Maminka.czSourozenci

Bude nás o jednoho víc aneb jak připravit staršího sourozence na příchod miminka

Čekáte miminko a máte doma už staršího potomka, kterého chcete na příchod nového člena připravit? V tom případě doporučujeme sáhnout po kreativní knížce s názvem Bude nás o jednoho víc.

Když se mi dostala knížka do rukou, byla jsem nadšená. Sama jsem počtvrté těhotná a kromě nejstaršího osmiletého syna, pro kterého příchod dalšího sourozence nebude úplně novou zkušeností, mám dva mladší syny – dvouletého Matyáška a čtyřletého Adámka. A právě pro tuto věkovou kategorii je tvořivá knížka určená. I když nakonec se do přípravy zapojil i náš školák.

Klepněte pro větší obrázek

Samolepky, malování i povídání

Narozdíl od většiny knížek, které mají pomoci rodičům, aby připravili na příchod sourozence staršího potomka, je tato úplně jiná. Nejde totiž o žádné povídání, ale tvoření. Děti tak můžou do knížky psát, kreslit a lepit přiložené samolepky.

Bude nás o jednoho víc je rozdělena na tři vzájemně na sebe navazující části. Ta první je věnovaná těhotenství, kde se děti nenásilně učí, jak mamince roste bříško a co se v něm právě děje. My jsme momentálně u šestého měsíce a mé syny zaujalo, že miminko v bříšku slyší a vnímá své okolí. Společně tak očekávané sestřičce do knihy nalepili přiložené samolepky hudebních nástrojů a vyprávěli jí pohádku o zlobivém Mikuláškovi, kterou si sami vymysleli. Původně totiž počítali s dalším bráškou :-)

Další část pokračuje narozením miminka, což je ideální k vytvoření pocitu, jak důležitou roli hraje pro miminko starší sourozenec. Tím, že se stále podílí na vytvoření knihy, se necítí být na druhé koleji, ale naopak se zapojuje do péče o mladšího sourozence.

Třetí část je nazvaná Vzpomínky a fotoalbum. Tady již žádné povídání nenajdete, ale zato ji můžete vyšperkovat prvními fotografiemi nového člena rodina.

Sourozenecké konstelace: 8 nevýhod prvorozených

Dárek pro brášku nebo sestřičku

Co mi přijde na této knize úžasné, je to, že ji neodložíte po narození miminka do poličky a už se k ní jen tak nevrátíte. Bude nás o jednoho víc je totiž deníčkem, který bude krásnou vzpomínkou na celé těhotenství a pozdější narození nového člena rodiny. Za pár let si můžete prohlédnout nejen první fotky děťátka, ale také se rozněžnit nad kresbami, které starší sourozenec nakreslil ještě před narozením své sestřičky nebo brášky.

Bonusem celé knihy jsou potom nádherné ilustrace a také skutečnost, že se na jejím vzniku podílela psychoterapeutka, což se odráží zejména v tom, že je vytvořena s citem a je opravdu milá.

Pokud tedy máte doma dítko ve věku od dvou do sedmi let a přemýšlíte, jak ho připravit na příchod sourozence, doporučujeme Bude nás o jednoho víc, které vydává Presco Group.

Lucie Křížková: V dětech jsem se našla, chtěla bych třetí
To s námi bude už napořád?! Ne, tyhle děti vážně nejsou nadšené ze sourozence
6 tipů, jak podporovat hezké sourozenecké vztahy
Maminka
Témata: Čtenářské testy, Miminko, Testujeme s dětmi, Sourozenci, Výtvarné aktivity, Knihy pro děti, Celé těhotenství, Hudební nástroj, Náš, Samolepka, Mladý syn, Nový člen, Příchod, První fotka, Krásná vzpomínka, Presco Group, Knížka, Nová zkušenost, Bráška, Starý sourozenec, Jak, Druhý kolej, Narození, Šestý měsíc, První fotografie

Mohlo by vás zajímat
Emoce a detaily z nevídané blízkosti! Nejlepší porodní fotky roku 2021
Blogerka Tereza Salte má druhého syna. Po císařském řezu si pochvaluje přirozený porod
8 divných věcí, které nám dělaly naše matky nebo babičky, když jsme byli malí
Největší galerie porodních fotek, jakou jste viděli. Pozor, je to dojímavé a občas syrové
Velké boje u stolu: Co dělat, když neustále odmítá jídlo?
Za tři dny bez plenek! Snadná a rychlá metoda, která stojí za vyzkoušení
Jak rychle utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který zabere hned!
To je ale bříško! Těhotenství s trojčaty týden po týdnu na mimořádných fotkách
Proč má být správná žena štíhlá a bez problémů, diví se Marie Doležalová

Horoskopy

Vodnář Ustavičný boj s pracovní morálkou vás provází snad celý život. Buď jste jedničky, anebo někde v pozadí.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Alexandr, Alexander, Laila

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné