Maminka.czSourozenci

Bude nás o jednoho víc aneb jak připravit staršího sourozence na příchod miminka

Čekáte miminko a máte doma už staršího potomka, kterého chcete na příchod nového člena připravit? V tom případě doporučujeme sáhnout po kreativní knížce s názvem Bude nás o jednoho víc.

Když se mi dostala knížka do rukou, byla jsem nadšená. Sama jsem počtvrté těhotná a kromě nejstaršího osmiletého syna, pro kterého příchod dalšího sourozence nebude úplně novou zkušeností, mám dva mladší syny – dvouletého Matyáška a čtyřletého Adámka. A právě pro tuto věkovou kategorii je tvořivá knížka určená. I když nakonec se do přípravy zapojil i náš školák.

Klepněte pro větší obrázek

Samolepky, malování i povídání

Narozdíl od většiny knížek, které mají pomoci rodičům, aby připravili na příchod sourozence staršího potomka, je tato úplně jiná. Nejde totiž o žádné povídání, ale tvoření. Děti tak můžou do knížky psát, kreslit a lepit přiložené samolepky.

Bude nás o jednoho víc je rozdělena na tři vzájemně na sebe navazující části. Ta první je věnovaná těhotenství, kde se děti nenásilně učí, jak mamince roste bříško a co se v něm právě děje. My jsme momentálně u šestého měsíce a mé syny zaujalo, že miminko v bříšku slyší a vnímá své okolí. Společně tak očekávané sestřičce do knihy nalepili přiložené samolepky hudebních nástrojů a vyprávěli jí pohádku o zlobivém Mikuláškovi, kterou si sami vymysleli. Původně totiž počítali s dalším bráškou :-)

Další část pokračuje narozením miminka, což je ideální k vytvoření pocitu, jak důležitou roli hraje pro miminko starší sourozenec. Tím, že se stále podílí na vytvoření knihy, se necítí být na druhé koleji, ale naopak se zapojuje do péče o mladšího sourozence.

Třetí část je nazvaná Vzpomínky a fotoalbum. Tady již žádné povídání nenajdete, ale zato ji můžete vyšperkovat prvními fotografiemi nového člena rodina.

Sourozenecké konstelace: 8 nevýhod prvorozených

Dárek pro brášku nebo sestřičku

Co mi přijde na této knize úžasné, je to, že ji neodložíte po narození miminka do poličky a už se k ní jen tak nevrátíte. Bude nás o jednoho víc je totiž deníčkem, který bude krásnou vzpomínkou na celé těhotenství a pozdější narození nového člena rodiny. Za pár let si můžete prohlédnout nejen první fotky děťátka, ale také se rozněžnit nad kresbami, které starší sourozenec nakreslil ještě před narozením své sestřičky nebo brášky.

Bonusem celé knihy jsou potom nádherné ilustrace a také skutečnost, že se na jejím vzniku podílela psychoterapeutka, což se odráží zejména v tom, že je vytvořena s citem a je opravdu milá.

Pokud tedy máte doma dítko ve věku od dvou do sedmi let a přemýšlíte, jak ho připravit na příchod sourozence, doporučujeme Bude nás o jednoho víc, které vydává Presco Group.

Lucie Křížková: V dětech jsem se našla, chtěla bych třetí
To s námi bude už navždy?! Tyhle děti vůbec nejsou nadšené ze sourozence
6 tipů, jak podporovat hezké sourozenecké vztahy
Témata: Testujeme s dětmi, Čtenářské testy, Miminko, Sourozenci, Knihy pro děti, Výtvarné aktivity, Šestý měsíc, Celé těhotenství, Starý sourozenec, Hudební nástroj, Knížka, Jak, Bráška, První fotografie, Presco Group, Mladý syn, Věková kategorie, Druhý kolej, Samolepka, Náš, Příchod, První fotka, Narození, Nový člen, Krásná vzpomínka

Mohlo by vás zajímat
Monika Bagárová porodila. Holčička má netradiční jméno po babičce
Holčička s rozštěpem má po operaci. Teď je z ní krásná slečna. Jak vypadá?
Aneta Krejčíková je dvojnásobná máma, má dceru! Jak se jmenuje?
Ve třinácti matkou! Těhotenství tajila, její máma ale ucítila pohyby dítěte
Alena Šeredová porodila holčičku. Jak něžně ji oslovuje?
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Růstový spurt: Období nenasytného kojence vás potká několikrát
To byla ostuda! Účesy, s nimiž už byste dneska mezi lidi nevylezli
Mateřská dovolená 2020: Vše, co potřebujete vědět

Horoskopy

Býk I když není všechno podle vašich představ, snažíte se nepodléhat stresu a beznaději. Pokud jste zadaní,…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Soběslav, Virginie, Virginia

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné