Maminka.czRodina

Alena: Opustil mě v šestinedělí. Jeho nová milenka byla mou nejlepší kamarádkou

7. 5. 2014
Alena: Opustil mě v šestinedělí. Jeho nová milenka byla mou nejlepší kamarádkou
Alena se s Daliborem seznámila přes svou práci. Na oči jí spadly růžové brýle a nevšímala si varovných signálů. Od počátku věděla, že je to nestandardní vztah, ale myslela si, že narozením dítěte se on změní.

„S Daliborem jsem se seznámila skrze svou novou práci," začala vyprávění čtyřiatřicetiletá Alena."Nastoupila jsem jako asistentka výkonné ředitelky jedné velké společnosti a na prvním podnikovém večírku jsem poznala nejlepšího kamaráda šéfa marketingu – Dalibora. Ve firmě sice nepracoval, ale všichni ho tam znali. Působil tak světáckým dojmem. Byl obklopen samými nádhernými ženami a já byla štěstím bez sebe, když si mě sám od sebe všimnul."

S šéfem na obědě

"Naše první setkání tehdy proběhlo v naprosté počestnosti, i když bylo jasné, že pokud bych byla ochotná a svolná, mohla jsem sedět v Daliborově Lexusu a ujíždět k němu domů ještě tu noc. Druhý den si ke mně v podnikové kantýně přisedl šéf marketingu. Srdce mi spadlo až do kalhot. Byl samé úsměvy a legrácky, mluvili jsme o včerejším večírku, když z ničeho nic povídá: ‚Dalibor mi volal ještě ve čtyři ráno. Prý nemohl spát a chtěl tvé telefonní číslo. Kdybych ho měl, přiznám se, že bych mu ho bez výčitek dal, jen abych měl od něj pokoj. Byl by to problém?‘ V tu chvíli jsem si připadala jak největší bohyně ženského šarmu. S úsměvem jsem utrousila, že vůbec ne, že Dalibora ráda zase uslyším, a svoje číslo mu samozřejmě dala."

Sex, prachy a romantické hotýlky

"Začali jsme spolu ‚chodit‘. To ‚chození‘ je v úvozovkách, protože více méně jsme spolu jen spali a občas zašli na večeři nebo strávili víkend v nějakém romantickém hotýlku na horách. Dalibor se se svoji bouřlivou minulostí nijak netajil. Neskrýval, že přede mnou měl hodně žen, ani že náš vztah je především o sexu. Nikdy mi nic nesliboval. Mělo mi být jasné, že to nejsou právě předpoklady kvalitního a dlouhodobého vztahu, jenže… Byla jsem tak omámená tím jeho světáctvím, spoustou peněz, které kolem sebe rozhazoval bez hnutí brvy, a luxusním stylem života, že jsem jen chtěla být jeho součástí. Za každou cenu."

Kondom tentokrát nepotřebujeme

"A pak se to stalo. Otěhotněla jsem. Přesně vím, kdy k tomu došlo. Chránili jsme se striktně jen kondomem, prášky jsem nebrala, ale jednou - odněkud jsme se zrovna vraceli - Dalibora napadlo, že bychom se mohli zkusit pomilovat v autě. Bohužel já právě menstruovala. Nevadí, řekl on, vytáhl z kufru auta deku a tu pod nás rozprostřel. A jelikož jsem menstruovala, měli jsme pocit, že se nemusíme chránit. Bohužel mylný."

Ty máš svůj život, já taky

"Když se na to dívám zpětně, myslím, že celou dobu mého těhotenství věděl, jak to s námi dopadne - že mě s dítětem dřív nebo později opustí. Teď jen nevím, jestli ho mám nenávidět za to, že mi to neřekl a neudělal to hned, nebo ocenit, že mi dopřál šťastných devět měsíců a počkal až po porodu. Každopádně tři týdny po tom, co byla Amálka na světě, a já pořád bydlela ve svém bytě a on ve svém, přišel Dalibor s tím, že odjíždí na 14 dní pryč a že mě už nechce dávat falešné naděje. Prý po tom, co se vrátí, věci mezi námi už nebudou, jaké jsou. Nebudeme se už vídat. On má svůj život, já taky a do toho jeho dítě prostě ještě nepatří."

Nad vodou mě drží Amálka

"Až zpětně od bývalých kolegů jsem se dozvěděla, že těch 14 dní strávil s mojí nejlepší kamarádkou z práce na Maledivách. Neumím vypovědět, jak těžké to pro mě ze začátku bylo. Hlavně psychicky. Brečela jsem téměř denně, vždycky po večerech. Přes den mě držela nad vodou moje krásná holčička. Před pár dny jsme oslavily její první narozeniny a myslím, že to nejhorší máme už za sebou. Od Dalibora jsem od té doby neslyšela a doufám, že už mi do života nikdy nevstoupí. A jednou třeba pořídím Amálce lepšího tatínka a sobě dobrého muže.“

Maminka Roku 2019
Témata: Rodina, NEJ, Nejlepší kamarád, Milenka, Alena, Nova, Kamarád, Krásná holčička

Mohlo by vás zajímat
O druhé dítě se snažíme už osm let. Pořád se nevzdávám naděje
Ve třinácti matkou! Těhotenství tajila, její máma ale ucítila pohyby dítěte
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Po narození syna se můj obdiv k Táně prohloubil, říká Vojtěch Dyk
Malý Alexandr se narodil bez očí a nyní čeká na adopci. Jeho máma se ho zřekla
Dvojčata s křehkými kostmi. Narodila se se zlomeninami, ublíží jim i mazlení
Úzkostné stavy se mohou projevovat různě. A co když je má celá rodina?
Obyčejný den očima mámy a dítěte. Tohle video vás dojme

Horoskopy

Lev Občas se vám stane něco, po čem máte lepší náladu. Nyní se projevíte jako praví profesionálové. V…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Dana, Arpád

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné