Maminka.czVánoce

Tipy na nejkrásnější a originální adventní kalendáře nejen pro děti! S těmito zabodujete!

11. 11. 2020
Necítíte se na domácí tvoření? Chcete udělat radost dětem nebo potěšit partnera, kamarádku či rodiče? Inspirujte se v naší galerii, letošní edice adventních kalendářů, které seženete v obchodech, jsou krásné a nápadité a vybere si každý podle svého gusta.

Adventní kalendář je milou tradicí, která zejména dětem zpříjemní čekání na Ježíška. Víte, jak vznikl a proč je tolik oblíbeným dárkem i v dnešní době?

Jde o zvláštní typ kalendáře, který zahrnuje 24 dní spojených s křesťanskými Vánocemi a dobou adventu. Odpočítává dny adventu od 1. prosince až ke Štědrému dni. Populární jsou zejména jeho papírové verze, kde najdete 24 otevíracích okének, z nichž každé je naplněno malým překvapením, nejčastěji sladkostí, zejména čokoládou. Moderní verze adventních kalendářů obsahují i jiné „dárečky“ v podobě kosmetiky, čajů, šperků nebo třeba mini hraček.

Adventní kalendář pro děti: Velká galerie plná osvědčených nápadů!

Víte, jaká je historie adventních kalendářů? První známý ručně vyrobený pochází z roku 1851, první tištěný kalendář s malými barevnými obrázky přilepenými na lepence vyrobil tak trochu „omylem“ v roce 1908 mnichovský tiskař Gerhard Lang z Maulbronnu. Vytiskl tehdy vystřihovací kalendář s názvem „V zemi Ježíškově“.

Tento „Mnichovský vánoční kalendář“ neměl ještě otevírací okénka, ale na počátku 20. století už Lang vydal první adventní kalendář s malými otevíracími dvířky. Po něm následovaly další, v mnohých z nich byly vyobrazeny výjevy, citace a příběhy z Bible, přičemž kalendáře vypadaly jako městečka a vesnice s rafinovaně schovanými okénky. Vyráběly se z tvrdého papíru.

Adventní věnce pro rok 2020, které si můžete vyrobit doma

Původním záměrem adventního kalendáře je připomenout dětem vánoční události popisované v Bibli a zpříjemnit jim čekání na dárky. Bylo v něm ale také zachyceno i samotné poselství adventní doby, kdy se všichni křesťané připravují na Vánoce a očekávají příchod Ježíše Krista. A víte, co znamenají otevírací okénka s drobnostmi uvnitř? Symbolizují vnitřní otevřenost, otevřenost duše a srdce pro druhé lidi, pro dobro. Takový byl alespoň jejich křesťanský význam.

Vybrali jsme pro vás nejkrásnější tipy na nápadité, tradiční i originální adventní kalendáře, kterými můžete zpříjemnit předvánoční čas svým blízkým, dětem i dospělým.

Perníčkový, z toaletních rolí nebo jako kapsář. Vyrobte dětem adventní kalendář
Adventní přípravka: Co stihnout den po dni?
Témata: Děti, Naše tipy, Praktické rady, Tvoření, Vánoce, Vánoce 2020, Advent, Tradice, Dárek, Ježíšek, Tip, Štědrý den, Okénko, Otevřenost, Adventní kalendář, Bible, Ježíš Kristus, Gusto

Mohlo by vás zajímat
Kdysi a teď: Po letech se znovu nafotili, veselé i dojemné snímky vás dostanou
To se nedá jíst, stěžují si mámy v porodnicích. Co jste dostaly na talíř vy?
Poporodní deprese! Máma ukázala dvě odlišné fotky a sklidila neuvěřitelnou podporu!
Očekávání vs. realita. Kresby mateřství, které pobaví i uklidní! Jedeme v tom všichni
Hračky, které se nepovedly. Výběr z těch nejšílenějších
Na věku nezáleží, otěhotním i ve 40! Jaké jsou další největší mýty o neplodnosti?
10 chyb v legendárním filmu Pelíšky, na které jste zatím nepřišli
Hysterický záchvat: Zvládněte ho bez stresu! Tohle na vzteklouny platí
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině

Horoskopy

Vodnář Milí Vodnáři, pracovní oblast není zdaleka tak pestrá, jak byste si představovali. Prostě se nudíte a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ingrid, Ingeborg, Inna

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné