Maminka.cz21. týden těhotenství

Budu maminkou 5 - 21. - 24. týden

, Časopis Maminka
1. 3. 2010
Budu maminkou 5 - 21. - 24. týden
Šestý lunární měsíc má naše seriálová těhulka Magdalena za sebou. Cítí se skvěle a jako zázrakem ji netrápí téměř žádné těhotenské neduhy. Se svými pocity se svěřuje i vám.

Bříško vám stále roste, a i když třeba stejně jako Magdalena na váze moc nepřibíráte (šťastné to těhulky), je už vidět. Během druhého trimestru přiberete nejvíc za celé těhotenství, takže nezapomínejte na vyvážený jídelníček a také na pohyb. Právě v tomto období si ho můžete užívat naplno. A pokud se vám chce cestovat, máte i k tomu ideální příležitost – v pozdějších fázích, kdy už bude bříško skutečně velké, by vám mohlo při cestování tak trochu překážet. Udělejte si s partnerem výlet, i když venku nebude svítit sluníčko, pořádně se zachumlejte do teplého kabátu, navlečte si rukavice, obujte dobré boty bez podpatků a vyrazte někam do zasněžené krajiny. Pokud jste do této doby ještě neucítila první pohyby miminka, tak už je cítit budete – mohou se vám zdát jako slabounké ťukání. A jakmile vám na břiše naskočí „bouličky“, pak je to naprosto jasné – miminko se hlásí o slovo. Užijte si první silnější kontakt s miminkem. Je jedinečný!

Těhotenský deníček

Magdalena, 29 let, marketingová specialistka, vdaná, manžel Lukáš, těhotná poprvé

Uprostřed šestého lunárního měsíce jsem se vypravila na poslední svatbu sezony (loni jich bylo jedenáct!), a to mé kamarádky Jitky. I když jsem si plánovala, že si ještě zatančím, už mi to nešlo a na tanečním parketě jsem se nemohla natřásat jako dřív. Nenechala jsem si tím ovšem zkazit radost a bez výčitek jsem ochutnala snad všechny dobroty ze svatebního stolu. Přiznám se, že jsem si dala i jeden vaječný likér. Ale jak vím od své lékařky a z moudrých knížek, jedna sklenička, a to výjimečně, žádnou těhulku nezabije, takže jsem se netrápila výčitkami a svatbu kamarádky si užila se vším všudy. A protože jsem se také dozvěděla, že druhý trimestr je ideální na to, aby těhotná ještě cestovala, ve 24. týdnu jsem odletěla na pět dnů do Milána se svými kamarádkami, se kterými pravidelně každý rok navštěvujeme evropské metropole.

Paní doktorka mě ujistila, že pokud se sama na takový výlet cítím a současně nemám žádné zdravotní problémy, nevidí problém. Podle leteckých společností se může bez problémů létat až do konce 7. měsíce. Prohlídku památek a nákupy jsme pravidelně prokládaly zastaveními v kavárnách. Protože jsme celý den chodily, večer jsem byla hodně unavená, a proto šla brzy spát. Přes noc jsem ale opět nabrala sílu a energii na další den plný chození. Pro nás všechny to byla úžasná relaxace a příjemná změna oproti pracovnímu prostředí. I v Praze se snažím žít společenským životem, chodit na koncerty a podobně, ovšem zakouřené prostředí mi začíná čím dál více vadit. V noci mě občas berou křeče do lýtek, kterým se nechce jen tak ustoupit, proto mi lékařka předepsala magnezium. Poloha miminka v bříšku je zatím koncem pánevním, ale prý se nemám čeho obávat. I přesto, že nemám moc velké bříško, se prý miminku daří dobře a je naprosto v normě.

„Další zajímavé články najdete v aktuálním čísle časopisu „

Témata: Časopis Maminka, Příjemná změna

Mohlo by vás zajímat
Znáte srpnovou vyrážku? Silně svědí a mohou za ní sametky!
Kojit na vlastní svatbě? Není problém. Tyhle nevěsty jsou důkazem
Těhotenské neduhy. Za co můžou hormony a co na ně jen svádíme?
Inspirace na nejvíc cool fotky z dovolené. Vyfotíte si taky takovou?

Horoskopy

Lev Je jasné, že s vámi není něco v pořádku. Budete tudíž přinuceni změnit své plány a místo zábavy vás…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Libor, Liboslav, LuboslavRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu