Maminka.czRodičovství

Bolestné přiznání mámy, jejíž dceři byl na oslavě odepřen dort: Vůči tříletému dítěti to bylo zbytečně kruté, postěžovala si

Dita Mrázková 6.  9.  2023
Představte si dětskou narozeninovou párty v parku, ke které se náhodou přichomýtne i vaše ratolest. S dětskou bezprostředností chce ochutnat dort, jenže oslavencova máma mu ho vezme se slovy, že nepatří mezi pozvané ani není jejich přítel. Přijde vám to přehnané, nebo v pořádku?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Kat Stickler je máma tříleté dcery, které na síti říká MK. Ráda sdílí společná videa a fotografie, na které jsou obě pokaždé s úsměvem a šťastné. Jenže jedno nevinné odpoledne jim ztuhl úsměv na tváři. 

VIDEO: PODCAST MAMINKA: NÁSTUP DO ŠKOLKY

Na TikToku se Kat svěřila, že obvykle nekritizuje jiné maminky, ale situace, kterou zažila, ji přinutila svůj postoj změnit. V emotivním videu vysvětlila, že s dcerou navštívila nedaleký park, kde ten den probíhala dětská narozeninová oslava. Její dcera si asi půl hodiny hrála s dětmi z oslavy, které ji mezi sebe hned přijaly.

Klepněte pro větší obrázek

Všechno se ale změnilo v okamžiku, kdy si malá MK chtěla vzít kousek narozeninového dortu, který byl na stole s pohoštěním. V tu chvíli k dívence přistoupila oslavencova matka a dort holčičce vzala se slovy: "Tenhle dort nemůžeš jíst. To není tvoje narozeninová oslava a nejsou to tví přátelé. Kde je tvoje matka?"

@katstickler

No cake for me thanks, I’m full…of rage👹

♬ original sound - Kat

Kat se přiznala, že z toho byla natolik rozrušena, že nezasáhla, jen svou dceru vzala za ruku a odvedla ji. Reakce sledujících na video, ve kterém se Kat pozastavuje nad nepochopitelným jednáním ženy, byly rozporuplné. Jedni se jí zastali s tím, že je neuvěřitelné, aby se dospělý takto choval k dítěti, byť cizímu. Další přidal svou zkušenost z dětské oslavy, na kterou přizval cizí děti a na které se bez problému s nimi o dobroty podělil. 

Našli se ale i tací, kteří souhlasili s oslavencovou matkou. "Ona vaše dítě neznala. Nemůže tak například vědět, zda nemá vaše dcera na něco alergii?!"

Jiná sledující napsala: "Promiňte, ale pokaždé, když jsme měli nějakou oslavu v parku, neočekávala jsem, že mi přijdou ostatní děti sníst koláče a další jídlo..."

Kat tak reagovala na všechny komentáře novým videem. "Problém nebyl v tom, že by dotyčná matka nedovolila dort mému dítěti. Chápu, že dcera nebyla na oslavu pozvaná, byť se spřátelila s oslavencem. Kruté a zbytečné bylo to, co řekla tříletému dítěti. Že není jejich přítel. Nemusíme se dělit o jídlo, ale měli bychom být na děti laskavější..." nechala se slyšet Kat.

Na čí straně jste vy? Diskutovat o tom můžete na našem Facebooku.

Svému pětiletému synovi budu dávat pusu na rty do té doby, dokud mě nechá, čelí táta kritice na síti
Témata: Děti, Rodina a vztahy, Mateřství, Výchova, Rodičovství, Instagram, Dcera, Kuriozita, Sociální sítě, Emoce, Odvaha, matka a dcera, mateřská láska, narozeniny, oslava, TikTok, dort, party, Park, Tříleté dítě, Máma, Facebook, NÁSTUP DO ŠKOLKY, Kate, Bolestné