Maminka.czStřední škola

Bojíme se maturity, on line škola na přípravu nestačí, píše maturantka

redakce 8.  11.  2020
Bojíme se maturity, on line škola na přípravu nestačí, píše maturantka
Školy nám nejprve zavřeli v půlce třeťáku a až do konce školního roku zůstaly zavřené. Ve čtvrťáku se střední školy zavřely už začátkem října, a jejich otevření je v nedohlednu. Maturitní zkouška se ale rychle blíží, stejně jako přijímací zkoušky na vysoké školy. Jak to vnímají studenti maturitních ročníků? Přečtěte si obavy jedné z nich, Michaely Trojákové.

Co si nynější maturanti myslí o aktuálních vládních nařízení? Je online výuka dostatečná? Zvládneme se na maturitu připravit sami? A jaká je nálada po téměř půl roce distanční výuky?

Většina studentů se shoduje v přístupu k vládním opatřením. Převládá názor, že aktuální nařízení jsou na místě, studenti s nimi souhlasí a podporují je.

Jak učit prvňáky číst a psát doma, když teď do školy nemohou?

Také se ale shodují v názoru, že distanční výuka je, co se týká přípravy na maturitní zkoušky, zcela nedostačující. Přesto, že většina kantorů opravdu dělá co může, aby nás doma nenechali zahálet, a aby nám s přípravou k maturitním zkouškám co nejvíce pomohli, online výuka opravdu nemůže prezenční výuku nahradit.

Deset hodin denně u počítače

Někteří studenti často prosedí i deset hodin denně u počítače. Nejprve následují online přednášky, a potom dělají úkoly, kterých někteří učitelé zadávají opravdu nezvladatelné množství a to hlavně z nematuritních předmětů.

Student pak tráví hodiny denně přípravou na něco, co mu ke zdárnému složení maturitní zkoušky ani trochu nepomůže.

Jak vybrat střední školu? Kdy podat přihlášku? Vše, co potřebujete vědět!

Jiní studenti mají zase úplně opačný problém. Někteří kantoři totiž online výuku neprovozují vůbec, i když má být ze zákona povinná.

Učitelé často spoléhají na to, že si látku nastudujeme sami, přitom nemáme skoro žádné podklady. Chybí nám výklad i okamžitá zpětná vazba. Dotazy a nejasnosti řešíme většinou přes email, někteří učitelé jsou ochotni domluvit si se studenty online konzultace, ale takové domlouvání je většinou na dlouho, dotazů i studentů je hodně, a času, který jsou kantoři ochotni do nás investovat nad rámec pracovní doby je málo.

Deprese a žádná motivace ke studiu

Pokud do toho všeho má student během výuky technické problémy s připojením, nebo elektronikou, často z hodiny nic nemá a je pozadu.

Studenti obecně mají strach, že s takovouhle přípravou maturitní zkoušku nesloží. Propadají depresím a chybí jim motivace ke studiu. Samostudium vyžaduje disciplínu, ale jak dlouho ji každý z nás v takovéhle situaci dokáže udržet?

Nezbývá tedy než doufat, že se školy alespoň pro maturanty brzy otevřou a studenti budou mít možnost se na maturitní zkoušky ještě řádně připravit.

Za pět set i za čtyři tisíce. Vybírejte z nabídky batohů pro školáky i studenty

Testujeme s dětmi: Jak si vedly pera Pilot a sešity Oxford? Tímhle školáky zaujaly!

Témata: Dospívání, Školy, Domácí škola, Student, Školství, Psychika, Distanční výuka, Střední škola, Vysoká škola, Připojení, Přijímací zkoušky, Výuka, Příprava, Vládní nařízení, Studenti, Maturita
Mohlo by vás zajímat
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Jaké jsou nejčastější vady řeči u dětí? S těmito je na místě odklad školní docházky!
Procházková Simona
Logopedie
3v1 jsou kompletní. Nikol Leitgeb je podruhé maminkou
Formánková Simona
Slavné maminky
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
Zenklová Veronika
Porod
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko
Sedmé dítě jen tak do počtu? Ekonomka Markéta Šichtařová trhá rekordy!
Zenklová Veronika
Slavné maminky