Maminka.cz29. týden těhotenství

Budu maminkou - 8. lunární měsíc - Denisa

redakce 10.  2.  2009
Budu maminkou - 8. lunární měsíc - Denisa
Tento měsíc jsem měla samé příjemné maminkovské starosti. Spolu s manželem Davidem jsme složili koupenou postýlku a nábytek do dětského pokojíčku.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Denisa (31) Karlovy Vary, kosmetička, těhotná poprvé

Já jsem pak vyprala, vyžehlila a naskládala všechny oblečky, povlečení, ručníky a plenky do nových poliček a šuplíků. Snad mi to nadšení z praní a žehlení zůstane zábavou co nejdéle. V obchodě jsem si vyhlédla nádhernou látku s dětským motivem a z ní ušila závěsy na okno, rychlozavinovačku, povlečení a kapsář na postýlku. Pokojíček včetně přebalovacího pultu a vaničky je tedy připravený a čeká na svého nového malého obyvatele. Plenky jsem si vybrala jednoznačně látkové, a to nejen z ekologických důvodů. Nejvíce mě zaujala nabídka a systém plenkování firem Popoliny, Imse Vimse a Lotties. Takže hlavně z těchto plenkových kalhotek je složená moje přebalovací výbavička. Konečně jsme pořídili i kočárek. Na to jsem se těšila. Chtěla jsem klasický hluboký, prostorný a hlavně houpavý kočárek s nafukovacími koly, protože často jezdíme na výlety do přírody.

Po důkladném zvažování jsme si vybrali Roan Maritu v našich oblíbených barvách cihlovo-smetanové. Ve 31. týdnu jsem byla na třetím, posledním povinném kontrolním ultrazvuku. Výsledku už jsem se vůbec nebála jako při těch předchozích vyšetřeních, protože jsem z 3D ultrazvuku věděla, že je všechno v pořádku. Přesto jsem byla ráda, že zase vidím „naživo“ svého chlapečka, i když jen černobíle. Kromě pilates a těhotenského cvičení jsem začala chodit i na těhotenské plavání. Je to vlastně cvičení ve vodě s pěnovými pomůckami nebo bez nich. Ve vodě se cítím báječně lehce a alespoň na chvíli si ulevím od nadbytečných kil. Také začal ve Studiu pro ženy kurz pro těhotné. Vždy po cvičení následuje odborná přednáška o porodu, kojení a péči o novorozeně apod. Sice už mám hodně informací načtených z knih, ale takhle vše z úst odbornic a navíc se můžu na vše zeptat a nejasnosti konzultovat. Na miminko se moc těším a chci být na něj dobře připravená. Trápí mě opět pálení žáhy a pocit plnosti. Pomáhá mi sklenice mléka nebo tabletky Rennie. Jsem rychleji zadýchaná, unavená a také více nemotorná. Chodím cvičit, udržuji si tak kondici a doufám, že kila, na která nejsem zvyklá, půjdou po porodu zase rychle dolů.

S DENISOU JSME TENTOKRÁT VYBÍRALI TĚHOTENSKÉ OBLEČENÍ...

Těhotenské modely

Dnes už si může těhotná vybrat z nepřeberného množství skutečně krásných věcí na sebe. A leckdy je ani pořádně všechny neužije, pokud to přežene s nakupováním. Denisa si s námi zašla do malého, ale sympatického obchůdku s těhotenským a kojeneckým oblečením, kde si mohla vybrat to, co by se jí opravdu líbilo a v čem by se cítila dobře. A že toho nebylo málo. Majitelka obchodu Robinsn Jana Velenová byla moc vstřícná a Denise při výběru zkušeně radila. Styl oblékání ale závisí na vašem vkusu a způsobu života – pokud jste byla zvyklá na sportovní styl, asi si nebudete kupovat romantické šaty, a naopak.

Doporučujeme vám, abyste to ale s nákupem těhotenského oblečení nepřeháněla – bříško vám poroste rychle a některé věci vám během dvou měsíců už nebudou. Takže, nakupujte s rozmyslem. Vybírejte takové věci, které se dají kombinovat, kalhoty, sukně a k nim trička, tuniky nebo halenky. Po těhotenském oblečení se začněte porozhlížet tak ve 4. měsíci, dřív to nemá cenu. Nakupujte postupně, tedy podle toho, jak se vám bude zvětšovat bříško, a také podle ročního období (ať nemáte jen samé dlouhé rukávy, když máte rodit začátkem léta). Vybírejte věci pohodlné, praktické, ale zároveň takové, aby splňovaly vaše představy o módních trendech.

Myslete i na spodní prádlo – důležitá je kvalitní podprsenka, která vám padne a bude dostatečně zpevňovat vaše poprsí. Denise se velice líbila těhotenská podprsenka, která se dá použít zároveň i jako kojicí. Existují též podprsenky na spaní, které lehce podporují prsy a nemají šité košíčky, takže vám při spánku nebudou vadit. Máte-li větší prsy, kupte si takovou, která vypadá nejen hezky, ale také dobře padne. Kalhotky rovněž vybírejte takové, aby neměly těsný pas a příliš elastické nohavičky, které by vás mohly příliš stahovat. Pořiďte si menší druhy, které končí pod břichem, nebo speciální pro těhotné, které mají podpůrný a břicho zakrývající pás. Pokud si vyberete spodní prádlo správně, pak se budete cítit mnohem pohodlněji a budete mít větší pocit jistoty.

Témata: Časopis Maminka, Tuniky, Sportovní styl, Lunar, Rennie, Kontrolní ultrazvuk, Měsíc, Lunární měsíc, Velen, Luna, Lott, Den
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
Upečte si dokonale vláčný perník. S nastrouhanými jablky bude nepřekonatelný
redakce
Recepty
Herečka Alicia Silverstone a její šokující rodičovství: Spí s jedenáctiletým synem v posteli, když byl malý, předžvýkávala mu jídlo
Mrázková Dita
Slavné maminky
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
Intimněji už to nejde: Tyhle fotky zachycují první vteřiny dítěte na světě. Podívejte se na dechberoucí detaily
Víchová Tereza
Porod
Dejte „to” do ústavu, řekli jí o dceři. Jana se nevzdala a z „hadrové panenky” Johanky křeše denně zázraky
Víchová Tereza
Příběhy