Maminka.cz29. týden těhotenství

Budu maminkou - 5 - 29. - 32. týden

, Časopis Maminka
14. 5. 2010
Budu maminkou - 5 - 29. - 32. týden
Naše těhulka Magdalena je ve třetím trimestru. I když se to zdá ještě daleko, zbývá jí do porodu posledních pár měsíců. Magdalena se cítí dobře a svůj stav si naplno vychutnává.

Jste na tom podobně a svoje těhotenství si vychutnáváte plnými doušky? Dobře děláte. Přestože zbývá do porodu ještě nějaký ten pátek, je vhodné si některé věci rozmyslet a připravit dopředu.

Porodnici už máte vybranou (většina větších vyžaduje registraci), možná přemýšlíte, zda rodit s dulou nebo porodní asistentkou a vymýšlíte, jak sestavit porodní plán. Pokud nejste vdaná a přejete si, aby se miminko jmenovalo po tatínkovi, vyřiďte si potřebné dokumenty včas na matrice (tzv. uznání otcovství provede kterákoli matrika v ČR, nejen ta v místě trvalého bydliště).

Vybíráte jméno a líbí se vám nějaké atypické pro českou krajinu? Opět se informujte na matrice, protože pro některá jména musíte mít povolení. A začněte taky přemýšlet o dobrém dětském lékaři, přece jen, budete k němu chodit celých devatenáct let. Bolí vás záda a kyčle? Měňte často těžiště, poraďte se s gynekologem na vhodném cvičení, noste boty na nízkém podpatku a choďte rovně.

Těhotenský deníček

Magdalena, 29 let, marketingová specialistka, vdaná, manžel Lukáš, těhotná poprvé

Čas utíká jako voda a ani jsem se nenadála a už jsem ve třetím trimestru. Snažím se načerpat spoustu nových informací o výchově dítěte. Čekáme naše první miminko, takže vůbec netuším, co se bude dít a jak to bude probíhat. Z knížek o těhotenství mě kromě Velké knihy o mateřství z Mladé fronty zaujaly také další knížky: Každá maminka je Mozart, Koncept kontinua či Tvoje dítě jako šance pro tebe. Tyto knížky jsou pro mě velkou inspirací pro současné i budoucí pochopení našeho potomka. Snažím se je číst teď, dokud mám ještě dostatek času, po narození miminka ho bude asi méně…

Co dalšího se v tomto měsíci přihodilo? Konečně jsem se dostala na křeslo svého zubního i praktického lékaře. Dlouho jsem to odkládala, ale už jsem déle nemohla. Zvládla jsem obě kontroly ve 30. týdnu a naštěstí dopadly dobře a lékaři mi vše zaznamenali do mé těhotenské průkazky. Při představě, že by mi měli ještě vrtat zub, to ne…

Také jsem navštívila těhotenskou poradnu, kde jsem se paní gynekoložky zeptala, co si myslí o účinnosti masáže hráze jako prevenci před jejím nástřihem.

Podle ní není masáž směrodatná, záleží prý především na pružnosti kůže a taky na celkové psychice při porodu. Začaly mě opět trápit velké bolesti v bederní části zad, takže jsem dlouho nepřemýšlela a vyhledala specialistku na těhotenské masáže. Ta mi kromě bolavých zad namasírovala i plosky nohou, protože jsou na nich reflexní body, které uvolňují právě bederní část zad. Moc mi to pomohlo a mně se strašně ulevilo.

A co dalšího se v naší zatím dvoučlenné rodině událo? Začali jsme s manželem zařizovat ložnici, a tak jsme samozřejmě také přemýšleli, kam v ní umístíme dětskou postýlku, aby se našemu miminku dobře spalo, proto jsme vyhledali specialistku na feng-šuej.

Více se dočtete v aktuálním vydání časopisu Maminka.

Témata: Časopis Maminka, Vhodné cvičení, Reflexní bod

Mohlo by vás zajímat
Opustil mě den po porodu. Vracela jsem se do prázdného bytu
Bezpohlavní výchova: Ani kluk, ani holka. Ať si dítě samo vybere!
Jak by vypadal svět podle dětských kresbiček? Takhle! Pobavte se s námi
Rodičovská dovolená 2019 – vše, co potřebujete vědět
Do postele a spát! Naučte děti usínat samotné a bez pláče. Jak na to?
Klasické fotky mimin jsou nuda. Tenhle táta proto fotí děti jinak
Tak dlouho jsem omlouvala manželovy nevěry, až jsem se zhroutila
Fanatické matky: moralizují a dávají nevyžádané rady. Jak na ně reagovat?
Chci už konečně dítě! Ale partner má pořád důvody, proč ještě počkat

Horoskopy

Lev Je před vámi příjemný sobotní den, který je spojen s rodinnou pohodou. Neschází vám hravost ani…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Marcela, Odeta, Marcelína

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu