Maminka.czTěhotenství

Anketa: Jaké byly vaše první pocity po zjištění těhotenství?

27. 6. 2013
Anketa: Jaké byly vaše první pocity po zjištění těhotenství?
A je to tu! Dvě maličké čárky na tenkém proužku papírku se rozhodly vám převrátit život naruby. První pocity po nejvýznamnější návštěvě toalety ve vašem životě mohou být velmi smíšené…

Pamatujete si ještě, jak jste se cítila, když se na tenkém bílém proužku začaly rýsovat dvě narůžovělé čárky? Vytryskl ve vašem nitru gejzír radosti a nadšení, nebo se spíš rozpoutal uragán strachu a nejistoty, či jste zažívaly tak nějak od všeho kousek? Byly vaše emoce jako bouře, či nastal absolutní klid a zvláštní ticho jako před příchodem tornáda? Zeptali jsme se 5 maminek, jak prožívaly první okamžiky po zjištění těhotenství …

Blanka (25), studentka

Vzhledem k tomu, že jsem miminko rozhodně neplánovala a navíc poctivě brala antikoncepci, byla jsem v tu chvíli v absolutním šoku. Ihned jsem se objednala k lékaři, skálopevně rozhodnutá, těhotenství přerušit. Stačilo ale 24 hodin k tomu, abych se stala natěšenou maminou. Přítel byl nadšený, rodiče slíbili vyklidit byt po babičce, maminka, která je v důchodu, slíbila hlídání, abych mohla dokončit školu. Naprosto nečekaně jsem se cítila jako princezna, která počala následníka trůnu.

Andy (29), produkční

I když bylo miminko plánované a já skvěle materiálně zabezpečená, stejně to byl mazec. Najednou mi docvaklo, že něco navždy končí, můj život už nikdy nebude takový, jako před tím. Všechno jsem viděla totálně černě – obří pupek v těhotenství, doktory, kteří se ve mně budou neustále šourat, bolestivý porod, ukřičené mimino. Všichni kolem mě se radovali, jen já byla jak jezinka. Možná to tenkrát byly hormony, možná strach z neznámého, kousek sobectví, nebo všechno dohromady.

Eva (39), maminka v domácnosti

Dvě čárky pro mě znamenaly čirou radost. Máme dva kluky a třetí dítě jsme již neplánovali. Plodná léta se pomalu krátila a já začala strašně toužit po maličké a hodné holčičce, a tak jsme se s manželem dohodli, že dáme jeden rok šanci „osudu“. Pokud příroda řekne NE, nebudeme již osud vzhledem k mému věku pokoušet. Otěhotněla jsem poslední měsíc v daném roce. Jo, a máme holčičku!

Klára, manažerka (31)

Měla jsem v sobě v tu chvíli naprostý zmatek; íleně jsem už toužila po dítěti, ale neměla jsem stálého partnera. Mé těhotenství bylo výsledkem „úletu“ s obchodním partnerem. Stalo se mi to poprvé, a doufám, že naposledy. Podlehla jsem kouzlu letního večera, šarmantního cizince, a jak už to v takových chvílích často bývá, i několika sklenkám dobrého vína. Nad strachem a totálním zmatkem zvítězily mateřské pudy. Převálcovaly jakékoliv obavy a já se strašně těším na miminko.

Mirka, zdravotní sestra (22)

Zjistila jsem to až po 4 měsících během cesty na vysněný Island. Ano, já, zdravotní sestra! Byl to naprostý šok. První měsíce u mě totiž byly takřka bezpříznakové, normálně jsem menstruovala. Nevolno mi občas bylo, ale ne nějak nápadně. Těhotenství definitivě potvrdil až svérázný islandský gynekolog. S přítelem jsme se rozhodli (zpětně si uvědomuji, jak to bylo šílené), dát všemu naprosto volný průběh. Pokud plod zvládl vcelku namáhavé cestování (neletěli jsme) a horské túry, jistě zvládne ještě 4 týdny pobytu na Islandu. I přesto, že mi není ještě ani 25, si miminko určitě necháme. Na potrat bych nikdy nešla. S panem doktorem, u kterého jsme nakonec 1 týden pobytu bydleli, si doteď píšeme (a mrně se bude jmenovat po něm!).

Témata: Těhotenství, Island, Bolestivý porod, Pocit, Jake, Úlet, Absolutní klid, Pupek

Mohlo by vás zajímat
Děti, které po narození vypadají jako naštvaní staříci! Nebo filmové hvězdy
Tohle rozhodně musíte zažít před příchodem (prvního) dítěte
Bolest zad v těhotenství? Tyhle rady vám konečně pomohou!
Dojemný příběh: Týraný pes se bojí všech kromě malého chlapce

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu