Maminka.czČasopis Maminka

Budu maminkou 2 - 2. trimestr - Jana

redakce 9.  6.  2009
Budu maminkou 2 - 2. trimestr - Jana
Jak je vám sympatická naše nová těhulka Jana? Zajímá vás, jak se vyvíjí její příběh, pokračující těhotenství a jaké má nové zážitky? Máme pro vás další díl oblíbeného seriálu...

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Těhotenství Jany dospělo do druhého trimestru. Je na ní už dobře vidět, takže dávno není pro okolí tajemstvím. Bříško se zakulatilo a protože „zmizely“ těhotenské neduhy, může si Jana těhotenství naplno užívat (spolu s celou svojí rodinou). Jak asi prožívá čekání na dalšího člena rodiny malý synek Míša? Jak manžel a další členové rodiny? Jana pro vás připravila další díl svého těhotenského deníčku...

4. MĚSÍC

Ranní nevolnosti mizí, a tak se začínám cítit lépe nejenom ráno, ale i během celého dne. I když musím poznamenat, že až taková idylka to také není, neboť letní teploty a vedra mi dávají zabrat. Když jsem byla těhotná s Míšou, nějak jsem horké dny snášela lépe.

Teď mi dává zabrat naše téměř roční batolátko, které se co chvilku rozhodne zchladit se v bazénku na balkoně a nemůže pochopit, proč mu musím sundat tričko a plenku předtím, než se tam uvelebí. Takže na řadu přichází osvěžující sprcha i několikrát denně. Ranních nevolností ubylo, ale co se týče hormonů, tak mi stále připadá, že si se mnou dělají, co chtějí.

Protože i taková reklama na jednu nejmenovanou aviváž, kde maminka chová v náručí miminko, mi vžene slzy do očí spolehlivě, a to je v televizi každou chvíli.

Přibrala jsem 2,5 kg a rostoucí miminko tlačí na močový měchýř, takže častá návštěva toalety je nutností. Můj manžel nechápe, proč jsem si neodskočila doma a musím záchod hledat už po 15minutové procházce. Při pohledu do kalendáře je patrné, že se blíží den, kdy náš Míša bude slavit 1. rok svého života. S návštěvami se dveře netrhnou a dorazila také moje maminka s přítelem. Všichni přejí Míšovi vše nejlepší a hladí moje rostoucí bříško.

Vyptávají se, jak se mi daří a kdy už půjdeme na ten ultrazvuk, abychom se dozvěděli, co to bude. Domluvili jsme se s manželem, že si to říct necháme, ale nikomu to nepovíme. Při takovýchto rodinných setkáních si více než kdy jindy uvědomíme, jak moc nám chybí manželův tatínek a Míšův dědeček.

5. MĚSÍC

Přišel účet na zaplacení skladování Michaelovy pupečníkové krve na rok 2008, a tak je čas na zamyšlení, zda pro naše druhé dítko zvolíme stejnou společnost, se kterou jsme mimochodem velice spokojeni. Musíme najít více informací...

O tom, že bychom tuto možnost nezajistili i pro druhé dítě, jsme však ani na okamžik nezapochybovali. Odběr se provádí až po porození miminka a maminka necítí vůbec žádnou bolest. Společnost, kterou jsme si vybrali pro Míšu už 3 týdny před termínem porodu, poslala do porodnice speciální balíček určený pouze pro něj a označený jeho jménem. Teprve pokud je sterilně odebráno potřebné množství pupečníkové krve a vše řádně prošetřeno, přijde účet o zaplacení. Pokud se odběr nepovedl, tato firma si nic neúčtuje.

Také bych se chtěla podělit o jednu nemilou zkušenost. Zvláště v horkých dnech je třeba dávat si pozor, jaké potraviny jíte. Po mé dietní chybě následovaly kruté bolesti břicha s úporným zvracením, které ani po pěti hodinách neustávalo.

Logicky má nastávající maminka strach o miminko, a proto jsem odjela do nemocnice, kde jsem strávila jeden den. Je důležité nic neodkládat, protože zvracením se okyseluje organismus a těhotenství může být ohroženo. Po vyšetření lékařem jsem se uklidnila, protože mi řekl, že je miminko v pořádku a také mi řekl, že se prý jednalo opravdu pouze o dietní chybu. Z preventivních důvodů jsem dostala několik infuzí na zavodnění a po kontrolních odběrech krve jsem mohla odejít domů.

Na konci pátého měsíce mám čtyři kila nahoře, což je docela v normě. Ultrazvuk ve dvacátém týdnu proběhl v pořádku, můj manžel i jeho maminka byli se mnou. Miminko je podle všeho o něco málo větší, ale zdravé, což je pro nás nejdůležitější.

6. MĚSÍC

Šestý měsíc je pro mě sváteční, protože budeme trávit hodně času spolu na dovolené, čeká nás svatba mé kamarádky a já se moc těším. Jsem zvědavá, jak zvládneme spaní v cizím prostředí a v cestovní postýlce. Náš malý synek se rozchodil, a tak trochu ubylo nošení na rukou, i když každá maminka ví, jak je i toto období náročné.

Neustálým karambolům se nelze úplně vyhnout ani při neustálém dohledu, a tak máme o zábavu postaráno. Krmení probíhá se dvěma lžičkami zároveň - jednou krmím já a druhou se pokouší napodobovat Míša mě. Pomalu končí druhý trimestr i naše dovolená.

Dovolená proběhla v pohodě, velký dvůr bez nástrah a s pískovištěm plným hraček byl jako stvořený pro tvorečka, který je v chůzi začátečníkem. Myslím si, že jsme si všichni užívali společně strávené chvíle.

Já se cítím celkem dobře, pouze rostoucí miminko tlačí na žebra, ale při poloze na boku dochází k úlevě. Celkem jsem přibrala 5,5 kg. Blíží se třetí trimestr a s ním také porod a příchod nového miminka.

Mám trochu obavy, jak to vše budeme zvládat. Zkouším si představovat, jak budou probíhat i zcela všední, teď už zaběhnuté věci, ale myslím si, že budeme stejně překvapení. Pořád si ale opakuji, že totéž zvládlo mnoho jiných maminek, a tak to snad nějak půjde... Všichni jsme moc zvědaví, kdy se miminko narodí a jak bude asi vypadat.

Témata: Časopis Maminka, Druhý trimestr, Trimestr, Jana, Kontrolní odběr, Jan, Častá návštěva
Mohlo by vás zajímat
Pětinásobná maminka Michaela Salák: Mám pocit, že kvůli odloučení po porodu se u dvou z mých  dětí nenaplnil pohár lásky
Mrázková Dita
Slavné maminky
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Mikuláš u celebrit: Agáta Hanychová sdílela uplakané video, Lela Vémola se těšila víc než děti!
Mrázková Dita
Slavní rodiče
Vyroste z toho? Zploštělá hlavička miminka není jen vada na kráse
Láchová Michaela
Psychomotorický vývoj
Upečte si dokonale vláčný perník. S nastrouhanými jablky bude nepřekonatelný
redakce
Recepty
Nebezpečím porodnictví jsou sociální sítě, říká zkušená vrchní sestra z krnovské porodnice
Stöckbauerová Vanda
Maminka v porodnici
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Chlapec žil pouhých 10 dní. Společně strávený čas pro nás byl požehnáním, tvrdí rodina. Jejich dojemný příběh obletěl celý svět
Formánková Simona
Příběhy