Maminka.czSlavní rodiče

Bez plenek, bez hraček a bez pravidel! 15 slavných matek se zvláštními výchovnými metodami

29. 7. 2020
Co rodina, to jiný přístup k výchově. Některé výchovné metody jsou rozhodně neobvyklé a mezi jejich příznivci najdeme i slavné matky. Ať už jde o pojídání vlastní placenty přes neuznávání hraček a dětských židliček či nepoužívání plenek až po přiznání k tomu, že děti občas prostě plácnou.

Podívejte se do galerie na výchovné úlety hvězd. Třeba taková herečka Penélope Cruz je celkem drsná matka. Vyznává  takzvaný educaring, takže žádné bezpečné židličky, žádné žvatlání na děti a v krajním případě ani žádné hračky. Vyznavači této metody berou děti jako malé dospělé.

Zastánkyní educaringu je také herečka Helen Hunt. Autorkou metody je Magda Gerber, zkušená dětská psycholožka, která již po několik desetiletí pomáhá a radí rodičům s výchovou a rozvojem dětí od narození. Cílem metody je podporovat přirozené schopnosti dítěte již od narození. A čemu věří ostatní rodiče?  

Tipy na rodinné výlety vlakem! Proč je to lepší než jet autem?

A co Mila Kunis a Ashton Kutcher? Tento herecký pár se rozhodl, že nebudu kupovat svým dvěma dětem žádné vánoční dárky. Zní to jako trest, ale ve skutečnosti to s nimi rodiče myslí dobře. Chtějí, aby si na vánočních svátcích děti vážily té pohody, že je rodina spolu, a ne jen věcí. Herci požádali i prarodiče, aby místo kupování darů dali peníze na charitu.

Modelka Gisele Bündchen před časem v rozhovoru tvrdila, že syna nakojí a pak ho pět minut drží nad nočníkem. Kanadská zpěvačka Alanis Morissette je vášnivou vyznavačkou názoru, že děti se mají kojit tak dlouho, dokud o to jeví zájem.

Herečka Gwyneth  Paltrow  na svém blogu GOOP svého času psala o tom, že za zvýšený výskyt autismu, astmatu i rakoviny může používání šamponů. Kromě toho dětem dovolovala televizi jen ve francouzštině nebo španělštině. 

Herečka Pamela Anderson nemá problém s tím, když její synové experimentují s drogami, naopak. Podle ní je fajn, když toho člověk vyzkouší co nejvíc.

Instagram vs. realita: Takhle se mámy fotí, ale pravda je úplně jiná!

Mezi českými celebritami je svým nekonvenčním přístupem k výchově známá Helena Houdová. "Zpočátku jsem jim chtěla dát neomezený prostor, aby vyrostly v to, kým opravdu jsou, ale pak mi došlo, že si svou maminku a tatínka vybraly, takže ten prostor přece nějaké mantinely potřebuje. Dnes tedy máme domluvené hranice, které fungují pro mě i pro ně," citoval modelku před časem magazín Téma.

Už v minulosti se Houdová chlubila, že její děti nechodí do školy a vzdělávají se formou "worldschoolingu", tedy učením pomocí cestování. Nedávno se s dětmi usadila v Austrálii, protože se tam líbilo jejímu synovi Darienovi (10). Zemi však musela po několika měsících opustit. 

Svým přístupem k mateřství zaujaly i další české celebrity – například Tereza Ramba svým otevřeným psaním o kojení, jehož je velkou propagátorkou, stejně jako tím, že herečka o svém synovi důsledně mluví a píše jako o Slunci. 

Další česká herečka, Aneta Krejčíková si zase naplánovala, že své druhé dítě – dceru Antonii – porodí doma, a jak řekla, tak také udělala. Zároveň ale upozornila, že něco podobného rozhodně není pro každého. 

15 dětí, které se svými matkami vládnou Instagramu. Proč je sledují miliony?

Zpěvačka Christina Aguilera chce, aby její syn Max nebyl prudérní a aby neměl problémy se svou sexualitou. A tak už v době, kdy byl malinký, vyvěsila po domě umělecké akty. Další zpěvačka, Pink, zase vychovává děti bez toho, aby jim nějak výrazně říkala, jakého pohlaví vlastně jsou. 

Herečka Alicia Silverstone krmila svého syna jménem Bear podobně, jako to činí se svými mláďaty ptáci. Jako pták jí potravu mláděte – tedy dítěte. Na svém blogu kdysi popsala, že mu jídlo předžvýkává a pak mu ho dává z úst do úst.

January Jones, hvězda série X-men, po porodu syna v roce 2012 snědla svou vlastní placentu. "Jsme jediní savci, kteří to běžně nedělají," komentovala to s tím, že jde o skvělý zdroj cenných živin.

Americká herečka, producentka a spisovatelka Candace Cameron Bure (hrála v seriálu Full House) se netají tím, že výprask považuje za dobrou výchovnou metodu, protože výsledkem je podle ní disciplína a láska.

Mayim Bialik, známá ze seriálu The Big Bang Theory, je horlivou zastánkyní kontaktního rodičovství – spí s dětmi a kojí je, dokud o to mají zájem. Kromě toho by si nikdy nenajala chůvu, stejně jako nepoužívá kočárek.

Miluše Bittnerová: Dítě ve dvaceti bych nezvládla! Ještě, že jsem rodila po čtyřicítce
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
Témata: Slavní rodiče, Kojenec, Rodina, Slavné maminky, Mateřství, Výchova, Mateřská, Předškolák, Batole, Maminky ve světě, Rodičovství, Placenta, Bezplenková metoda, Hračky, Výchovná metoda, Bear, Děti, Christina Aguilera, Pink, Gisele Bündchenová, Matka, Herečka, Země, Austrálie, Židlička

Mohlo by vás zajímat
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Po letech: Nafotili znovu oblíbené fotky z rodinného alba. To musíte vidět!
Monika Bagárová porodila. Holčička má netradiční jméno po babičce
Aneta Krejčíková je dvojnásobná máma, má dceru! Jak se jmenuje?
To vás pobaví! Sourozenci nafotili rodičům k výročí srovnávací fotky
Pravda o mateřství? Vypadá přesně takhle, ukazují statečné mámy
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Matka rodila na zahradě, kde si hrály děti. Porod natočila a zveřejnila

Horoskopy

Býk Do práce se neženete a bojíte se, že zase něco pokazíte. Naordinujte si pomalejší tempo a více času na…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Lada, Kajetán, Iboja

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné