Maminka.czSlavní rodiče

Bez plenek, bez hraček a bez pravidel! 15 slavných matek se zvláštními výchovnými metodami

29. 7. 2020
Co rodina, to jiný přístup k výchově. Některé výchovné metody jsou rozhodně neobvyklé a mezi jejich příznivci najdeme i slavné matky. Ať už jde o pojídání vlastní placenty přes neuznávání hraček a dětských židliček či nepoužívání plenek až po přiznání k tomu, že děti občas prostě plácnou.

Podívejte se do galerie na výchovné úlety hvězd. Třeba taková herečka Penélope Cruz je celkem drsná matka. Vyznává  takzvaný educaring, takže žádné bezpečné židličky, žádné žvatlání na děti a v krajním případě ani žádné hračky. Vyznavači této metody berou děti jako malé dospělé.

Zastánkyní educaringu je také herečka Helen Hunt. Autorkou metody je Magda Gerber, zkušená dětská psycholožka, která již po několik desetiletí pomáhá a radí rodičům s výchovou a rozvojem dětí od narození. Cílem metody je podporovat přirozené schopnosti dítěte již od narození. A čemu věří ostatní rodiče?  

Tipy na rodinné výlety vlakem! Proč je to lepší než jet autem?

A co Mila Kunis a Ashton Kutcher? Tento herecký pár se rozhodl, že nebudu kupovat svým dvěma dětem žádné vánoční dárky. Zní to jako trest, ale ve skutečnosti to s nimi rodiče myslí dobře. Chtějí, aby si na vánočních svátcích děti vážily té pohody, že je rodina spolu, a ne jen věcí. Herci požádali i prarodiče, aby místo kupování darů dali peníze na charitu.

Modelka Gisele Bündchen před časem v rozhovoru tvrdila, že syna nakojí a pak ho pět minut drží nad nočníkem. Kanadská zpěvačka Alanis Morissette je vášnivou vyznavačkou názoru, že děti se mají kojit tak dlouho, dokud o to jeví zájem.

Herečka Gwyneth  Paltrow  na svém blogu GOOP svého času psala o tom, že za zvýšený výskyt autismu, astmatu i rakoviny může používání šamponů. Kromě toho dětem dovolovala televizi jen ve francouzštině nebo španělštině. 

Herečka Pamela Anderson nemá problém s tím, když její synové experimentují s drogami, naopak. Podle ní je fajn, když toho člověk vyzkouší co nejvíc.

Instagram vs. realita: Takhle se mámy fotí, ale pravda je úplně jiná!

Mezi českými celebritami je svým nekonvenčním přístupem k výchově známá Helena Houdová. "Zpočátku jsem jim chtěla dát neomezený prostor, aby vyrostly v to, kým opravdu jsou, ale pak mi došlo, že si svou maminku a tatínka vybraly, takže ten prostor přece nějaké mantinely potřebuje. Dnes tedy máme domluvené hranice, které fungují pro mě i pro ně," citoval modelku před časem magazín Téma.

Už v minulosti se Houdová chlubila, že její děti nechodí do školy a vzdělávají se formou "worldschoolingu", tedy učením pomocí cestování. Nedávno se s dětmi usadila v Austrálii, protože se tam líbilo jejímu synovi Darienovi (10). Zemi však musela po několika měsících opustit. 

Svým přístupem k mateřství zaujaly i další české celebrity – například Tereza Ramba svým otevřeným psaním o kojení, jehož je velkou propagátorkou, stejně jako tím, že herečka o svém synovi důsledně mluví a píše jako o Slunci. 

Další česká herečka, Aneta Krejčíková si zase naplánovala, že své druhé dítě – dceru Antonii – porodí doma, a jak řekla, tak také udělala. Zároveň ale upozornila, že něco podobného rozhodně není pro každého. 

15 nejslavnějších dětí na Instagramu. Proč jsou tak populární?

Zpěvačka Christina Aguilera chce, aby její syn Max nebyl prudérní a aby neměl problémy se svou sexualitou. A tak už v době, kdy byl malinký, vyvěsila po domě umělecké akty. Další zpěvačka, Pink, zase vychovává děti bez toho, aby jim nějak výrazně říkala, jakého pohlaví vlastně jsou. 

Herečka Alicia Silverstone krmila svého syna jménem Bear podobně, jako to činí se svými mláďaty ptáci. Jako pták jí potravu mláděte – tedy dítěte. Na svém blogu kdysi popsala, že mu jídlo předžvýkává a pak mu ho dává z úst do úst.

January Jones, hvězda série X-men, po porodu syna v roce 2012 snědla svou vlastní placentu. "Jsme jediní savci, kteří to běžně nedělají," komentovala to s tím, že jde o skvělý zdroj cenných živin.

Americká herečka, producentka a spisovatelka Candace Cameron Bure (hrála v seriálu Full House) se netají tím, že výprask považuje za dobrou výchovnou metodu, protože výsledkem je podle ní disciplína a láska.

Mayim Bialik, známá ze seriálu The Big Bang Theory, je horlivou zastánkyní kontaktního rodičovství – spí s dětmi a kojí je, dokud o to mají zájem. Kromě toho by si nikdy nenajala chůvu, stejně jako nepoužívá kočárek.

Miluše Bittnerová: Dítě ve dvaceti bych nezvládla! Ještě, že jsem rodila po čtyřicítce
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
Témata: Slavní rodiče, Kojenec, Rodina, Mateřství, Maminky ve světě, Výchova, Slavné maminky, Mateřská, Batole, Rodičovství, Předškolák, Placenta, Bezplenková metoda, Herečka, Země, Židlička, Děti, Hračky, Bear, Pamela Andersonová, Helena Houdová, Cruz, Austrálie, Výchovná metoda, Theo

Mohlo by vás zajímat
Kdy jsem selhala jako máma? Tohle přiznaly maminky!
Mateřská dovolená 2021: Vše, co potřebujete vědět
Co všechno musí zvládnout lékařka v porodnici za jedinou směnu? Podívejte se!
Představy vs. realita. Vánoční fotky dětí, které se tak úplně nepovedly
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Maminka roku: Miluši Smékalové bylo 23, když se rozhodla postarat se o sourozence
Kdy mít další dítě: Brzo, nebo počkat? Pro a proti různých věkových rozdílů
Šéfkuchař Přemek Forejt: Jsem krkavčí táta. Dceru nevídám moc často
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra

Horoskopy

Lev Milí Lvi, zatněte zuby a bojujte za své místo na výsluní. Když se vám něco hned nepovede, tak z toho…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sarah, Doubravka, Marius

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné