Maminka.cz27. týden těhotenství

Budu maminkou 5 25. - 28. týden

, Časopis Maminka
26. 3. 2010
Budu maminkou 5 25. - 28. týden
Těhotenství naší těhulky Magdaleny pokročilo o další měsíc. Bříško už je vidět a pohyby miminka jsou zřetelnější. Stále je v tom nejpříjemnějším období gravidity, takže si ji užívá plnými doušky.

Pokud jste na tom podobně a cítíte se skvěle, pak udržujte tělo i mysl v kondici, během porodu i po něm se vám to bude hodit! V tomto období se také mohou měnit vaše nálady, budete se cítit možná jako na houpačce - jednou dole, podruhé nahoře. Nejste v tom ale sama, střídání emocí je naprosto běžná záležitost. Zkuste se je ale naučit zvládat, protože negativní nálada ovlivňuje i vaše miminko v bříšku. Když se smějete, pláčete nebo křičíte, na to všechno váš prcek reaguje.

Rozporuplné pocity jsou v těhotenství normální - chvíli budete nadšená a za okamžik vás přepadnou obavy z toho, že to přece nemůžete zvládnout. Možná si kladete otázku, zda budete dobrý rodič. I to je normální, ostatní maminky jsou na to se svými pocity podobně. Nenechávejte si je pro sebe, mluvte o nich s partnerem, kamarádkou, lékařem a pište si třeba deník. Jemu se můžete bez obav svěřovat se vším. Mohou se vám také zdát nepříjemné až strašidelné sny - i to je normální. Stejně tak vás mohou probudit uprostřed noci křeče v lýtkách, zkuste si je namasírovat tak, že nohu natáhnete a budete tlačit patu dolů. A jak na ošklivé sny? Nejezte nic tučného před usnutím, důkladně vyvětrejte a naučte se relaxovat, třeba u příjemné hudby nebo hezkého filmu či něžného partnerského pohlazení.

Těhotenský deníček

Magdalena, 29 let, marketingová specialistka, vdaná, manžel Lukáš, těhotná poprvé

I nadále se cítím celkem dobře, pouze mi rostoucí miminko tlačí na žebra. Proto při spaní využívám polohy na boku, čímž se mi dost uleví. V noci mě občas probudily křeče v lýtku, ale magnezium to opět napravilo. Naše miminko se již vesele v bříšku protahuje, občas mě dloubne i do žeber. Cítit jeho pohyby je vážně nádherný pocit, kterého se nemohu nabažit. Jeho pohyby vnímám každý den (někdy jsou příliš intenzivní až nepříjemné, když mě prudce kopne), hladím ho a povídám si s ním. Dalším vyšetřením v tomto měsíci byl orální glukózový toleranční test na zjištění případné těhotenské cukrovky. Ten den jsem se jako naschvál vzbudila už v půl šesté ráno, i když na test jsem byla objednaná až v 9.30. Asi jsem byla nějak podvědomě nervózní a bála se výsledku…

Nejdříve mi sestřička odebrala krev. Měla jsem ukrutný hlad, takže glukóza smíchaná s hořkým čajem mi náramně chutnala. Po dvou hodinách jsem se vrátila a po odebrání krve mi paní doktorka řekla, že hodnota se změnila pouze o jednu desetinu, což znamená, že cukrovku nemám a sladkosti si prý nemusím odpírat. Někdy mám pocit, jako bych ani nebyla těhotná, protože program mám nabitý. Byla jsem v tomto měsíci dvakrát v divadle a ani kinu se nevyhýbám. Na víkend jsem vyrazila s kamarádkami na Červenou Lhotu, kde jsme relaxovaly. Pokračuju i ve cvičení, hlídám si jídelníček (i když chutě na sladké mě nepřešly) a pečuji také o pokožku. Tlak mi v těhotenské poradně naměřili nízký, takže musím odpočívat.

„Další zajímavé články najdete v aktuálním čísle časopisu „

Témata: Časopis Maminka, Běžná záležitost, Nádherný pocit, Glukóza

Mohlo by vás zajímat
S dětmi jsem dospěl. Kvůli nim jsem přestal pít alkohol, říká Tomáš Třeštík
Proč pořád tak zlobí? Možná za to můžete vy! Ovládejte se
O druhé dítě se snažíme už osm let. Pořád se nevzdávám naděje
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Nemá šanci přežít, řekli těhotné ženě. Plánovala synovi pohřeb, teď slaví rok
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Narodila se bez rukou. Lékaři byli pro potrat, rodiče ho odmítli
Přiznání: Nenávidím mateřství. Dceru miluji, ale být matkou mě štve!

Horoskopy

Kozoroh Vykročili jste vstříc novým nápadům, ale nedaří se vám je realizovat. Bude to jistě tím, že nejste v…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Benedikt, Astrid, Beno

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu