Maminka.czZajímavosti

Britskému páru se narodila dvojčata s odlišnou barvu pleti. A dokonce dvakrát! Lidé si myslí, že jsou to kamarádky, ne sestry

Vanda Stöckbauerová 28.  3.  2024
V životě se může přihodit mnoho nečekaných věcí. Některé příběhy jsou tak neuvěřitelné, že na první pohled vypadají jako smyšlené, přesto se skutečně staly. Britskému páru se podařilo dvakrát zplodit dvojčata… Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby děvčátka na první podhled nevypadala zcela odlišně.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

V roce 2001 Dean Durrant a Alison Spooner přivítali na svět dvojčata Hayleigh a Lauren. Hayleigh zdědila po svém otci tmavší pleť, hnědé vlasy a hnědé oči, zatímco Lauren se podobá spíše své matce s modrýma očima, blond vlasy a světlou kůží. Šance na narození dvojčat s odlišnou barvou pleti se odhadovala na 1:500 000.

VIDEO:  Sestry ze Slovenska porodily ve stejný den dvojčata

Ale to není vše! Rodinu za pár let čekalo další překvapení. V roce 2008 Alison porodila opět dvojčata – holčičky Miyu a Leu. I tato dvojčata byla „černobílá“. Nikdo nečekal, že se tento zázrak stane podruhé. Dokonce i samotný otec byl po narození děvčátek překvapený: "Nedá se to jednoduše vysvětlit. Sám jsem stále v šoku," nechal se slyšet.

Starší ze sester přiznávají, že je pro lidi těžké uvěřit, že jsou dvojčata. V rozhovoru pro The Sun Hayleigh uvedla: „Někteří lidé dokážou být opravdu hrubí. Řeknou: Lžete, nejste dvojčata. Dokažte to!“ Obvykle pak sestry vytáhnout průkazy totožnosti a baví se nad údivem, který vyvolají.

„Nikdo tomu nemůže uvěřit. Lidé se na nás dívají jako na nějaký zázrak. Pořád se diví, že jsme dvojčata,“ řekla Hayleigh a Lauren doplnila: "Lidé prostě předpokládají, že jsme spíš nejlepší kamarádky než sestry, natož dvojčata."

Když byly holčičky malé, připadaly si jako celebrity. Každý se s nimi chtěl vyfotit a ptal se jich, jak se cítí, když vypadají úplně jinak. „Pro nás to ale bylo normální," podotkla Lauren.

V některých ohledech jsou si však velmi podobné. „Říkáme stejné věci ve stejnou dobu a dokončujeme si navzájem věty. Někdy přesně vím, co si sestra myslí. Ale jinak jsme jiné — Hayleigh má ráda make-up a já mám ráda videohry, " uvedla před časem Lauren.

Rodina se po narození mladších dvojčat dostala do Guinnessovy knihy rekordů. Dvoje dvojčata s odlišnou barvou pleti v jedné rodině jsou opravdový unikát s pravděpodobností menší než jedna ku milionu.

Matka porodila dvojčata s naprosto odlišnou barvou pleti. Lidé si myslí, že děti mají různé otce

Jak je to možné?

Dvojvaječná dvojčata se mohou narodit s různou barvou pleti, když jsou 2 samostatná vajíčka oplodněna 2 spermiemi, což znamená, že každé z nenarozených dětí má jiné geny po svých rodičích. Na rozdíl od jednovaječných dvojčat, která sdílejí svou genetickou výbavu, protože byla počata z jednoho oplodněného vajíčka, které se rozdělí a vytvoří dvě embrya. Předpokládá se, že odstín lidské pokožky určuje směs několika genů. Je proto možné, aby pár smíšené rasy měl potomky s odlišnou barvou pleti v závislosti na jejich dominantních a recesivních genech.

Témata: Příběhy, Dvojčata, Zajímavosti, Kuriozita, pleť, Sestra, Alison, Odlišná barva, Slovensko, Podhled, Lauren, Kamarádka, Dvojče, Britský pár, Barva pleti, Barva

Video