra, Western, Arnošt Goldflam, Advent, Ohrožené děti, Čas, Řád, Vybrané dítě, Studenti, Léto, Adventní trh, Sbírka, Ředitel marketingu, Lustr, Radost, Let, Václavské náměstí, Databáze

Mohlo by vás zajímat
Vše, co vás zajímá o hlenové zátce. Jak vypadá, jak dlouho odchází před porodem
Žádost o rodičovský příspěvek: Návod, jak a kde rodičák jednoduše vyřídit
Růstový spurt: Období nenasytného kojence vás potká několikrát
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Kdy nechat děti doma samotné? Nejdřív ve 12 letech, tvrdí odborníci!
Aleš Háma: Nerad kluky trestám a řvu na ně. Manželka je přísnější
Matka spatřila ducha dítěte u syna v postýlce. Co to ve skutečnosti bylo?

Horoskopy

Váhy Vaše pracovní plány jdou jako na drátku a vy můžete být spokojení. Určitě se vám podaří získat šéfovu…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zdeněk, Zdenek, Oksana

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné