Maminka.czSlavní rodiče

Angelina Jolie, Michelle Obama nebo Blake Lively: Jak ze svých dětí vychovávají dobré lidi?

infAndrea Machajdíková 28.  11.  2023
Výchova je pochopitelně tématem, které rezonuje nejen v naší společnosti, ale i ve světě. Každý k ní přistupuje po svém. Někdo se inspiruje z knih, jiný dá na svou intuici. Ale jedno víme jistě, že nevyžádané rady ohledně výchovy nejsou po chuti nikomu. Ale takové tipy od slavných osobností, jak vychovávají své děti, aby z nich byli dobří lidé, ty se jako inspirace určitě hodí.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Vychovat z ratolestí laskavé, ohleduplné a vstřícné lidi je asi cílem většiny rodičů. A ani v případě slavných osobností to není jinak. Jak vychovávají své čtyři děti manželé Blake Lively a Ryan Reynolds? A co svým potomkům klade na srdce Angelina Jolie?

VIDEO: Komunikace s dětmi: Zaveďte těchto 6 pravidel a budete si rozumět, radí koučka

Chrissy Teigen (37) & John Legend (44)

Slavný pár má celkem čtyři děti, ale dvě z nich jsou ještě miminka, a tak zatím svou výchovu zaměřují na starší sedmiletou Lunu a pětiletého Milese. Oba je pravidelně berou na místa, kde společně s rodiči pomáhají těm, kteří to potřebují. Společně tak navštívili třeba dům Ronalda McDonalda, kde jsou ubytovány rodiny hospitalizovaných dětí, a uvařili jim k snídani palačinky. Jezdí také do azylových domů pro bezdomovce, kam jim vozí jídlo. Své děti tak učí, že si musí vážit toho, co mají, a že nic není v životě zadarmo. A taky, že musí pomáhat ostatním, kteří neměli v životě takové štěstí. 

Angelina Jolie (48)

Herečka Angelina Jolie před pár lety prozradila, že svým dětem často opakuje, že všichni jsme si rovní a všichni jsme lidské bytosti, které chybují. Ke svým dětem mluví vždy otevřeně a laskavě a snaží se jim být tím nejlepším příkladem. "Chci být jako moje matka – milující a tolerantní," řekla v rozhovoru pro HELLO! 

Michelle Obama (59)

Bývalá první dáma Spojených států amerických se před třemi lety rozpovídala o výchově svých dcer Sashi a Maily v show Ellen DeGeneres. Prozradila, že během pandemie se celá rodina naučila každý den se sejít a povídat si u stolu bez jakýchkoliv rušivých elementů, jako jsou mobil nebo televize. V rámci upřímných rodinných rozhovorů často dcerám opakovala, že musí být vděčné za všechno, co mají, a musí být připraveny se o všechno podělit, když to bude potřeba. 

Jak rodiče vychovávají neúspěšné děti? Co při výchově nedělat, aby byly děti spokojené a sebevědomé?

Blake Lively (36) & Ryan Reynolds (47)

Hvězdný herecký pár má jasno! Svým čtyřem dětem už od malička vštěpuje zásady správného chování a především jim od raného věku vysvětluje, co je to rasismus a jak světu škodí. Kromě toho s nimi otevřeně mluví o chybách, které udělali a jichž litují, aby se jim mohly jejich děti v budoucnu vyhnout. "Své děti vychovávám tak, aby v dospělosti nikdy nikomu nezpůsobovaly bolest, a to jak fyzickou, tak psychickou," napsala Blake Lively na svém Instagramu. 

Sarah Michelle Gellar (46) & Fredie Prinze (47)

Slavní manželé se nechali slyšet, že jim vůbec nezáleží na tom, jestli jejich děti budou nejchytřejší ve třídě nebo nejrychlejší ve sportovním závodě, ale hlavní je, aby byly hodné k lidem. O tom, že musí být ohleduplné a laskavé ke všem, si prý každý den povídají, aby to pro jejich děti bylo do budoucna naprosto běžné. 

Alicia Silverstone (47)

Svého dvanáctiletého syna herečka od malička učí, že se nesmí nikomu posmívat a nesmí soudit lidi jen podle zevnějšku. V jednom rozhovoru řekla, že její syn se vrátil ze surfařského tábora a říkal jí, že se mu děti smály za jeho dlouhé vlasy. Nabídla mu, jestli je chce nechat ostříhat, a on řekl, že ne, že má své dlouhé vlasy rád a není správné, aby se mu za ně druzí posmívali. "Nikdy svému dítěti nebudeme vnucovat představy, jak by kdo měl vypadat. Naopak ho učíme, že každý si o svém životě může rozhodovat sám," svěřila se herečka.

Témata: Děti, Slavní rodiče, Výchova, Slavné páry, Instagram, Angelina Jolie, Děti slavných, USA, inspirace, Blake Lively, Kniha, John Legend, Ryan Reynolds, Rada, Chrissy Teigenová, Prinz, Miles, Angelina Jolieová, Luna, Ronald McDonald, Slavná osobnost, Michelle Obamová