Maminka.czAtopický ekzém

Atopický ekzém u dětí ovlivňuje strava. Těmto potravinám se raději vyhněte

inf vas 21.  4.  2024
Až 20 % dětí trpí atopickým ekzémem. Hlavním faktorem je genetická predispozice v součinnosti s dalšími vnějšími a vnitřními faktory. Spouštěčem může být i strava. Jaké potraviny zhoršují ekzém a jaké jsou naopak při onemocnění kůže vhodné?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Atopický ekzém je chronické zánětlivé onemocnění kůže. Projevuje se suchou, svědivou a podrážděnou kůží, která je zarudlá a pokrytá šupinkami. Pro děti je ekzém velmi nepříjemný a často narušuje jejich spánek. 

Jídelníček v těhotenství

Výzkumy ukazují, že strava matky v těhotenství hraje důležitou roli v prevenci ekzému u dětí. „Ženy, které v těhotenství jedí stravu bohatou na ovoce, zeleninu, ryby a celozrnné potraviny, snižují riziko ekzému u svého miminka. Vyzdvihla bych potraviny, které obsahují omega-3 mastné kyseliny, což je například rybí tuk, avokádo nebo chia semínka. Naopak strava s vysokým obsahem nasycených tuků, cukrů a rafinovaných sacharidů toto riziko zvyšuje,“ upozorňuje health koučka Pavla Pešková Gazdíková.

VIDEO:  Podcast Maminka: Péče o dětskou kůži - ekzém

Nedávejte dětem takzvané zánětlivé potraviny

Zánětlivé potraviny můžou v těle spouštět a zhoršovat zánětlivé procesy, tedy i ekzém. Zároveň negativně ovlivňují imunitní systém a zhoršují tak příznaky ekzému. Pokud se dítěti objeví ekzém, je nutné tyto potraviny z jídelníčku vypustit nebo omezit,“ vysvětluje health koučka.

PORADNA: Atopický ekzém u dítěte. Jak se nemoc léčí? A jsou více ohroženi alergici?

Potraviny, které podporují zánět v těle a zhoršují ekzém:

Rafinované sacharidy: bílé pečivo, těstoviny, bílá rýže 

Cukr: přidaný cukr v limonádách, sladkostech a dalších zpracovaných potravinách

Nasycené tuky: nacházejí se v mléčných výrobcích, tzn. i v kravském mléku, uzeninách, vejcích nebo v červeném mase

Zpracované potraviny: konzervy, smažená jídla, mražené pizzy, sušenky

Ke zhoršení ekzému přispívají i potraviny s dráždivými účinky, jako je čokoláda, hodně kyselé potraviny (citrusy, ocet, kyselé okurky, neředěné ovocné džusy). Ale pozor, každému může vadit trochu něco jiného.

Potraviny vhodné při ekzému

Kozí mléko: není alergenem jako kravské, obsahuje nukleotidy, tedy látky důležité pro správný růst dítěte

Zelenina a ovoce: mrkev, dýně, batáty, avokádo

Celozrnné potraviny

Ryby

Libové maso

Histamin jako nepřítel při ekzému

Upravená strava může hrát klíčovou roli při péči o atopickou pokožku. „Vhodné je zařadit do jídelníčku potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny, jako ryby nebo lněné semínko. Tyto přírodní tuky mají protizánětlivé účinky a pomáhají udržet pokožku v lepší kondici. Naopak omezte konzumaci potravin s vysokým obsahem cukru, které mohou stav pokožky zhoršit. Nezapomeňte také na to, že některé potravinové alergeny mohou být dokonce spouštěčem ekzému, ty je potřeba vypozorovat a důsledně se jim vyhnout. Atopikům se obvykle také doporučuje nízkohistaminová dieta, protože histamin je provokatérem svědění pokožky," radí Michal Závacký z portálu ProAlergiky.cz

Mezi potraviny s vysokým obsahem histaminu, na které by si měli dát atopici pozor, se řadí uzené a kvašené potraviny, plísňové sýry, tofu a sójová omáčka, tvrdé zrající sýry, plísňové sýry, šunka a salámy, banán. Potraviny, které způsobují uvolňování histaminu, jsou jahody, vaječný bílek, mořské plody, vlašské ořechy, rajčata, citrusy, kakao.

Atopický ekzém: Mažte a přemýšlejte nad vhodným oblečením a jídelníčkem

Atopický ekzém zhoršuje stres i horká voda

Atopický ekzém je bohužel dlouhodobé kožní onemocnění. „Atopickou dermatitidu může zhoršovat mnoho faktorů, jako jsou například časté koupele a silná mýdla, alergeny, hormonální změny, emocionální stres, často může ekzém zhoršit i nadměrné pocení jak v létě, tak i v zimě, kdy se potíme pod vrstvou oblečení. Pokožka s dermatitidou nemá také ráda horkou vodu, která pleť vysušuje,“ říká dermatolog MUDr. Jan Kučera z Perfect Clinic Dermatology. 

Hygiena je při atopické dermatitidě velmi důležitá, nicméně pokožku by atopici měli máčet co nejkratší dobu a ne příliš často. Přílišný kontakt s vodou totiž kůži paradoxně vysušuje.

 

Témata: Těhotenství, Jídelníček, Alergie, Atopický ekzém, kůže, Cukr, onemocnění, Atopici, Potraviny, pokožka, strava, Michal Závacký, Ekzém, Spouštěč, Jan Kučera, Potraviny na Heureka.cz