Maminka.czKam s dětmi

Užijte si babí léto: Tohle jsou nejlepší bezplatná dětská hřiště a parky v Praze

Andrea Machajdíková 30.  9.  2023
Poslední slunečné a teplé dny je třeba si náležitě užít venku. Připravili jsme pro vás výběr těch nejlepších dětských hřišť po Praze, kde se vyřádí děti jakéhokoli věku. Všechna hřiště jsou veřejně dostupná a zadarmo. Tak si vyberte a užijte si den!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Dětské hřiště na Parukářce – Praha-Žižkov

Na Parukářce se nachází hned tři udržovaná hřiště, jejichž návštěvu můžeme vřele doporučit. Hned na začátku parku směrem od Olšanského náměstí je první velké hřiště, které prošlo před třinácti lety velkou rekonstrukcí. Nejeden rodič by ho pasoval dokonce na jedno z nejkrásnějších hřišť vůbec. Jsou zde dřevěný domek na pružinách, vláček, klouzačky, kolotoč a pro větší děti také lanová pyramida nebo lanovka. Skvělé je i samotné zázemí, kde nechybí mobilní záchod a ani zastřešený altán, kde se můžete schovat před sluncem či deštěm.

VIDEO: Nejkrásnější železniční tratě Česka: Úžasné výhledy i přejezdy přes skály

Další hřiště je hned za Základní školou Chelčického. Děti naláká především dvanáct metrů dlouhá klouzačka, která je nejdelší v celé Praze. Kromě klouzačky jsou zde také hrad s pěti věžemi, síťová loď nebo lana na šplhání. Třetím pokladem Parukářky je hřiště, které je určeno pro nejmenší děti. Najdete ho ve východní části parku poblíž ulic Na Parukářce nebo Ke Kapslovně. I toto hřiště prošlo rozsáhlou rekonstrukcí a má i nové oplocení. Jsou na něm dvě klasické houpačky, dvě pružinové a nechybí pochopitelně skluzavka. V těsné blízkosti hřiště jsou k dispozici dva pingpongové stoly.

Klepněte pro větší obrázek

Park Zahrádky – Praha-Vysočany

Odsud budete děti jen stěží dostávat domů. V Parku Zahrádky (zhruba patnáct minut pěšky od stanice metra Kolbenova) jsou totiž hned dvě velká hřiště, kterým dominuje prolézací hrad s vysokými věžemi a tobogány. Hned vedle něj najdete další dvě lanová hřiště, z nichž jedno je určeno i pro menší děti kolem dvou let. Pro menší děti je ideální také malé hřiště na opačné straně parku se zapuštěnou trampolínou a skluzavkou. Mezi oběma hřišti je volně přístupná lanová dráha. A nejvíc super je fakt, že jsou hned dvě. Jedna z nich je pro větší děti, které naskočí a samy se udrží, a ta druhá je se sedačkou, do které můžete posadit jakkoli staré sedící dítě.

Klepněte pro větší obrázek
Kam na výlet s dětmi? ZOO je sázkou na jistotu. Tady je 12 tipů na ty nejkrásnější

Gutovka – Praha-Strašnice

Tohle moderní a rozsáhlé hřiště je součástí relaxačně-sportovního areálu Gutovka. Nachází se jen zhruba dvě stě metrů od stanice metra Strašnická a dá se zde také parkovat na nedalekém parkovišti u ulice V Olšinách, vedle Billy. Větším dětem se rozhodně zalíbí lanový park nebo lezecká stěna a pro menší jsou tu houpačky, skluzavky a velké pískoviště. Hned u hřiště je i restaurace a také veřejné toalety.

Klepněte pro větší obrázek

Park U Čeňku – Praha-Černý Most

Mezi Černým Mostem a Dolními Počernicemi je ukrytý naprostý skvost. Tohle hřiště je úplně nové, a tak pochopitelně nabízí ty nejmodernější hrací prvky. Děti se zde vyřádí na skluzavkách, prolézačkách, lanovce, trampolíně, houpačkách i pískovišti s bábovičkami. Část určená pro menší děti je šikovně ohraničená plůtkem, takže vám nebudou utíkat na velké prolézačky. V této části pro větší děti je pak i přístřešek, kde se můžete schovat před sluncem i deštěm. A nechybí ani mobilní toalety. Zaparkovat můžete bez problémů v ulici Arnošta Valenty nebo sem lze dojet autobusem ze stanice metra Černý Most.

Klepněte pro větší obrázek
Akční rodiče Bulánkovi berou své dcery všude s sebou. Na vodu, treky po horách nebo do exotiky. Jaké jsou jejich tipy?

Dětské hřiště Slovanský ostrov (Žofín) – Praha-Nové Město

Přímo v centru Prahy vás určitě nadchne hřiště u paláce Žofín, které je sice menší, ale má mnoho netradičních prvků. Vedle těch klasických, jako jsou houpačky, skluzavky nebo šplhací síť, tu najdete také různobarevné brány, které fungují jako nápadité prolézačky, dřevěný domek a v neposlední řadě také dětskou železnici. Ta se nachází jen pár kroků od samotného hřiště. Děti se mohou za deset korun svézt v dřevěných vagonech tažených kovovou lokomotivou. A když vyrazíte na hřiště s celou rodinou, můžete si zpestřit den na lodičce nebo šlapadle. Půjčovna je jen pár kroků od hřiště.

Klepněte pro větší obrázek

Dětské hřiště Píškova – Praha-Stodůlky

Půl hodiny je hřiště vzdálené od stanice metra Stodůlky. Má všechno, co jeho malí návštěvníci požadují. Jsou zde skluzavka i tobogán, hned čtyři klasické houpačky, ale nechybí ani kyvadlová. Pro malé „horolezce“ jsou tu nejrůznější prolézačky nebo vysoká síť. Pro staršího sourozence je poblíž pěkný skate park, kde si může zajezdit na skejtu, koloběžce nebo kole.

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Děti, Kam s dětmi, Tipy na výlet, zábava, praha, Za zábavou, Černý most, Atrakce, Česká republika, Vysočany, Slovanský ostrov, Báb, Lanovka, Gutovka, Houpačka, Park, Skluzavka, Žofín, Parukářka, Dětské hřiště, Billy, Nové Město, Dolní Počernice, Stanice metra, Hřiště