Maminka.czVánoce

Tipy na nejkrásnější a originální adventní kalendáře nejen pro děti! S těmito zabodujete!

Simona Procházková 11.  11.  2020
Necítíte se na domácí tvoření? Chcete udělat radost dětem nebo potěšit partnera, kamarádku či rodiče? Inspirujte se v naší galerii, letošní edice adventních kalendářů, které seženete v obchodech, jsou krásné a nápadité a vybere si každý podle svého gusta.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Adventní kalendář je milou tradicí, která zejména dětem zpříjemní čekání na Ježíška. Víte, jak vznikl a proč je tolik oblíbeným dárkem i v dnešní době?

Jde o zvláštní typ kalendáře, který zahrnuje 24 dní spojených s křesťanskými Vánocemi a dobou adventu. Odpočítává dny adventu od 1. prosince až ke Štědrému dni. Populární jsou zejména jeho papírové verze, kde najdete 24 otevíracích okének, z nichž každé je naplněno malým překvapením, nejčastěji sladkostí, zejména čokoládou. Moderní verze adventních kalendářů obsahují i jiné „dárečky“ v podobě kosmetiky, čajů, šperků nebo třeba mini hraček.

Adventní kalendář pro děti: Velká galerie plná osvědčených nápadů!

Víte, jaká je historie adventních kalendářů? První známý ručně vyrobený pochází z roku 1851, první tištěný kalendář s malými barevnými obrázky přilepenými na lepence vyrobil tak trochu „omylem“ v roce 1908 mnichovský tiskař Gerhard Lang z Maulbronnu. Vytiskl tehdy vystřihovací kalendář s názvem „V zemi Ježíškově“.

Tento „Mnichovský vánoční kalendář“ neměl ještě otevírací okénka, ale na počátku 20. století už Lang vydal první adventní kalendář s malými otevíracími dvířky. Po něm následovaly další, v mnohých z nich byly vyobrazeny výjevy, citace a příběhy z Bible, přičemž kalendáře vypadaly jako městečka a vesnice s rafinovaně schovanými okénky. Vyráběly se z tvrdého papíru.

Adventní věnce pro rok 2020, které si můžete vyrobit doma

Původním záměrem adventního kalendáře je připomenout dětem vánoční události popisované v Bibli a zpříjemnit jim čekání na dárky. Bylo v něm ale také zachyceno i samotné poselství adventní doby, kdy se všichni křesťané připravují na Vánoce a očekávají příchod Ježíše Krista. A víte, co znamenají otevírací okénka s drobnostmi uvnitř? Symbolizují vnitřní otevřenost, otevřenost duše a srdce pro druhé lidi, pro dobro. Takový byl alespoň jejich křesťanský význam.

Vybrali jsme pro vás nejkrásnější tipy na nápadité, tradiční i originální adventní kalendáře, kterými můžete zpříjemnit předvánoční čas svým blízkým, dětem i dospělým.

Perníčkový, z toaletních rolí nebo jako kapsář. Vyrobte dětem adventní kalendář
Adventní přípravka: Co stihnout den po dni?
Témata: Děti, Praktické rady, Naše tipy, Tradice, Vánoce, Tvoření, Advent, Vánoce 2020, Moderní verze, Originál, Krista, Dárek, Oriflame, Gusto, Ježíš Kristus, Ježíšek, Tip, Okénko, Štědrý den, ORIGINAL, Bible, Adventní kalendář, Otevřenost
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
20 nápadů na dojemné otisky dětských nožiček a ručiček. Vytvořte si krásnou dekoraci a vzpomínku
Formánková Simona
Galerie
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Mám svou porodní „bábu” a bude u mého porodu: Na Bulovce je to možné a o službu je velký zájem
Víchová Terezaswp
Maminka v porodnici
Rychlá zeleninová polévka s krupičkou. Uvaříte ji za deset minut a děti si ji zamilují
redakce
Recepty
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Maminka roku 2022: Mateřství je mým smyslem života. Mí sledující mě považují za zkušenou, říká "maminka čtyř loupežníků"
Maminka roku 2022