Maminka.czChování a vztahy

Anna (37): Zdědila jsem bratra svého muže

10. 8. 2013
Anna (37): Zdědila jsem bratra svého muže
Anna žije s dětmi a švagrem v menším domku po manželových rodičích, po tragické smrti manžela, nahradil jeho roli v rodině švagr. Avšak pouze částečně…

O tom, že nejzvláštnější životní příběhy píše sám život, by Anna mohla vyprávět celé hodiny. Když se s manželem brali, zdaleka netušila, že spolu s ním si bere i jeho o rok mladšího bratra. Zhruba 2 měsíce po svatbě, na ně maminka manžela přepsala dům a odstěhovala se do malého bytu ke své mamince, o kterou se starala. Jedinou podmínkou bylo, že druhé patro domu, v podstatě jednu velkou místnost, dříve dětský pokoj kluků, bude obývat mladší svobodný bratr.

Anna nebyla proti, Standa byl fajn kluk, sice trochu zvláštní, ale milý, nenápadný a hodný. K Anně si velmi brzy našel doslova sesterský vztah, a později byla právě ona první osobou z rodiny, které se svěřil s tím, že je gay. Vztah s bratrem, a později i s pokrevním zbytkem rodiny, byl od té doby poněkud komplikovanější. Manžel Anny, Jirka, byl totiž typický macho, nejostřejší vrchol nemilostného partnerského trojúhelníku.

Na pokraji rozvodu přišla smrt

Jirka měl s Annou dvě holčičky, neposedná dvojčata, která milovala strejdu Standu a tolerovala tátu Jirku. Ten vždy toužil spíš po malých sportovcích, které by s ním sdíleli jeho životní lásku – fotbal. Možná by mu i zabránili v tom, trávit každý večer po tréninku či zápase místního klubu v hospodě.

Nezvyklý partnerský trojúhelník se v menším městě stal časem terčem mnoha vtipů. Soužití bylo stále více napjaté a Jirka stále agresivnější; nejprve verbálně, později i fyzicky. Anna se rozhodla odejít k rodičům. Tragická rána osudu ukončila započaté rozvodové řízení, balení kufrů a především jeden lidský život. Jirka zemřel cestou z práce po srážce s automobilem. Šel domů z noční, pravděpodobně velmi unavený a nedával pozor při přebíhání rušné silnice.

Zvláštní život na psí knížku

Vzhledem k rodinným událostem, které tragédii předcházely, cítili Standa i Anna poněkud absurdně tíhu viny. Spíše než o vinu šlo o nesmíření – pachuť z nevyřešených a velice napjatých vztahů, které v rodině panovaly. Vztahů, které už nikdy nikdo neurovná. Standa se proto rozhodl pro tlustou čáru a definitivní odchod z domu.

Odchodu zabránila vážná nemoc Anny. Maminka dvou holčiček zkolabovala, dlouhodobý psychický stres se podepsal na jejím zdraví a pohublá a vyčerpaná Anna se zhroutila. Zatímco se Anna zotavovala v nemocnici, staral se Standa o holčičky. Staral se skvěle, ne poprvé a ne naposledy…

„Táto Stando…“

„Táta Jirka umřel, ale to nevadí, zůstal nám táta Standa“ řekla Anně několik dní po propuštění z nemocnice její čtyřletá dcera. Po poradě s dětskou psycholožkou, kterou nakonec navštívil i Standa, bylo rozhodnuto, Standa v domě i domácnosti zůstane. Ale co bude skvělé pro děti, nemusí být dobré pro dospělé; pro jejich budoucí život, pro jejich nové vztahy. Jenže se ukázalo, že podivné soužití Anny a Standy klape lépe, než mnohá manželství v okolí. Rovným dílem sdíleli péči o děti, domácnost i psa. Sdíleli zážitky, bolesti i radosti, nesdíleli však lože a jiskřivou partnerskou lásku. Byli skvělí přátelé i hašteřiví sourozenci.

Svatba nebude?

Dnes je holčičkám 13 a 16 let. Anna je sama, tedy relativně sama. Standa se rozešel s dlouholetým přítelem, u kterého však nebydlel, pouze k němu dojížděl. Přítel na Annu časem velmi žárlil a Standa jí dal nakonec paradoxně přednost před svým milým. Anně řekl, že nechtěl ztratit rodinu. Anna se smála a v žertu se ptala, zda tedy nebude svatba. Samozřejmě nebyla, stejné příjmení už koneckonců stejně mají.

Témata: Vaše příběhy, Chování a vztahy, Vážná nemoc, Čtyřletá dcera, Muž, Bratr, Stejné příjmení, Anna, Psychický stres, Rozvodové řízení, Brát, Lidský život

Mohlo by vás zajímat
Děti, které po narození vypadají jako naštvaní staříci! Nebo filmové hvězdy
Tohle rozhodně musíte zažít před příchodem (prvního) dítěte
Bolest zad v těhotenství? Tyhle rady vám konečně pomohou!
Dojemný příběh: Týraný pes se bojí všech kromě malého chlapce

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu