Maminka.czbaby shower

Baby shower párty s dárečky pro miminko? Omyl, nastávající maminku překvapily kamarádky uklízecím večírkem!

Dita Mrázková 3.  11.  2023
Nový trend, nebo návrat k praktičnosti? Ať tak či onak, dárek, který přichystaly kamarádky pro nastávající maminku Niu, je víc než inspirativní. Takzvanou hnízdicí párty by zaručeně nepohrdla žádná máma. Že nevíte, o co jde?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Mezi nastávajícími maminkami v Anglii se šíří nový trend, který válcuje obvyklé posezení skýtající jen zobání dobrot na sofa, rozbalování dárečků pro miminko a obligátní dotazy typu: "A jak se cítíš?"

Takzvané hnízdicí večírky coby praktičtější alternativa podobných oslav nastávající mámy totiž milují mnohem víc! A není se čemu divit. Nejsou sice tak okázalé, ale kdo by odolal nabídce pomoci s domácností, která zkrátka nevypadá každý den, jako by v ní bydlela jedna ze stepfordských paniček?

VIDEO: PODCAST BLESK: KDYŽ MUŽI UKLÍZÍ, ŽENY TO USPOKOJUJE

O tom ví své i Nia Lui, která na TikToku nedávno sdílela video s jednou takovou párty. Její kamarádky k ní dorazily místo v šatech a s krásně zabalenými dárečky v teplácích a s kýblem v ruce! Během jediného dne jí uklidily celý dům a přinesly i teplé jídlo. Je jasné, že Nia, která čekala své třetí dítě, kvitovala tento nápad s povděkem. Tahle praktická a prospěšná pomoc se jí líbila víc než dárky. Nia má už dvě předešlé zkušenosti, kdy většinu těch nevhodných stejně nikdy nepoužila. Manžela a dvě děti tak poslala na výlet a mohlo se začít.

"Tak jsem včera večer místo standardní baby shower párty zažila oslavu hnízdění a bylo to úžasné! Organizovala ji moje kamarádka Bree. Poslala jsem jí seznam věcí, které jsem chtěla udělat, než se narodí mé třetí dítě, a ona vytvořila malé kartičky pro každou z kamarádek, aby si každá vzala na starost určitou část domu. Já převzala roli vedoucí, říkala jsem holkám, co je potřeba. Pak jsme si daly přestávku, snědly polévku, kváskový chleba a další dobroty, chvíli jsme si povídaly a pak se zase vrátily k práci. Všechno bylo čisté a uspořádané, cítila jsem se tak dobře," pochvalovala si Nia.

Jedna z kamarádek se ujala úklidu kuchyně a mytí oken, jiná vyluxovala celý dům, další navařila a napekla.

Klepněte pro větší obrázek

Nia rozhodně nečekala, jaký ohlas bude video mít. Spousta žen z řad maminek napsala, že by takovou pomoc uvítaly daleko víc než dárky. "Nečekala jsem takový ohlas, ale na druhé straně to chápu. Příprava na miminko je náročná nejen psychicky, ale i fyzicky. Která z nás by odmítla pomoc svých nejbližších, navíc v takovém rozsahu?"

Klepněte pro větší obrázek

Nia zdůraznila i to, že ne každá žena má takové štěstí. "Však jsem taky nesmírně vděčná, že mám kolem sebe takové lidi! Upřímně bych si přála, aby měla stejnou podporu každá nastávající máma," nechala se slyšet.

Klepněte pro větší obrázek

Co si o podobném typu párty myslíte? Nechaly byste si takto pomoct od svých kamarádek? Diskutovat o tom můžete na našem Facebooku.

Už vás nebaví baby shower? Vyzkoušejte blessingway – oslavu těhotenství a mateřství
Témata: Těhotenství, Video, Mateřství, Domácnost, Miminko, Rodičovství, Dárek, TikTok, baby shower, pomoc, Úklid, Trendy, večírek, Bydlení, Anglie, přátelství, Gender reveal party, party, Pořádek, Bree, Dáreček, Niu, Kamarádka, Nia, Maminka, Úklidové pomůcky na Heureka.cz