Maminka.czKam s dětmi

Bitvy i výstavy panenek lákají k víkendové návštěvě

Iva Endrychová 7.  5.  2015
Bitvy i výstavy panenek lákají k víkendové návštěvě
Tři dny volna si zaslouží řádné využití. Podívejte se, kde se zabavíte vy a děti. Připojili jsme i pár charitativních akcí, které startují příští týden.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Bitva národů

Pražský Petřín se na prodloužený víkend mění v bojové pole. Utká se na něm téměř dvě stovky bojovníků z téměř 30 zemí včetně Česka ve středověkém kontaktním boji.

Více informací se dozvíte na www.bitvanarodu.cz

Barikáda 2015

V pátek si připomínáme 70. výročí konce 2. světové války v Evropě. Na Havlíčkově náměstí vyroste 9. května barikáda a od 12 hodin se tam povedou urputné boje jako připomínka Pražského povstání.

Na 400 „vojáků“ se střetne mezi Prokopovým náměstím a Sabinovou ulicí, kde členové klubu vojenské historie Gardekorps předvedou věrné divadelní ztvárnění boje o Prahu a zároveň představí dobovou vojenskou techniku, jako německý stíhač tanků Jagdpanzer 38(t) Hetzer, legendární sovětské tanky T–34/76 a T–34/85, dělostřelecké kanony, obrněné transportéry nebo motocykly. Lákadlem bude i povstalci ukořistěná kompletní německá polní nemocnice, která bude k vidění na Havlíčkově náměstí již 8. května.

Podrobnosti o akci se dozvíte na www.praha3.cz

Otevírání pramenů v Luhačovicích

Zahájení lázeňské sezóny v Luhačovicích je vždy spojené s otevíráním a svěcením pramenů. Akce začíná 8. května v 10 hodin a pokud přijedete, vrátíte se do poklidné atmosféry počátku minulého století.

Součástí bude jarmark farmářských a řemeslných výrobků, přehlídka historických automobilů a kol.

Podrobný program najdete na www.luhacovice.cz

Film o Kájovi Maříkovi

Školák Kája Mařík je oblíbená dětská knížka. Dlouhé roky si nikdo netroufnul příběh zfilmovat. Teď se o to pokusili slovenští amatérští filmaři. Jejich film Mauí chuapec z Radošovec totiž z příběhů Káji Maříka vychází. 

V sobotu 9. května v areálu barokního areálu na Skalce u Mníšku pod Brdy proběhne česká premiéra filmu. Začíná ve 14:30 hodin a vstupné je dobrovolné. 

Podívejte se na trailer k filmu: 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Kavárna POTMĚ

Od 11. května od 13:00 budete mít šanci si na pražském náměstí Míru užít dobrou kávu a vyzkoušet si lezení poslepu. V rámci napojení na expedice Cho Oyu (podzimní pokoření osmitisícovky s nevidomým) bude na Míráku stát 11. května i horolezecká stěna, takže můžete si vyzkoušet lezení a jištění, když nic nevidíte.

Kavárna zůstane na místě pouze do 13. května. Jako vzpomínku na návštěvu Kavárny POTMĚ si návštěvníci kromě zážitku odnáší i hrneček a originální metr, symbolizující výstup nevidomého Honzy Říhy na Cho Oyu.

Kytičkový den 2015

Ve středu 13. května si opět nezapomeňte do peněženky přihodit alespoň dvacetikorunu navíc a jakmile potkáte prodejce, vyměňte ji za symbolický kvítek měsíčku lékařského. Podpoříte tak poslání Ligy proti rakovině a přispějete tak na péči o onkologické  pacienty či přístrojové vybavení onkologických oddělení v nemocnicích. Největší část vybraných peněz míří na prevenci.

Kytičkový den se těší i velké podpoře řady firem a organizací. „Pro podporu Českého dne proti rakovině jsme se rozhodli v roce 2007. Správnou volbu nám potvrzují především každoroční konkrétní výsledky, kdy vidíme, komu přesně vybrané peníze pomohli,“ chválí aktivity Ligy proti rakovině Eva Děkanová ze společnosti Geis, a dodává: „Zajišťujeme kompletní rozvoz všech potřeb pro prodejce – dobrovolníky z celé republiky. Máme tak doslova z první ruky potvrzeno, že lidé tuto sbírku vítají. Letos budeme rozvážet už více než 800 000 kvítků měsíčku lékařského na nejméně 1 100 míst.“

Každý ročník sbírky je zaměřen na jiné onkologické téma. Letos Liga proti rakovině zvolila téma péče o zdraví reprodukčních orgánů.

Více informaci naleznete na www.denprotirakovine.cz

Khamoro – seznamte se s rómskou kulturou

Do Prahy a také do Plzně míří nejznámější a největší romský festival na světě. Khamoro se bude konat v Praze (24. 5. – 30. 5. 2015) a zároveň také v Plzni (26.5 – 28. 5. 2015) v rámci Evropského hlavního města kultury. Stejně jako v předchozích letech nabídne festival Khamoro opět širokou škálu kulturních akcí.

Chybět nebudou koncerty, výstavy, odborný seminář ani program pro děti nebo seniory. Tradiční defilé pak patří mezi skutečné perličky festivalu, centrem starobylé Prahy projde na 20 hudebnících  a tanečních účastníků. Během festivalu se mají návštěvníci možnost zapojit se do bohatého programu doprovodných akcí. Například v rámci dětského dne se můžete těšit na pořádnou oslavu plnou zpěvu, tance, soutěží, her a atrakcí.  K dobré náladě jistě přispěje i vystoupení dětských tanečních souborů, hiphopových skupin UGC a Cincinaty. Zařádit si budou moci i ti nejmenší a to na trampolíně nebo ve skákacím hradu. Čekají vás různá překvapení, např.: ježdění na skatu, výroba originálního šperku, módní přehlídka a mnoho dalšího

 Více informací a kompletní program naleznete na www.khamoro.cz

Za panenkami do Velehradu

Od soboty 9. května až do konce letních prázdnin můžete v Informačním centru ve Velehradu navštívit výstavu panenek

Sbírka je majetkem Nikol a Moniky Chmelařových a její součástí je 180 realistických panenek, porcelánových, starých i krojovaných panenek. Nechybí ani několik stovek plyšáků a desítek kočárků.

Podrobnosti o výstavě najdete na www.velehrad.cz

Ilustrační fotoGrisha Bruev / Shutterstock.com

Témata: Kam s dětmi, Laka, Vik, Kvítek, Pán, Víkend, Velehrad, Horolezecká stěna, Dětská knížka, Prodloužený víkend, Přehlídka, Brdy, Liga, Sbírka, Na Skalce, Prokop, Premiéra, Bitva, Česká premiéra, Luhačovice, Petřín, Švec, Největší část, Kájov, Hrneček
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Zpěvačka Katy Perry: 20 kilo navíc, odhalená prsa a neoholené nohy neřeším. Pro naši Daisy obětujeme s Orlandem všechno na světě!
Mrázková Dita
Slavné maminky
Před dětmi a po nich! Tohle jsou šokující proměny žen, které změnilo mateřství
kog
Rodina a vy
Únava, strie a poporodní kalhotky. Maminky po porodu však vnímají jediné - pocit štěstí!
Formánková Simona
Galerie
Dcera Angeliny Jolie a Brada Pitta Shiloh: Na fotce ji nepoznáte! Z "kluka" je šarmantní teenagerka
Mrázková Dita
Děti slavných
Martina Pártlová otevřeně o mateřství: Podívejte se na její rozkošnou Stellu ve videu!
Víchová Tereza
Časopis Maminka
Od děvčátka k bohyni: Podívejte se na osm neskutečných proměn ženské sexuality
Zenklová Veronika
Fotografie
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Dříve normální, dnes často nemyslitelné! Podívejte se na retro snímky, jak se bavily děti v minulosti
redakce
Hry pro děti