Maminka.czSourozenci

Bude nás o jednoho víc aneb jak připravit staršího sourozence na příchod miminka

Čekáte miminko a máte doma už staršího potomka, kterého chcete na příchod nového člena připravit? V tom případě doporučujeme sáhnout po kreativní knížce s názvem Bude nás o jednoho víc.

Když se mi dostala knížka do rukou, byla jsem nadšená. Sama jsem počtvrté těhotná a kromě nejstaršího osmiletého syna, pro kterého příchod dalšího sourozence nebude úplně novou zkušeností, mám dva mladší syny – dvouletého Matyáška a čtyřletého Adámka. A právě pro tuto věkovou kategorii je tvořivá knížka určená. I když nakonec se do přípravy zapojil i náš školák.

Klepněte pro větší obrázek

Samolepky, malování i povídání

Narozdíl od většiny knížek, které mají pomoci rodičům, aby připravili na příchod sourozence staršího potomka, je tato úplně jiná. Nejde totiž o žádné povídání, ale tvoření. Děti tak můžou do knížky psát, kreslit a lepit přiložené samolepky.

Bude nás o jednoho víc je rozdělena na tři vzájemně na sebe navazující části. Ta první je věnovaná těhotenství, kde se děti nenásilně učí, jak mamince roste bříško a co se v něm právě děje. My jsme momentálně u šestého měsíce a mé syny zaujalo, že miminko v bříšku slyší a vnímá své okolí. Společně tak očekávané sestřičce do knihy nalepili přiložené samolepky hudebních nástrojů a vyprávěli jí pohádku o zlobivém Mikuláškovi, kterou si sami vymysleli. Původně totiž počítali s dalším bráškou :-)

Další část pokračuje narozením miminka, což je ideální k vytvoření pocitu, jak důležitou roli hraje pro miminko starší sourozenec. Tím, že se stále podílí na vytvoření knihy, se necítí být na druhé koleji, ale naopak se zapojuje do péče o mladšího sourozence.

Třetí část je nazvaná Vzpomínky a fotoalbum. Tady již žádné povídání nenajdete, ale zato ji můžete vyšperkovat prvními fotografiemi nového člena rodina.

Sourozenecké konstelace: 8 nevýhod prvorozených

Dárek pro brášku nebo sestřičku

Co mi přijde na této knize úžasné, je to, že ji neodložíte po narození miminka do poličky a už se k ní jen tak nevrátíte. Bude nás o jednoho víc je totiž deníčkem, který bude krásnou vzpomínkou na celé těhotenství a pozdější narození nového člena rodiny. Za pár let si můžete prohlédnout nejen první fotky děťátka, ale také se rozněžnit nad kresbami, které starší sourozenec nakreslil ještě před narozením své sestřičky nebo brášky.

Bonusem celé knihy jsou potom nádherné ilustrace a také skutečnost, že se na jejím vzniku podílela psychoterapeutka, což se odráží zejména v tom, že je vytvořena s citem a je opravdu milá.

Pokud tedy máte doma dítko ve věku od dvou do sedmi let a přemýšlíte, jak ho připravit na příchod sourozence, doporučujeme Bude nás o jednoho víc, které vydává Presco Group.

Lucie Křížková: V dětech jsem se našla, chtěla bych třetí
A to s námi bude už navždy, jako?! Vtipné fotky dětí, které nejsou nadšené ze sourozence
6 tipů, jak podporovat hezké sourozenecké vztahy
Témata: Miminko, Čtenářské testy, Testujeme s dětmi, Sourozenci, Výtvarné aktivity, Knihy pro děti, Hudební nástroj, Samolepka, Skutečnost, První fotografie, Starý sourozenec, Narození, Druhý kolej, Šestý měsíc, Věková kategorie, Nový člen, Bráška, Nová zkušenost, Mladý syn, Příchod, Knížka, Presco Group, První fotka, Krásná vzpomínka, Celé těhotenství

Mohlo by vás zajímat
Moc jsem chtěla dítě, muže jsem neměla. Stálo to jako dovolená u moře
Neděste se! Takhle vypadá mateřství ve skutečnosti. Mámy vědí své...
Holky kradou krásu, s klukem přiberete! Opravdu se ta těhotenství liší?
Jak by vypadal svět podle dětských kresbiček? Takhle! Pobavte se s námi
9 faktů o plodných dnech: Víte, které dny cyklu jsou plodné?
Zázračná dýně: Vyžene roupy i tasemnice, léčí záněty močových cest!
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Tahle dočasná máma má náš obdiv: Vymazlila desítky miminek
Doma beránci, ve školce vlci. A mohla jsem za to já, perfektní matka!

Horoskopy

Blíženci Ráno se vám nechce pravidelně vstávat, ale dneska to bude jinak. Pokud vám jde práce od ruky a nehrozí…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ctirad, Česlav, Ctislav

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu