Maminka.czPéče o dítě a jeho výchova

Alena: „Manžel má na syna velké nároky a na výchově se neshodneme“

Kateřina Prachařová 27.  4.  2017
Provést malého človíčka prvními roky jeho života co nejlépe je nelehký úkol. Děláme spoustu chyb a často nějakou dobu trvá, než si ujasníme, jak vlastně chceme své dítě vychovávat. Chybami se ovšem učíme. Pro dítě je mnohem horší, když se ocitne mezi dvěma mlýnskými kameny – rodiči, kteří se na způsobu výchovy neshodnou.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Každý má odlišný názor na výchovu

Pětatřicetiletá Alena se vždycky moc těšila, až bude maminkou. Otěhotnět se jí podařilo krátce po svatbě a s manželem se miminka nemohli dočkat. Jenže to netušila, že milovaný syn přinese do jejich dosud idylického vztahu ty největší hádky. Mají totiž dost odlišné názory na jeho výchovu. A čím je potomek starší, tím více třecích ploch se objevuje.

Video: Jak vychovává matka a jak otec

„Než jsem si Davida vzala, neměla jsem samozřejmě o jeho názorech na děti nebo výchovu žádné povědomí, nebylo to téma, o kterém bychom se bavili. Zpětně vím, že leccos se dá odhadnout podle toho, jaká je partnerova rodina, jaké jsou tam zvyky, ale tehdy to prostě nebylo důležité. A nechci tím rozhodně říct, že kdybych to byla věděla, nikdy bych si ho nevzala,“ začíná své vyprávění Alena.

Témata: Video, Rodina a vztahy, Péče o dítě a jeho výchova, Syn, Jáchym, Zvýšený hlas, Významný milník, Empatie, Jedináček, Rozmar, Alen, Jáchymov, Zástava, Utišení, Čtyřleté dítě, Společná dovolená, Manžel, První příkrm, Dráva, Dědeček, Alena, Odlišný názor, Ilustrátor, Restaurace, Vymýšlení
Mohlo by vás zajímat