Maminka.czVaše příběhy

Blog Dítě jménem Kuba: Po čem mámy touží

Tereza Melišová 27.  9.  2016
Blog Dítě jménem Kuba: Po čem mámy touží
Ve chvíli, kdy objevíte na testu dvě čárky, jste štěstím bez sebe (ve většině případů, samozřejmě). Okamžitě si začnete představovat, jak budete jezdit s kočárkem po městě, v něm krásně načančané děťátko, vy upravená, namalovaná, učesaná, no prostě jako z fotografie časopisu.

Tak tento obraz si vymažte z hlavy. Realita je jiná. Ale věřte, že budete šťastná tak, jak si teď nedovede ani představit.

Klepněte pro větší obrázek

Deset věcí, po kterých mámy opravdu touží

1. Vyspat se

Jakmile objevíte na testu dvě čárky, všechno zrušte. A spěte. Kdykoli a kdekoli se dá. Jedete tramvají do práce? Spěte. Sedíte v čekárně u lékaře? Spěte. Není šéf v práci? Spěte. Využijte každých pět minut klidu a spěte. Opravdu. Ode dne porodu se totiž následujících několik let nevyspíte.

2. Dojít si sama na záchod

Máma není nikdy sama. A nikde. Přijde vám teď normální, že jste na záchodě sama? Tak si zvykejte na to, že tak to už nikdy nebude. Trénovat můžete třeba na veřejných záchodcích. Nechte otevřené dveře a na ostatní se ze široka usmívejte. Případně můžete dodat, že trénujete na svou nejdůležitější roli v životě.

Zvykněte si na to, že už nikdy nebudete sama. Buď vám dítě bude sedět omotané kolem nohy, nebo na klíně. U nás je teď v oblibě splachování záchodu, když na něm sedím.

Blog Dítě jménem Kuba: Dítě a prací prášek – životu nebezpečno

3. Jít sama nakupovat

Považujete za relax víkend ve welness, dovolenou u moře a ležení na pláži či si v klidu lehnout s knížkou? Pro mámu  na rodičovské dovolené je ten pravý relax jít sama nakupovat. A většinou se jí to nepoštěstí. A když náhodou ano, připravte se na to, že na vás budou ostatní nakupující koukat jako na blázna, až budete houpat nákupním vozíkem a broukat mu.

4. Dát si vanu

Pokud se vám podaří dát si pětiminutovou sprchu, budete strašně šťastná. Počítejte ale s tím, že se s vámi bude sprchovat loď, auto, kačenky, lopatka a hrabičky a věřte, že místo se najde i pro motorku.

5. Najíst se v klidu

Přijde vám normální, že když obědváte, tak při tom sedíte? A když vám v době oběda někdo volá, tak se rozčilujete, co si to dovoluje? Budete ráda, když ve stoje u linky zhltnete pár lžic studené polévky.

6. Nemít v kabelce hračkářství a lahůdkářství

Máte teď v kabelce peněženku, šminky, telefon a papírové kapesníky? Šminky vyhoďte. Nebudete je potřebovat. Pokud se vám podaří ráno použít řasenku, bude to zázrak. A pokud nebude vyschlá, protože jste ji už půl roku nepoužila, ještě větší.

K ostatním věcem si do kabelky přihoďte vlhčené ubrousky (nebudete chápat, jak jste mohla bez vlhčených ubrousků žít), auta případně panenky, plíny, rohlíky, přesnídávky, krabičky s poctivě nakrájeným ovocem (které dítě samozřejmě nebude chtít, ale vy se můžete tvářit jako super máma, která svému dítěti ovoce dává). Všechno zasypte drobečky. Spoustou drobečků. A usmívejte se.

7. Podívat se na svůj oblíbený seriál

Díváte se na Ulici nebo jiný seriál? Zapomeňte na to. A pokud nemáte, okamžitě si zřiďte Déčko. Vůbec si nastudujte všechny možné dětské seriály, písně – počínaje Fíha tralala, přes Statečná autíčka, po Mickeyho klubík. Neznáte? Poznáte. Čím dřív si zvyknete… Nebo je to jedno. Poleze vám to na nervy tak jako tak.

8. Dát si v klidu kávu se svou bezdětnou kamarádkou

Na všechny své bezdětné kamarádky můžete rovnou smazat číslo. Čím dřív si přestanete nalhávat, že budete žít normálním životem, tím méně vás to pak překvapí. Nemůžete jít večer na víno? Chcete se scházet v dětských koutcích? No tak! Tohle žádná bezdětná nevydrží. I vy budete mít co dělat, abyste to zvládla. A vymažte ze svého slovníku spojení „v klidu“.

Blog Dítě jménem Kuba: Jsem špatná máma?

9. Jít večer na víno nebo tančit a druhý den si přispat

Tak na to můžete taky na pár let zapomenout. Nejdřív budete kojit a vaše dítě vás bude potřebovat každé dvě hodiny. Jasně, můžete odstříkat mléko a vyjít si na džus. Ale budete celou dobu sedět a hypnotizovat telefon, abyste nepromeškala zprávu, že dítě odstříkané mléko nechce a musíte okamžitě přijet. Až přestanete kojit a někdo vám dá dárek k narozeninám v podobě volného večera, zapomeňte na to, že si ráno přispíte. Mezi pátou až maximálně sedmou ráno se ozve „maminkoooo, vstávaaaat“ a vy se budete celý den proklínat.

10. Mít na sobě čisté oblečení

Pokud si na to chcete zvyknout, můžete na sebe vylít mléko, které už vám nějakou dobu leží v lednici. Dalším stupněm je pořádně se pocákat a do vlasů si důkladně zapracovat rozmixovanou mrkev a dovršením je opatlat si kalhoty (ideálně bílé – s touto barvou se postupně rozlučte) termixem či jiným kakaovým dezertem. Ale on by vlastně stačil i jahodový jogurt. Vyjděte tak ven, v lepším případě na pracovní schůzku a budete připravené.

A jedenáctý bonusový bod: Vyspat se!!!

Nepochopily jste to u bodu jedna? Spěte. Opravdu. Denně ideálně 24 hodin. Přesto ale budete nejšťastnější ženou na světě a tomu pocitu se nevyrovná ani výhra v loterii. Věřte mi.

Dítě jménem Kuba

Příhody z našeho života si můžete přečíst na facebooku. Píšu proto, že by to snad mohlo někoho uklidnit, že to, co se děje u nich doma, je naprosto normální a možná se u toho i usmějí.

 

Blog Dítě jménem Kuba: Adrenalin hned po ránu
 

Témata: Děti, Mateřská a rodičovská dovolená, Vaše příběhy, Váš domov, Blog Dítě jménem Kuba, Blog, Oblíbený seriál, Nákupní vozík, Normální život, Špatná máma, Děcko, Odstříkané mléko, Super máma, Čisté oblečení, Mickey, Prací prášek, Slovní spojení, Dovršení
Mohlo by vás zajímat
Dcera Katie Holmes a Toma Cruise oslavila  15. narozeniny! Z fracka vyrostla půvabná slečna
Procházková Simona
Galerie
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu