Maminka.czTipy na výlet

Berlín, Vídeň, Budapešť: Na eurovíkendy se vydejte vlakem, bude to bavit i děti

redakce 10.  8.  2022
Prázdniny už jsou za půlkou a vy přemýšlíte, kam ještě vyrazit se svými dětmi? Vezměte je na výlet do vídeňského Prátru, berlínské zoo nebo do budapešťských lázní. Dostanete se tam pohodlně a snadno vlakem a užijete si zábavný víkend v zahraničí.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Za zvířátky i historií do Berlína

Zoologická zahrada Berlín se nachází v centru města, byla založena v roce 1844 a zaujímá plochu 35 hektarů. Je to nejen nejstarší a nejnavštěvovanější zoo v Německu, ale také zahrada, která má celosvětově nejbohatší sbírku zvířecích druhů. K jejím obyvatelům patří mimo jiné jediné pandy velké v Německu a místní akvárium je jedno z nejznámějších a nejvýznamnějších v Evropě. Samotnou prohlídku zoologické zahrady si můžete zpestřit komentovaným krmením, které bude děti určitě bavit.

Mimo to je metropole plná vyhlášených míst, kudy kráčela historie, kterou děti znají z hodin dějepisu. Za návštěvu stojí budova Říšského sněmu, která byla postavena roku 1894 jako sídlo parlamentu Německé říše – Reichstagu. V roce 1933 ji však zapálili nacisté. Po sjednocení Německa a navrácení Spolkového sněmu do Berlína se budova opravila a byla jí přistavěna skleněná kupole, která dnes slouží jako vyhlídka. Berlínská zeď zase patří mezi nejznámější novodobé stavby města a je nejvýraznějším symbolem studené války.

Klepněte pro větší obrázek

Kulinářský tip:

Vyhlášenou pochoutkou Berlíňanů je currywurst a koupit si ho můžete na desítkách míst, a to ve stáncích s občerstvením nebo fast foodech. Stejně jako oblíbený a velmi rozšířený döner kebab.

Hravá Vídeň

Hlavní město sousedního Rakouska ocení celá rodina. Nejprve vezměte své potomky do zábavního parku Prátr. Najdete tam celou řadu atrakcí – kolotočů, zrcadlových bludišť, kabinetů smíchu a strašidelných a horských drah... Nebo je tam malý vláček, kterým projedete celý zábavní park. Součástí parku je také nejznámější symbol města – Vídeňské obří kolo, které se svou výškou takřka 65 metrů nabízí dechberoucí pohled na metropoli na Dunaji.

Další zastávkou by měla být vídeňská zoologická zahrada, která je nejstarší na světě. I tady se můžete pokochat pohledem na pandy, které se mají v zoo tak dobře, že se jejich chov přirozenou cestou zvětšuje. Součástí zoo je i obří skleník, který simuluje deštný prales. Pokud vás baví památky, ve Vídni si přijdete na své. Rakouská metropole se pyšní 27 zámky a více než 150 paláci. Mezi nejvýznamnější kostely patří gotický dóm svatého Štěpána, dále tu jsou imperiální Hofburg, majestátní barokní zámek Schönbrunn, ale za návštěvu stojí i soudobá architektura v Muzejní čtvrti, v Museumsquartier.

Klepněte pro větší obrázek

Kulinářský tip:

Mezi sladká lákadla patří sachr, který můžete ochutnat v tradičních kavárnách. Pestrou kulinářskou nabídku si užijete v tržnici Naschmarkt a konzervativní požitkáři si jistě nenechají ujít vyhlášený vídeňský řízek.

Lázeňská Budapešť

Při návštěvě maďarského hlavního města nevynechte návštěvu lázní Széchenyi, které patří k těm z největších na světě. Dva termální prameny, tři venkovní bazény a patnáct vnitřních bazénů v kombinaci atmosféry Rakouska-Uherska a moderních služeb na vysoké úrovni vás budou bavit, a navíc i pomohou se zdravotními problémy. Termální lázně Széchenyi se otevřely v roce 1913 a do dnešního dne pomáhají s léčbou revmatismu, pohybového ústrojí, artritidy, neuritidy a menstruačních problémů. Pitná kúra zase pomáhá s poruchami zažívacího a dýchacího ústrojí.

Za návštěvu stojí i samotná metropole. Vydat se můžete na Budínský hrad, který je vysoko nad řekou Dunaj. Od proslulého Řetězového mostu se k němu dostanete i lanovkou. Za odměnu pak můžete vzít děti do Sugar!shopu, který je rájem pro milovníky sladkého. Na adrese Paulay Ede utca 48 najdete unikátní, designovou cukrárnu i obchod se sladkostmi všeho druhu. Heslo podniku je: „Za sladší život!“ A v tomto duchu je i celý interiér cukrárny.

Klepněte pro větší obrázek

Kulinářský tip:

Při návštěvě Budapešti byste rozhodně měli ochutnat guláš neboli v místním jazyce perkelt. Vyhlášené klobásky pak seženete na Centrální tržnici, kde vás čekají opravdu velký výběr a stovky stánků.

Léto s dětmi

Hledáte inspiraci, co podniknout a kam vyrazit s dětmi  o prázdninách? Kde si užijete sport, zábavu a dobrodružství? Přinášíme spoustu inspirativních nápadů, praktických tipů a rad. Dozvíte se, kde najdete nejkrásnější místa na výlety, rodinné cyklo a pěší turistické stezky, kam se vydat za kulturou, kde objevíte zajímavá místa. Nechybí ani praktické tipy a důležité informace, týkající se dovolené a cestování, které potřebujete vědět.

Témata: Léto s dětmi, Tipy na výlet, Dovolená s dětmi, Cestování, Zoo, Prázdniny, Vlak, Volný čas, Cestujeme, Berlín, Rakousko-Uhersko, Německo, Parlament, Výlet, Rakousko, Evropa, Budapešť, Vídeň, Lázně, Dunaj, Studená válka, Návštěva, Zoologická zahrada
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Tělo po třech porodech? Děti mezeru mezi stehny neocení. Tato máma za svůj instagramový post sklidila uznání
Formánková Simona
Po porodu
Dcera spisovatelky Haliny Pawlowské Natálie: Už od mala chtěla být módní návrhářkou, dnes má svou značku
Brožová Lenka
Časopis Maminka
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
Narození miminka v přímém přenosu! Jak probíhá císařský řez, jsme exkluzivně natočili krok za krokem
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Slavné české topmodelky ukázaly své dospívající syny: Který je kopií své mámy?
Mrázková Dita
Slavné maminky
Tyhle fotky vyrazí dech každé mámě! Podívejte se, jak jeden táta vtipálek kouzlí s Photoshopem
Formánková Simona
Galerie