Maminka.czHračky pro děti

Angličáky Matchbox děti seznámí s elektromobily a naučí je chránit životní prostředí

25. 4. 2021
Výrobce modelů aut Matchbox přešel k šetrnější výrobě a ve snaze více chránit životní prostředí začal využívat i recyklované materiály. Legendární značka nabídne modely skutečných elektromobilů, jako je například Tesla Roadster.

Zelená budoucnost pro děti

„Od začátku moderního lisování aut před téměř 70 lety používá Matchbox design a inovace, aby děti prostřednictvím her propojil se skutečným světem kolem nich,“ řekl Roberto Stanichi, ředitel oddělení autíček ve společnosti Mattel.

„Matchbox se zavazuje používat 100% recyklovaný, recyklovatelný nebo bio
plastový materiál, abychom se spolupodíleli na řešení ekologických problémů, kterým dnes čelíme, a podpořili příští generaci fanoušků Matchboxu na společné cestě k udržitelné budoucnosti,“ dodal.

Klepněte pro větší obrázek

100% recyklované  

Společnost Mattel, Inc. totiž před pár dny představila „Jízdu k lepší budoucnosti“, což je závazek, v jehož rámci chce vyrábět všechna autíčka, herní sady a obaly značky Matchbox ze 100% recyklovaného, recyklovatelného nebo bio plastového materiálu. Představuje tak průkopnická elektrická vozidla a prostředí, která jsou odrazem skutečného světa a jsou navržena tak, aby děti nasměrovala k zelenější budoucnosti motorových vozidel.

Závazek podporuje cíl společnosti Mattel používat do roku 2030 u všech svých produktů i obalů 100% recyklované, recyklovatelné nebo bio plastové materiály.

Tyto principy značka názorně ilustruje tím, že na trh uvádí Matchbox Tesla Roadster, své první autíčko vyrobené z 99% recyklovaného materiálu s certifikací „uhlíkově neutrální“.

Klepněte pro větší obrázek

Tradice s moderní myšlenkou

Matchbox je britská značka, kterou v roce 1997 koupil americký hračkářský gigant Mattel. Značku Matchbox uvedla v roce 1953 na trh britská společnost Lesney Products. Ta ale v roce 1982 kvůli tehdejším ekonomickým těžkostem v Británii zkrachovala a značku Matchbox převzala společnost Universal Holdings/Universal Toys, pod jejímž vedením z původního podniku vznikla součást Matchbox International Ltd. Výroba modelů se pak přesunula do Macaa. Až později se Matchbox stal součástí skupiny Mattel.

Klepněte pro větší obrázek

Matchbox prodává více než 40 milionů lisovaných modelů aut ročně. Mattel, který vlastní i značku modelů aut Hot Wheels, plánuje do roku 2030 používat recyklovatelné či rozložitelné materiály na organické bázi při výrobě všech svých produktů i balení.

Témata: Testujeme s dětmi, Rodina a vy, Děti, Praktické rady, Hračky pro děti, Životní prostředí, Angličák, Matchbox, Model, Značka, Výroba, Velká Británie, Zelená, Elektromobil, Model aut, Materiál, Mattel, Hot Wheels

Mohlo by vás zajímat
Zakázané otázky: Na tohle se rozhodně neptejte žen po porodu
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Maminka roku: Dceři dávali jen padesátiprocentní šanci, říká Denisa
Senát schválil náhradní výživné od státu! Nejvýše tři tisíce měsíčně
Pět holek na krku! Jak se žije rodině s paterčaty?
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Tereza Ramba to schytala od matek. Kvůli nosítku! Co jí píše Třeštíková?

Horoskopy

Blíženci Pokud máte poslední dobou divoké sny, nepodléhejte panice. I sebehorší snění může mít v reálném životě…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Vít, Vítek, Lothar

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné