Maminka.czMaminka cestuje

Ani déšť vám rodinný výlet nezkazí. Tady jsou tipy na místa, kde o víkendu nezmoknete

redakce 19.  8.  2022
Přáli jste si sluníčko, a místo toho venku prší? Chcete vědět, kam můžete vyrazit, abyste si užili perfektní rodinný výlet, i když vám počasí zrovna nepřeje? Přinášíme spoustu super tipů.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Parky plné zábavy

Děti prostě pohyb potřebují, a když ho nemají dost, zlobí. Naštěstí existují jump centra a kryté parky plné aktivit, kde se mohou pořádně vyřádit i za deštivého počasí. Užijte si třeba zábavní parky TOBOGA. Všechny trampolíny, skluzavky, lanová bludiště a další atrakce tu mají konstruovány tak, aby na ně mohli i dospělí. Takže se nemusíte na děti jen dívat – probuďte v sobě dětské nadšení a přidejte se. Dá se tu strávit celý den, součástí je vždy i restaurace s velkým výběrem. TOBOGA parky najdete v Česku hned čtyři:

Praha – TOBOGA Fantasy
Hradec Králové – TOBOGA Tongo
Zlín – TOBOGA Galaxie
Brno – TOBOGA Bongo

Science centra nadchnou děti i dospělé

Tady jednoznačně platí myšlenka “učení hrou”. Vyzkoušíte si, jak vypadá zemětřesení či vichřice. Podíváte se do lidského těla i do vesmíru, budete experimentovat s vodou i fyzikálními jevy. Science centra najdete v Brně (VIDA! Centrum), Liberci (IQlandia), Plzni (Techmania), Olomouci (Pevnost poznání) a Ostravě (Velký svět techniky).

6 super tipů, kam vyrazit v srpnu s dětmi na výlet. Na hory, k rybníku, do muzea nebo za pohádkou?

VIDEO: Tipy na srpnové výlety

Který DinoPark je pod střechou?

Za dinosaury se můžete podívat již v pěti českých městech, ale jen jeden takový park je krytý, a tedy ideální i pro výlet za deštivého počasí. Je to DinoPark v Liberci. Díky tomu tu mají otevřeno po celý rok. Pokud vás ale trocha deště neodradí, nasaďte pláštěnky a vydejte se i do těch venkovních. Bude tu podstatně méně lidí, a navíc ještě o něco tajemnější atmosféra. Venkovní dinosauří parky najdete v Praze, Plzni, Vyškově a Ostravě.

Výprava za zvířátky

V každé zoo jsou i vnitřní expozice, kde se schováte před deštěm. A známe místa, kde budete uvnitř celou dobu. Zajděte si třeba na medúzy do Světa medúz v Praze. Žije tu přes 10 000 těchto fascinujících tvorů a užijete si i úžasný videomapping a interaktivní kavárnu, kde si vybarvíte medúzu, naskenujete ji a promítnete na stěnu, která reaguje na pohyb.

Pod střechou budete také v Mořském světě v Praze, Motýlím domě v Karlových Varech nebo Krokodýlí zoo v Protivíně.

Muzea, kde nuda nehrozí

Že jsou muzea nuda? To už dávno neplatí. Ve většině muzeí najdete aktivity pro děti a některá jsou dětem celá přizpůsobená. Vyberte si z našich tipů na muzea, kde se děti rozhodně nudit nebudou.

Vyrazte na rodinný výlet vlakem. Kam se vydat a proč je to lepší než jet autem?

Pohádkové hrady a zámky

Kdo by nemiloval hrady a zámky? V Česku jich máme opravdu úctyhodné množství. Pojďte obdivovat historické interiéry a poslechnout si tajemné legendy. Některé hrady a zámky se proměnily na místa speciálně zaměřená na rodiny s dětmi. Na zámku v Kladně najdete stálou výstavu o Krtečkovi, zámek Staré Hrady je plný draků a pohádkových postav a zámek Jezeří obývají strašidla, alchymisté či ježibaby.

Tady najdete více než 470 tipů na výlety pro deštivé dny.

Léto s dětmi

Hledáte inspiraci, co podniknout a kam vyrazit s dětmi  o prázdninách? Kde si užijete sport, zábavu a dobrodružství? Přinášíme spoustu inspirativních nápadů, praktických tipů a rad. Dozvíte se, kde najdete nejkrásnější místa na výlety, rodinné cyklo a pěší turistické stezky, kam se vydat za kulturou, kde objevíte zajímavá místa. Nechybí ani praktické tipy a důležité informace, týkající se dovolené a cestování, které potřebujete vědět.

Témata: Kam s dětmi, Děti, Léto s dětmi, Maminka cestuje, Tipy na výlet, Zoo, Prázdniny, zábava, Za zábavou, Výlety, Cestujeme, aquapark, Karlovy Vary, zámek, Muzeum, Dinopark, Tip, Praha, Hradec Králové, IQLANDIA, Plzeň, Liberec, Hrad, Svět Medúz, Vyškov
Mohlo by vás zajímat
Herečka Taňa Pauhoufová se stala maminkou! Radostnou novinu oznámila fotografií po porodu a lakonickým "MILUJI"
Mrázková Dita
Slavné maminky
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Nejkrásnější dvojčata světa vydělávají ve 12 letech miliony! Pohádkový příběh, nebo vypočítavost matky?
Formánková Simona
Galerie
Dcera spisovatelky Haliny Pawlowské Natálie: Už od mala chtěla být módní návrhářkou, dnes má svou značku
Brožová Lenka
Časopis Maminka
Tělo po třech porodech? Děti mezeru mezi stehny neocení. Tato máma za svůj instagramový post sklidila uznání
Formánková Simona
Po porodu
Teď to bude teprve jízda! Tajnůstkář Pokáč představil fanouškům svého druhého syna
Formánková Simona
Porod
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie