Maminka.czChování a vztahy

Andrea (27): Přítel si ze mě dělá služku!

6. 12. 2012
Andrea (27): Přítel si ze mě dělá služku!
Model, kdy si muž po příchodu svlékne kabát, plynule přejde ke stolu, kde bývá připravená teplá večeře a noviny, je naštěstí pryč. Jenže spousta mužů si stále namlouvá, že my ženy jsme od toho, abychom zastávaly většinu (nebo dokonce veškeré) domácí povinnosti…

Asi jsme to v nějaké formě zažily všechny. A není to nic příjemného. Ponožky všude po bytě, brašna s notebookem hozená mezi dveřmi, neuklizený prázdný talíř na jídelním stole… Těch maličkostí, které po sobě muži pravidelně „zapomínají“ odklidit na patřičná místa je více než dost a leckdy se díky nim dokážeme rozčílit jako saně. Ale věřte nevěřte, tohle je ještě zlaté. Sedmadvacetiletá asistentka Andrea žije s přítelem, který si z ní vyloženě udělal posluhovačku. Štve jí to, ponižuje, ale návyky svého milého po pětiletém podstrojování asi jen tak nezlomí.

„Pořád se kvůli tomu hádáme a nikdy se nedobereme nějakého slušného výsledku. A přitom jsem si na počátku našeho společného bydlení myslela, že dělám dobře,“ svěřuje se se svým příběhem Andrea. Její přítel Pavel je vrcholovým sportovcem a tak je jednak velmi zaneprázdněn tréninkem a také je od malička zvyklý, že se vše točí kolem jeho pohodlí. Ano, za vším hledejte přepečlivou maminku… „Vím, že chodí domů unavený a chce jen relax a nic neřešit. Ale co je moc, to je moc. Nevadí mi prát, utírat prach nebo vařit. Ale chystat mu každé ráno oblečení jako malému dítěti, připravovat mu denně teplou a nutričně vyváženou večeři, uklízet po něm i žvýkačky ze země nebo zasmrádlé tréninkové věci ze zatuchlé tašky, fakt nemusím. Je to vyčerpávající,“ popisuje svůj marný boj Andrea.

ČTĚTE TAKÉ: Kate a princ William čekají potomka – radostná zpráva potvrzena

Zatímco Pavel jde po tréninku nebo zápase domů a lehne si na gauč nebo k počítači, kde hraje hry, jeho drahá přítelkyně peče, vaří, smaží a likviduje po něm veškeré škody. „Je strašné, že Pavel dokáže přijít do perfektně uklizeného bytu a během půl hodiny to tam vypadá jako v chlívě. Všechno hází na zem – odpadky, papírky, oblečení… Když vidí něco zkaženého v lednici, jen mě napomene: „S tím okoralým sýrem něco plánuješ nebo ho laskavě vyhodíš?“ Místo, aby tu věc prostě vzal a hodil sám do koše. Asi by mu upadla ruka. Všude nechává drobky… Každé ráno po něm umývám i špinavé umyvadlo i záchod. Nemám už skoro žádný volný čas nebo chuť si k němu večer přisednout. Jsem většinou vzteky bez sebe.“

A to by ještě nebylo to nejhorší. Pavel Andreu dokonce komanduje, když jde o nákupy nebo podobné činnosti. „Není mu trapné mě v 11 večer, kdy jsem vykoupaná a připravená jít spát, poslat pro thajské nudle do bistra, které je od našeho bytu vzdálené dvě tramvajové zastávky. Sám by nevytáhl paty a na mě nastoupí s přesvědčováním. Nakonec vždycky povolím a jdu. Také nikdy nenakupuje, jen si diktuje, co mám přinést,“ říká o své situaci unavená dívka.

Možná si klepete na čelo, proč s takovým mužem Andrea ještě vůbec dokáže být. Je to divné, ale ona vše snáší z prostého obdivu a lásky k němu. „Pavel je můj vysněný chlap. Milovala jsem ho dva roky před tím, než jsme se dali dohromady. Tak si ho považuji a vím, že jiná by od něj asi utekla. A jeho maminka mi jedno říkala, že si uvědomuje, jak mi svojí výchovou zavařila do budoucna život. Tenkrát řekla: Pája je skvělej, ale na domácnost moc není, nikdy nemusel nic řešit. A neumím si představit, že by měl potřebu to měnit. A já vlastně věděla, do čeho jdu. A na jeho obhajobu musím dodat, že jeho kladných stránek není tak málo…“ My můžeme jen konstatovat: Andreo, odstěhuj se, dokud je čas!

Témata: Chování a vztahy, Prázdný talíř, Přítel, Pája, Umyvadlo, Společné bydlení, Radostná zpráva, Brašna

Mohlo by vás zajímat
Příliš plná plenka i připoutání lezce do kočárku! To vše škodí vývoji. Co ještě?
Kristýna Leichtová skončila s kojením. A obrečela to! Co se stalo?
Vše o preventivní onkologické cytologii. Chodíte pravidelně?
Mají to těžší ženy, nebo muži? Marie Doležalová má jasno!
Matky jsou jak elitní vojáci ve výcviku, píše Marie Doležalová
Pozor! Dítě se topí tiše! Nekřičí, necáká a lidé si ho často nevšimnou
Syn se narodil s jinou barvou pleti, než má jeho táta. Podezírali mě z nevěry
Meghan a Harry pokřtili syna Archieho. Chyběla královna a obřad byl soukromý
Kojení strašně bolí! Proč mě nikdo nevaroval, diví se Nikol Moravcová

Horoskopy

Blíženci V polovině týdne jste silní a máte pocit, že překonáte jakoukoliv překážku. Zatím se vám daří napravit…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Kryštof, Christopher, Krištof

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu