Maminka.czTěhotenství

Alena Buffon: „Italské děti jsou nevychované a nemají žádný řád“

Klára Kotábová 14.  11.  2011
Alena Buffon: „Italské děti jsou nevychované a nemají žádný řád“
Ještě jako Šeredová se úspěšně se zúčastnila soutěže Miss ČR, po ní ale dala přednost zahraniční kariéře a velmi rychle se stala hvězdou italské televize. Alena Buffon je krásná, přátelská a čerstvě vdaná. A jak sama říká, na prvním místě a až do konce života – máma.

* Jak jste uvažovala o dětech před deseti lety? Chtěla jste hned dvě a v poměrně rychlém sledu po sobě?

O dětech jsem uvažovala i před deseti lety, ale nikdy jsem si neplánovala žádné přesné číslo, ani jak rychle po sobě bych je chtěla mít. Vždycky jsem si říkala: Až to přijde, tak to přijde. Žádné plánování.

* Myslela jste si, že vám tak „vpadnou“ do života? Jak moc ho vaši synové dnes ovlivňují?

Každé ženě, která se svým dětem věnuje, ovlivní život. Dříve jsem měla úplně jiný režim. Nikdy jsem si nedokázala představit, že se třeba desetkrát za noc půjdu „projít po baráku“ pro mlíčko nebo se kouknout, kdo ve vedlejším pokoji to zakašlal atd. :-)

* Jak vypadá den maminky Aleny?

Do května začínal můj den v šest hodin ráno. Poté jsem vzala děti na zázračný výlet do Ameriky a od té doby se nebudí před devátou. Vřele doporučuji všem maminkám :-) Pak si uděláme snídani. Nejdříve si tedy vyčistíme zoubky, ale to je jasné :-) Vypravíme se do školky/jeslí, kam je odvezu. Je to kousek od našeho domu v takové starší vile. Chodí tam oba. Mají na zahradě domácí zvířata, což se mi moc líbí. Je to skoro jako když jedou na chalupu místo do jeslí :-) Poté dojedu na nákup a pak mám svoji hodinku klidu, kdy si jdu třeba zacvičit nebo ke kadeřnici. Pak vyzvednu kluky ze školky, dám Dádíka spinkat a odpoledne jsme buď doma, nebo jdeme někam do parku, jedeme na výlet, do zoo a podobně. V šest musíme být doma, protože mají kluci večeři, pak se jdou vykoupat a kolem osmé jdou spát. My s manželem (teprve si zvykám mluvit o něm jako o svém manželovi, ale hrozně se mi to líbí) si dáme večeři a konečně máme čas jen pro sebe. Takhle vypadá náš normální den, když nejdu do práce, nikdo z kluků není nemocný a jsme doma v Turíně.

* Kdo vám s kluky nejvíc pomáhá?

S kluky mi nejvíce pomáhá Áda, to je náš domovník. Vlastně mi spíše pomáhá s taškami a dalšími těžkými věcmi. Občas k nám zajedou na týdenní návštěvu babička s dědou z Prahy nebo tchyně. Teď od září mám na výpomoc českou au-pair, aby kluci měli stálý kontakt s češtinou a já se mohla více věnovat práci. Přes léto mi pomáhala moje sestra, která se mnou byla déle než měsíc a někdy za mnou přijede kamarádka Pavla z Prahy. Kluci mají rádi, když za námi někdo jezdí na návštěvu, a díky tomu, že máme poměrně velký dům, to pro nás není problém.

* Tatínek (fotbalista Gianluigi Buffon) vám s dětmi pomáhá?

Kluci si s tatínkem moc rádi hrají. Ale bohužel pro mě, má velmi málo volného času, takže je během téměř všech našich denních rituálů v práci :-(

* Je něco, co víte, že mu jde skvěle, a naopak něco, co jste si jistá, že by s kluky nezvládl?

Skvěle mu jde kopat si s nimi do míče :-) Nevybavuji si nic, co by nezvládl. Jisté věci dělá jinak než já, takže mně se může zdát, že to nezvládá, ale vlastně je to jen tím, že má jiný systém. Teď když nad tím tak přemýšlím, tak by asi nezvládl být s kluky týden sám doma, ale já mu ani nedám tu příležitost to zkusit :-)

* Budou z vašich synů fotbalisté, nebo modelové? Povedete je k vašim profesím, nebo je budete podporovat ve všem, co si „vezmou do hlavy“?

Dádík určitě fotbalistou nebude, jelikož je na to dost líný :-) A modelové z nich asi také nebudou :-) Já o tom takhle nepřemýšlím. Až si jednou budou vybírat, co chtějí dělat, tak to nechám na nich, ale zatím to s manželem moc neřešíme. Právě jsem se Louise zeptala, co by chtěl dělat, až bude velký, a on řekl, že nic. Minulý týden mi na stejnou otázku odpověděl, že by chtěl být baletkou :-) Tak uvidíme, co z nich vyroste :-)

ČTĚTE TAKÉ: Vánoční atmosféru snadno navodíte adventní výzdobou i u vás doma

* Nedávno bulvárem proběhla zmínka o tom, že jste zase těhotná... Neničí vás život pod drobnohledem médií? Chtěla byste pro svou rodinu absolutní soukromí? Nebo zájem médií vnímáte jako daň za úspěch?

Dokud jsem neměla děti, tak mi to přišlo jako daň za úspěch, ale s jejich příchodem mi zájem médií začal celkem vadit. Média si neuvědomují, že svou pozorností nejvíce ubližují našim dětem, ne nám. Přála bych si jít s kluky a jejich tatínkem třeba do lunaparku, ale bohužel to není možné, jelikož nás bude pořád někdo „otravovat“.

* Nenalíčená jste snad ještě krásnější než na fotkách. Jak se věnujete sama sobě?

Občas se donutím namazat se nějakým krémem, ale to hlavně, když je u mě na návštěvě má sestra, která používá asi třicet krémů a mně přijde trapné se ničím nenamazat :-) V tomhle ohledu nejsem moc disciplinovaná. Dokud budu pracovat, tak to bude dobré, jelikož v práci mě také něčím namažou. Upřímně si ale myslím, že se takovéhle věci nedají krémy moc ovlivnit.

* Snažíte se nějak dodržovat zásady zdravé výživy? Co byste na rodinný stůl nedala a naopak, co se tam objevuje často?

Gigi dodržuje dietu, když je na soustředění, ale pokud jsme doma, tak si vaříme úplně normální věci, spíše česká jídla. Rádi si uděláme třeba kachnu se zelím (ještě radši ji máme, když nám ji připraví babička, moje máma, ta ji umí nejlépe). Dádík si pochutnává na ovoci i zelenině, ale Louis ji moc nemusí. Dávám jim jak českou, tak italskou stravu. A jíme také nezdravé věci. Třeba po kurzu plavání si za odměnu zajdeme do McDonalda. Těžko dětem vysvětlím, že by místo na sušenku měly mít chuť na rajče :-)

* Jaké jídlo milují vaši synové úplně nejvíc?

Louis miluje rizoto na jakýkoli způsob. Nejradši má rizoto se šafránem a klobáskou. Kdybych nechávala výběr jídla jen na něm, takho má každý den ke snídani, obědu i večeři. Dádík letos v létě objevil kouzlo mořských plodů. Miluje fritované krevety nebo těstoviny s mušlemi. Odmalička jsem jim dávala vše ochutnat. Loius měl třeba v šesti měsících rád sushi a olivy :-) Teď už to nejí. Rádi mají také polévky. Samozřejmě ty české. Nejradši mají polévku s drožďovými knedlíčky a pokaždé, když k nám na návštěvu přijede babička, tak chtějí bramborové placky, které také milují.

ČTĚTE TAKÉ: „Zázračné“ potraviny, které vám pomáhou spalovat tuky

* Kdyby po vás kluci chtěli něco opravdu nezdravého, odolala byste, nebo byste jim to pro klid v rodině dala?

U nás doma to takhle nefunguje. Neukecají mě, když něco chtějí. Dám jim to, co chci já. Ale vzhledem k tomu, že poměrně často cestujeme, tak si někdy musí dát něco nezdravého, jelikož není jiná možnost. A co si budeme povídat, i já si ráda dám nezdravé věci. V životě by se mělo zkusit všechno :-)

* Víte, čím jste zaujala poprvé svého muže, a naopak, čím si získal on vás?

Poprvé jsem ho viděla na diskotéce. Tam mě opravdu zaujal svým fialovým outfitem, který jsem do té doby na chlapovi jeho postavy nikdy neviděla :-) Jinak si mě získal svým vtipem a tím, že se s ním dá o všem mluvit. On na mně vždycky nejvíc ocenil, že nejsem pohodlná a rozmazlená jako většina italských holek.

* Baví vás fotbal? V Česku se proti vám zvedla kampaň, když jste v souboji s Českou republikou fandila mužstvu svého muže. Já to sice považuji za normální, ale chcete těm, kteří se do vás tak obuli, něco vzkázat?

Vzkázat bych jim nic nechtěla. Fotbalu jsem nikdy moc nefandila. Fandím lásce, a proto i svému muži. Když nehraje, tak se na jeho tým nedívám.

Pokračování >>>

Témata: Časopis Maminka, Porod, Těhotenství, Novorozenec, Kojenec, Děti, Slavní rodiče, Předškolák, Školák, Batole, Normální den, Lunapark, Gigi, Velký dům, Normální věc, Řád, Alena, Vedlejší pokoj
Mohlo by vás zajímat
Sedminásobná máma, ekonomka Markéta Šichtařová: Poslednímu těhotenství jsem se nejvíc divila já sama!
Víchová Tereza
Slavné maminky
Tyhle hračky by Ježíšek nosit neměl. Tady je výběr těch opravdu šílených, pobavíte se!
redakce
Hračky pro děti
Holčička, nebo chlapeček? Gabriela Soukalová odhalila pohlaví miminka!
Formánková Simona
Slavné maminky
Zamlklé těhotenství mě zaskočilo, čekala jsem na samovolný potrat, říká zpěvačka Klára Vytisková. Čím jí tento moment otevřel oči?
Láchová Michaela
Rozhovor
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
To je ale bříško! Podívejte se na těhotenství s trojčaty týden po týdnu!
Kolinová Gabriela
Těhotenství
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod