Maminka.cz29. týden těhotenství

Budu maminkou - 5 - 29. - 32. týden

, Časopis Maminka
14. 5. 2010
Budu maminkou - 5 - 29. - 32. týden
Naše těhulka Magdalena je ve třetím trimestru. I když se to zdá ještě daleko, zbývá jí do porodu posledních pár měsíců. Magdalena se cítí dobře a svůj stav si naplno vychutnává.

Jste na tom podobně a svoje těhotenství si vychutnáváte plnými doušky? Dobře děláte. Přestože zbývá do porodu ještě nějaký ten pátek, je vhodné si některé věci rozmyslet a připravit dopředu.

Porodnici už máte vybranou (většina větších vyžaduje registraci), možná přemýšlíte, zda rodit s dulou nebo porodní asistentkou a vymýšlíte, jak sestavit porodní plán. Pokud nejste vdaná a přejete si, aby se miminko jmenovalo po tatínkovi, vyřiďte si potřebné dokumenty včas na matrice (tzv. uznání otcovství provede kterákoli matrika v ČR, nejen ta v místě trvalého bydliště).

Vybíráte jméno a líbí se vám nějaké atypické pro českou krajinu? Opět se informujte na matrice, protože pro některá jména musíte mít povolení. A začněte taky přemýšlet o dobrém dětském lékaři, přece jen, budete k němu chodit celých devatenáct let. Bolí vás záda a kyčle? Měňte často těžiště, poraďte se s gynekologem na vhodném cvičení, noste boty na nízkém podpatku a choďte rovně.

Těhotenský deníček

Magdalena, 29 let, marketingová specialistka, vdaná, manžel Lukáš, těhotná poprvé

Čas utíká jako voda a ani jsem se nenadála a už jsem ve třetím trimestru. Snažím se načerpat spoustu nových informací o výchově dítěte. Čekáme naše první miminko, takže vůbec netuším, co se bude dít a jak to bude probíhat. Z knížek o těhotenství mě kromě Velké knihy o mateřství z Mladé fronty zaujaly také další knížky: Každá maminka je Mozart, Koncept kontinua či Tvoje dítě jako šance pro tebe. Tyto knížky jsou pro mě velkou inspirací pro současné i budoucí pochopení našeho potomka. Snažím se je číst teď, dokud mám ještě dostatek času, po narození miminka ho bude asi méně…

Co dalšího se v tomto měsíci přihodilo? Konečně jsem se dostala na křeslo svého zubního i praktického lékaře. Dlouho jsem to odkládala, ale už jsem déle nemohla. Zvládla jsem obě kontroly ve 30. týdnu a naštěstí dopadly dobře a lékaři mi vše zaznamenali do mé těhotenské průkazky. Při představě, že by mi měli ještě vrtat zub, to ne…

Také jsem navštívila těhotenskou poradnu, kde jsem se paní gynekoložky zeptala, co si myslí o účinnosti masáže hráze jako prevenci před jejím nástřihem.

Podle ní není masáž směrodatná, záleží prý především na pružnosti kůže a taky na celkové psychice při porodu. Začaly mě opět trápit velké bolesti v bederní části zad, takže jsem dlouho nepřemýšlela a vyhledala specialistku na těhotenské masáže. Ta mi kromě bolavých zad namasírovala i plosky nohou, protože jsou na nich reflexní body, které uvolňují právě bederní část zad. Moc mi to pomohlo a mně se strašně ulevilo.

A co dalšího se v naší zatím dvoučlenné rodině událo? Začali jsme s manželem zařizovat ložnici, a tak jsme samozřejmě také přemýšleli, kam v ní umístíme dětskou postýlku, aby se našemu miminku dobře spalo, proto jsme vyhledali specialistku na feng-šuej.

Více se dočtete v aktuálním vydání časopisu Maminka.

Témata: Časopis Maminka, Vhodné cvičení, Reflexní bod

Mohlo by vás zajímat
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Mateřská je někdy vojna. A Mates není žádná uťáplina, říká Nikol Štíbrová
Syn se narodil s jinou barvou pleti, než má jeho táta. Podezírali mě z nevěry
V autosedačce sedí špatně polovina dětí. Vadí zimní oblečení i sklopené madlo
Zázračná dýně: Vyžene roupy i tasemnice, léčí záněty močových cest!
Šikanu dcery zavinila třídní učitelka! Vyhlašovala koktu týdne a podobně
Upečte si měkké a voňavé perníčky. Dají se jíst hned po vyndání z trouby
Jste nechutná, řekla kojící ženě cestující v letadle. Pak vznikly tyto fotky
Jak zvládnout dítě s ADHD a jak se děti s touto diagnózou projevují?

Horoskopy

Blíženci Ve středu se prý půlí pracovní týden, ale to pro Blížence moc neplatí. Nicméně jim prospěje zvolnění,…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Ester, Estera, Mstislav

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu