Maminka.czČasopis Maminka

Batůžky a vrstvení: Mateřstvím dostane váš styl nový impuls

Alice RossiČasopis Maminka 4.  6.  2021
Jak moc se změní váš styl oblékání, když se stanete maminkou a proč nosí spousta žen na mateřské tepláky? V aktuálním čísle časopisu Maminka se o celou sekci Maminka stylistka postarala Kamila Vodochodská. Přinášíme ochutnávku rozhovoru, který s ní vedla šéfredaktorka Alice Rossi.

Stylistka Kamila Vodochodská je zastánkyní pomalé módy a důležitou rádkyní, když tápete v módním světě a nemáte co na sebe! 

VIDEO: Jaké kabelky jsou letos hitem?Jak se změnil váš styl od doby, co jste se stala maminkou?

Hodně. Tak, jako se náš život skrze různá krásnější, ale někdy i těžší etapy posouvá, my rosteme a učíme se z každé lekce a kapitoly, vyvíjel se a vyvíjí i můj styl. Stejně jako hodnoty s ním úzce spjaté. Ostatně i moje tělo, které v některých ohledech už nikdy nebude stejné, jako bylo před oběma porody. S nimi přišla v mnohém i niterná úcta k lidskému tělu, intuici a ženskosti. Podpatky, stejně jako šaty byznysovějšího rázu a pár pro mě vzácných kabelek a psaníček s příběhem jsem si ponechala. V pracovním tempu jsem po celou dobu miminkování, takže je využívám a na dně skříně rozhodně neleží. Ještě více jsem však testovala sama na sobě i pro ostatní maminky módu těhotenskou, kojicí - takovou, která není jen na dva tři měsíce, než nám bříško vždy o kousek povyskočí, takovou, která bude příjemná na citlivější pokožku a přitom cool. Stala se ze mě ještě větší milovnice stylových a praktických batůžků a přebornice ve vrstvení - když člověk běhá za těmi malými torpedobytostmi anebo musí mrznout s kočárkem v dešti či mrazu při procházkách a po pár hodinách se vrací domů za plného sluníčka - je třeba ovládat principy funkčního layeringu a textilní materiály.

Proč podle vás na mateřské vždycky zvítězí tepláky?

Dost často se s dětmi navyšuje čas, od toho, když se jako maminky vypravujeme ven, po nakrmení s návratem na oběd na pár pikosekund, a tepláky jsou často ta nejjednodušší varianta. Předpokládám. V případě, že nemáme dobře postavený a nastavený styl již před dětmi, a tedy obsah skříně takový, který nám dělá radost, vyznáme se s v něm, víme, v čem se cítíme i na hřišti dobře a přitom nás neomezují v aktivitách, které musíme zvládnout - pak jsou tepláky záchranou. Záchranou, která u někoho funguje a u někoho ne.

A je vůbec možné mít na mateřské styl?

Styl máme, hledáme, znovuobjevujeme - definujeme či předefinováváme podle aktuálních potřeb, životního stylu, možností i hodnot celoživotně. Maminkování je jednou z etap. A to, jestli máme dobře nastavený styl - známe samy sebe, víme kým jsme, případně chceme být, jaké jsou naše potřeby, jak chceme, aby nás okolí vnímalo, jak moc známe a přijímáme naši vlastní postavu a jak umíme třeba pracovat s bloky a strachy, které nám nastavila rodina či naše okolí třeba v dětství, mládí - to se právě ukazuje ve chvílích životních změn. Efektivní šatník nastavený na bázi námi definovaného osobního stylu by pak měl být schopen reagovat na všechny tyto proměnné -výkyvy váhy, aktivity a příležitosti, změnu sezon, naše nálady i cykličnost. Správný šatník totiž nesestavujeme nikdy na teď či blízkou sezonu, ale na několik let dopředu. Móda vždy byla na jedné straně spotřebním zbožím - které má být funkční, na druhé straně vždy bylo oblékání kreativním, inspirativním procesem, hrou, a tak by to mělo i zůstat. Styl každé maminky naopak mateřstvím dostává nový impulz inspirace a je pravda, že ne pro každou maminku je nový impulz ke změně a hledání nových cest něčím, co bere pozitivně.

Celý rozhovor s Kamilou Vodochodskou i její tipy do šatníku najdete v červnovém vydání časopisu Maminka. Můžete ho zakoupit ve vaší oblíbené trafice nebo on-line na ikiosek.cz nebo na rohlik.cz

Guru je guru: V novém čísle časopisu Maminka se o své tipy dělí odborníci
Nejlepší kabelky pro mámy: Praktické shoppperky, retro ledvinky i stylové crossbody
Témata: Časopis Maminka, Krása a styl, Rozhovor, Jen pro maminku, Móda, Červnové vydání
Mohlo by vás zajímat
RECEPT: Výpečky se špenátem a bramborovým knedlíkem. Oběd jako od babičky
Formánková Simona
Recepty
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Sedmé dítě jen tak do počtu? Ekonomka Markéta Šichtařová trhá rekordy!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Jak rychle utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který zabere hned!
Kojenec
Emma Smetana je podruhé maminkou. Výběrem jména opět šokovala!
Formánková Simona
Slavné maminky