Maminka.czděti a telefon

Anketa na neděli: Zákaz telefonů ve školách. Souhlasíte, nebo je to přehnané?

Irena Stará 23.  6.  2024
Mobily jsou běžnou součástí našeho života a normou je, že je používají od určitého věku i děti školou povinné. Je tedy jasné, že telefony jsou ve školách horkým tématem. Mají tam co dělat, nebo spíš ruší?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Když jsme do školy chodili my, mobil pod lavicí schovávali jen vyvolení. Vrcholem dne bylo, když nás někdo prozvonil a my pak zvažovali, jestli ho máme prozvonit zpátky hned, nebo až za hodinu. Poslední dobou se ale ve školách žáci předhánějí, kdo má dražší telefon a v hodinách často nedávají pozor. Brouzdání na sítích pod lavicí je totiž zábavnější než učivo. A tak se v jedné čtvrti Los Angeles rozhodli hlasovat o zákazu mobilních telefonů během vyučování. Tvrdí, že „bez mobilů budou děti zase dětmi“. Není to už trochu moc?

Co vy na to? Hlasujte v anketě. 

Mobily na jedné straně představují ve školách cenné pomůcky pro vzdělávání a komunikaci, navíc díky nim máme jako rodiče své potomky pod kontrolou, na té druhé přinášejí spoustu rizik: rozptylování a v nejhorších případech i kyberšikanu. Co si o jejich používání ve škole myslíte? Podělte se s ostatními maminkami o své zkušenosti. Diskutovat můžete na našem Facebooku. 

Školy mohou dětem úplně zakázat mobily. Není to dobře, říká odbornice. Proč?

VIDEO:  Podcast Maminka: Jak zařídit, aby bylo dítě v on-line světě v bezpečí?

Témata: Školák, děti a telefon, Anketa, Školy, digitální technologie, Kyberšikana, Běžná součást, Zákaz, Škola, Určitý věk, Facebook, Mobil, Los Angeles, Telefon, Děti