Maminka.czPrezentace klienta

Blahodárné účinky fyzické aktivity neplatí jen pro dospělé, je nutná i u miminek

Reklama 15.  4.  2024
Není asi velkým překvapením, že dostatek vhodného pohybu je pro správný vývoj miminka naprosto zásadní. Jen málokdo si ale dokáže představit, co všechno první dětské objevování světa ovlivňuje.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Bez náležité fyzické aktivity v batolecím věku se později člověk obtížněji učí uvažovat, hůř si osvojuje základy jazyka a má také slabší paměť. Pohyb však není to jediné, na čem záleží. Důležité je také přemýšlet nad tím, zda batole ve vývinu neomezuje špatné a nevhodné oblečení. V nedávném evropském průzkumu společnosti Pampers tři čtvrtiny rodičů uvedly, že podle nich jsou plenky velmi důležitým faktorem toho, jak moc je dítě aktivní a jestli správně roste. To potvrzují také různé další studie. Miminka totiž potřebují k procvičování svých nových fyzických dovedností nerušené prostředí bez těsného oblečení a objemných plen, které mohou negativně ovlivňovat jejich chůzi a způsobovat častější pády.

Jakýkoli první krůček malého šampiona je v očích rodičů opravdovým světovým rekordem. Každé dítě má navíc svůj vlastní způsob, kterým objevuje kouzla prvního pohybu. Od jemného šoupání zadečkem a přitahování se k nábytku až po posilování s hračkami a běhání po podlaze – to vše je součástí přirozené cesty každého lidského jedince. Věděli jste například, že když se vaše dítě začne hýbat a objevovat svět kolem sebe, neučí se tím jen chodit? Jakýkoli malý pohyb totiž pomáhá rozvíjet také řeč, paměť a pozornost. A čím méně omezení během tohoto objevování děti potkají, tím svobodněji se budou pohybovat a učit, což přispěje k jejich šťastnému a zdravému vývoji. Pokud má miminko dostatek správného pohybu, v budoucnu se mu tak zvýší schopnost správně uvažovat a rychleji si také osvojí mateřský jazyk.

Klepněte pro větší obrázek

17 pádů za hodinu a zdravá motivace

Kojenci se poprvé postaví dva až tři měsíce před tím, než udělají první samostatné krůčky. Ve věku devíti a půl měsíců už zvládne s oporou chodit polovina batolat. Pokud se však vašemu dítěti do pohybu příliš nechce, zkuste ho zdravě motivovat. Je pravděpodobnější, že se děti naučí dříve chodit, pokud budou mít hračky v drobné vzdálenosti. Batole, které je ve věku 12 až 19 měsíců, udělá v průměru přes dva tisíce kroků denně, čímž urazí vzdálenost 701 metrů a také přibližně 17krát za hodinu spadne. A tyhle sportovní výkony chtějí pořádnou dávku podpory.

Plenka malých šampionů musí nejen zabránit protékání, ale zároveň je důležité, aby byla pohodlná a umožňovala volný pohyb. A s tím hravě pomůžou nové plenkové kalhotky Pampers Pants, které nabízejí trojnásobnou ochranu a zabraňují protékání. Byly speciálně navrženy tak, aby se v nich děti mohly svobodně hýbat přesně podle toho, jak samy potřebují. Tyto plenkové kalhotky mají nové superabsorpční jádro, a jsou tudíž ještě odolnější proti protečení. V těchto plenkových kalhotkách jsou zkombinovány tři nejlepší ochranné vlastnosti, což znamená 3x vyšší ochranu, která účinně vítězí nad protékáním. Plenkové kalhotky Pampers navíc disponují speciální kapsou Stop & Protect, která je umístěna v zadní části plenky. Ta zabrání možnému protečení a prosáknutí tekutin mimo plenku. Dětem proto nic nebrání ve zdravém pohybu, a každý den se tak mohou pustit do nové sportovní disciplíny!

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Reklama, Prezentace klienta