Maminka.cz27. týden těhotenství

Budu maminkou 5 25. - 28. týden

, Časopis Maminka
26. 3. 2010
Budu maminkou 5 25. - 28. týden
Těhotenství naší těhulky Magdaleny pokročilo o další měsíc. Bříško už je vidět a pohyby miminka jsou zřetelnější. Stále je v tom nejpříjemnějším období gravidity, takže si ji užívá plnými doušky.

Pokud jste na tom podobně a cítíte se skvěle, pak udržujte tělo i mysl v kondici, během porodu i po něm se vám to bude hodit! V tomto období se také mohou měnit vaše nálady, budete se cítit možná jako na houpačce - jednou dole, podruhé nahoře. Nejste v tom ale sama, střídání emocí je naprosto běžná záležitost. Zkuste se je ale naučit zvládat, protože negativní nálada ovlivňuje i vaše miminko v bříšku. Když se smějete, pláčete nebo křičíte, na to všechno váš prcek reaguje.

Rozporuplné pocity jsou v těhotenství normální - chvíli budete nadšená a za okamžik vás přepadnou obavy z toho, že to přece nemůžete zvládnout. Možná si kladete otázku, zda budete dobrý rodič. I to je normální, ostatní maminky jsou na to se svými pocity podobně. Nenechávejte si je pro sebe, mluvte o nich s partnerem, kamarádkou, lékařem a pište si třeba deník. Jemu se můžete bez obav svěřovat se vším. Mohou se vám také zdát nepříjemné až strašidelné sny - i to je normální. Stejně tak vás mohou probudit uprostřed noci křeče v lýtkách, zkuste si je namasírovat tak, že nohu natáhnete a budete tlačit patu dolů. A jak na ošklivé sny? Nejezte nic tučného před usnutím, důkladně vyvětrejte a naučte se relaxovat, třeba u příjemné hudby nebo hezkého filmu či něžného partnerského pohlazení.

Těhotenský deníček

Magdalena, 29 let, marketingová specialistka, vdaná, manžel Lukáš, těhotná poprvé

I nadále se cítím celkem dobře, pouze mi rostoucí miminko tlačí na žebra. Proto při spaní využívám polohy na boku, čímž se mi dost uleví. V noci mě občas probudily křeče v lýtku, ale magnezium to opět napravilo. Naše miminko se již vesele v bříšku protahuje, občas mě dloubne i do žeber. Cítit jeho pohyby je vážně nádherný pocit, kterého se nemohu nabažit. Jeho pohyby vnímám každý den (někdy jsou příliš intenzivní až nepříjemné, když mě prudce kopne), hladím ho a povídám si s ním. Dalším vyšetřením v tomto měsíci byl orální glukózový toleranční test na zjištění případné těhotenské cukrovky. Ten den jsem se jako naschvál vzbudila už v půl šesté ráno, i když na test jsem byla objednaná až v 9.30. Asi jsem byla nějak podvědomě nervózní a bála se výsledku…

Nejdříve mi sestřička odebrala krev. Měla jsem ukrutný hlad, takže glukóza smíchaná s hořkým čajem mi náramně chutnala. Po dvou hodinách jsem se vrátila a po odebrání krve mi paní doktorka řekla, že hodnota se změnila pouze o jednu desetinu, což znamená, že cukrovku nemám a sladkosti si prý nemusím odpírat. Někdy mám pocit, jako bych ani nebyla těhotná, protože program mám nabitý. Byla jsem v tomto měsíci dvakrát v divadle a ani kinu se nevyhýbám. Na víkend jsem vyrazila s kamarádkami na Červenou Lhotu, kde jsme relaxovaly. Pokračuju i ve cvičení, hlídám si jídelníček (i když chutě na sladké mě nepřešly) a pečuji také o pokožku. Tlak mi v těhotenské poradně naměřili nízký, takže musím odpočívat.

„Další zajímavé články najdete v aktuálním čísle časopisu „

Témata: Časopis Maminka, Běžná záležitost, Nádherný pocit, Glukóza

Mohlo by vás zajímat
Po narození syna se můj obdiv k Táně prohloubil, říká Vojtěch Dyk
Nechci být otrokem dětí. Dva potomci stačí, říká Agáta Prachařová
Marika Šoposká: Těhotenství bez komplikací není samozřejmost, už to vím!
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Řeč těla při spánku: Na zádech spí králové, schoulení jsou mamánci
Marta Jandová: Dcera chodí do státní školy, na úkoly jsme připraveni
Dcery Karla Gotta: Která zdědila tátův talent? A která se mu nejvíc podobá?
Přiznání: Nenávidím mateřství. Dceru miluji, ale být matkou mě štve!

Horoskopy

Rak Od rána nejste úplně ve své kůži a stále vás přepadají pocity, které můžete jen horko těžko ovládat.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sabina, Korina, Kordula

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu