Maminka.czHračky pro děti

Angličáky Matchbox děti seznámí s elektromobily a naučí je chránit životní prostředí

Veronika Zenklová 25.  4.  2021
Výrobce modelů aut Matchbox přešel k šetrnější výrobě a ve snaze více chránit životní prostředí začal využívat i recyklované materiály. Legendární značka nabídne modely skutečných elektromobilů, jako je například Tesla Roadster.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Zelená budoucnost pro děti

„Od začátku moderního lisování aut před téměř 70 lety používá Matchbox design a inovace, aby děti prostřednictvím her propojil se skutečným světem kolem nich,“ řekl Roberto Stanichi, ředitel oddělení autíček ve společnosti Mattel.

„Matchbox se zavazuje používat 100% recyklovaný, recyklovatelný nebo bio
plastový materiál, abychom se spolupodíleli na řešení ekologických problémů, kterým dnes čelíme, a podpořili příští generaci fanoušků Matchboxu na společné cestě k udržitelné budoucnosti,“ dodal.

Klepněte pro větší obrázek

100% recyklované  

Společnost Mattel, Inc. totiž před pár dny představila „Jízdu k lepší budoucnosti“, což je závazek, v jehož rámci chce vyrábět všechna autíčka, herní sady a obaly značky Matchbox ze 100% recyklovaného, recyklovatelného nebo bio plastového materiálu. Představuje tak průkopnická elektrická vozidla a prostředí, která jsou odrazem skutečného světa a jsou navržena tak, aby děti nasměrovala k zelenější budoucnosti motorových vozidel.

Závazek podporuje cíl společnosti Mattel používat do roku 2030 u všech svých produktů i obalů 100% recyklované, recyklovatelné nebo bio plastové materiály.

Tyto principy značka názorně ilustruje tím, že na trh uvádí Matchbox Tesla Roadster, své první autíčko vyrobené z 99% recyklovaného materiálu s certifikací „uhlíkově neutrální“.

Klepněte pro větší obrázek

Tradice s moderní myšlenkou

Matchbox je britská značka, kterou v roce 1997 koupil americký hračkářský gigant Mattel. Značku Matchbox uvedla v roce 1953 na trh britská společnost Lesney Products. Ta ale v roce 1982 kvůli tehdejším ekonomickým těžkostem v Británii zkrachovala a značku Matchbox převzala společnost Universal Holdings/Universal Toys, pod jejímž vedením z původního podniku vznikla součást Matchbox International Ltd. Výroba modelů se pak přesunula do Macaa. Až později se Matchbox stal součástí skupiny Mattel.

Klepněte pro větší obrázek

Matchbox prodává více než 40 milionů lisovaných modelů aut ročně. Mattel, který vlastní i značku modelů aut Hot Wheels, plánuje do roku 2030 používat recyklovatelné či rozložitelné materiály na organické bázi při výrobě všech svých produktů i balení.

Témata: Rodina a vy, Testujeme s dětmi, Děti, Praktické rady, Výroba, Hračky pro děti, Zelená, Elektromobil, Angličák, Model, Životní prostředí, Těžkost, Mattel, Velká Británie, Model aut, Značka, Hot Wheels, Materiál, Matchbox, Hračky na Heureka.cz
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Od děvčátka k bohyni: Podívejte se na osm neskutečných proměn ženské sexuality
Zenklová Veronika
Fotografie
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Andrea porodila dceru doma a ukázala fotky: Kéž by byla každá žena po porodu tak silná a šťastná jako já, říká
Víchová Tereza
Porod doma
Zpěvačka Rihanna porodila! S rapperem A$AP Rockym se raduje z prvního potomka
Formánková Simona
Rihanna
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství