Maminka.czChci si rodit po svém

Aneta & Aneta: Co si představujeme, když se řekne, chci si rodit po svém?

Radka Wallerová 29.  1.  2020
Všechny matky by měly mít možnost, aby přivedly své děti na svět způsobem, který jim vyhovuje nejvíce. K tomu potřebují dostatek informací a také nabídku porodnic a dalších zařízení. Obojí časopis Maminka podporuje ve svém projektu nazvaném prostě Chci si rodit po svém.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Každá si chceme rodit po svém! Na tom se shodla herečka Aneta Krejčíková s modelkou Anetou Vignerovou v debatě, kterou spolu vedly při natáčení tohoto videa. 

Přesto, že každá z nich má o svém porodu jiné a poměrně jasné představy, respektují vzájemně svá přání. A tak to má být. 

Chci si rodit po svém! Aneta Krejčíková podporuje náš projekt

V projektu Chci si rodit po svém totiž jde hlavně o možnost volby místa a způsobu porodu. A to mít vlastní názor, připravit se na porod a nemít pocit, že jste pacientka, ale že jste si se zdravotníky rovnocennými partnery. To  v České republice zatím vždycky nejde.

Lékaři tu dlouho byli zvyklí něco dělat (bez toho, že by nás o tom třeba i informovali) a my jako pacientky jsme to přijímaly jako fakt. Nicméně, těhotenství můžete takhle prožívat dál – a i medicínsky vedený porod je pak v pořádku, když vám to vyhovuje.

Když je to jinak a chcete se na všem aktivně podílet a řešit to, jak by měl vypadat váš velký den, vyžaduje to názor a také odvahu pro některá rozhodnutí. Chceme se v rámci našeho projektu zasazovat o to, abyste svá porodní přání nemusely obhajovat. Aby stačilo říct, jak chcete, aby porod probíhal.

Protože každá si chceme rodit po svém

Chcete se přidat k našemu projektu? Můžete třeba tak, že si na Facebooku ke své profilové fotce přidáte rámeček s logem projektu – najdete ho TADY

Nemáš děti? Jen jedno? Mateřství je citlivé téma. A všichni se stále ptají
100 mimořádných fotek z porodu! Úžasný rodinný zážitek hodně zblízka
Témata: Porod, Porodnice, Chci si rodit po svém, Česká republika, Aneta Vignerová, Projekt, Facebook, Řek, Maminka, Aneta Krejčíková, Pacientka, Dostatek informací