Maminka.czAdvent

Adventní věnce od našich čtenářek: 90 kreativních nápadů, které vás inspirují

Vanda Stöckbauerová 6.  12.  2023
K adventnímu období neodmyslitelně patří adventní věnec. První svíčka se sice zapalovala už v neděli 3. prosince, ale možná i vy patříte mezi opozdilce, kteří ho ještě nemají a teprve hledají inspiraci ke tvoření. Na Facebooku jsme čtenářky vyzvali, aby nám poslaly fotky vlastních výtvorů... Tady jsou!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Adventní věnec není jen krásná dekorace, která doma vytvoří sváteční atmosféru, ale má mnohem hlubší význam. Představuje symbolické odpočítávání čtyř týdnů adventu. Nejčastěji je spletený z větviček jehličnanů, ale může být i v podobě různých typů dekorovaných svícnů. Věnec zdobí čtyři svíčky různých velikostí a barev. A pokud svíčky při zdobení  vynecháte, můžete ho použít také jako dekoraci na zeď nebo vchodové dveře. Při tvoření záleží hlavně na vašem vkusu, kreativitě se meze nekladou. Inspiraci hledejte v galerii. 

VIDEO: DIY: Adventní věnec z přírodních materiálů

50 nápadů na dechberoucí adventní věnce. Zvolíte tradiční, nebo raději originální?
 
 
 
Témata: Galerie, Tvoření, Tradice, DIY, Vánoce, inspirace, Advent, dekorace, adventní věnec, Výzdoba, Kreativní tvoření s dětmi, vánoční tvoření, Kreativní nápad, Facebook, Svíčka, Adventní období