[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]
Přestože mí synové dostávají každoročně kupované čokoládové adventní kalendáře od babiček, já jsem doma zavedla pravidlo, že adventní kalendář nekupuju, ale peču. A je pravdou, že zatímco okýnka u toho čokoládového se vyprázdní již během pár dnů, můj upečený perníčkový kalendář vydrží přesně do 24. prosince.
A když mi můj osmiletý syn minulý týden řekl, že už se těší, jak mu budou zase v pokojíčku vonět perníčky, tak se přiznám, že se mi do pečení chce mnohem více. Letos mě totiž čeká pečení 72 perníčků, protože budu adventní kalendáře připravovat tři, takže to je už taková trošku manufaktura než vyloženě zábava...
Pokud si však na pečení netroufáte, můžete se inspirovat i kreativnějšími nápady. Věřte nebo ne, děti určitě vaši snahu ocení.
Základem je rozmyslet si, zda chcete kalendář na jednorázové použití, či zda náš produkt má být trvalejšího rázu a vydržet i pro roky následující. Tomu přizpůsobíme volbu materiálu.
Dále je třeba vymyslet, co bude základem pro těch 24 tajemných míst skrývajících tajemství. Jako výchozí surovina dobře poslouží téměř cokoliv:
Hotovo? Pak už zbývá vymyslet, kam oněch 24 skrývaček umístíme. Trojrozměrné věci typu krabičky, pytlíčky či hrníčky lze dobře vyskládat na volnou polici, klavír, parapet, volný tác či do starého proutěného košíčku po babičce.
Látkové pytlíky či papírové dárkové tašky dobře vyniknou zavěšeny na ramínku, větvičce či tyčce. Pokud chcete z adventního kalendáře vytvořit hezkou nástěnnou dekoraci, zvolte jako podklad pevnou látku, polystyrénovou desku či tvrdý karton.
Tak co, jdete do toho?