Maminka.czSlavné maminky

Cameron Diaz otevřeně o mateřství v pozdějším věku: Teď prostě musím žít aspoň do 107, říká s úsměvem

Simona Formánková 13.  1.  2022
Na manželství i svého prvního potomka si pár let počkala. Rozhodně toho ale jedna z nejznámějších amerických hereček nelituje. Nyní se Cameron Diaz rozhodla o svém mateřství otevřeně promluvit. Její cesta k vytouženému miminku se stala nadějí pro ty, které snahu o vlastní dítě pomalu vzdaly!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Narození dcery Raddix Madden oznámila Cameron Diaz a její manžel Benji Madden v roce 2019 přes instagramový profil. Přestože si herečka své soukromí přísně střeží, radost a nadšení z nové životní role tenkrát rozhodně neskrývala. "Malá si okamžitě získala naše srdce a doplnila naši rodinu. I když s radostí sdílíme tuto zprávu, stejně tak chceme chránit její soukromí. Nebudeme tedy zveřejňovat obrázky ani sdílet žádné další podrobnosti, kromě skutečnosti, že je opravdu roztomilá. Někdo by dokonce řekl dokonalá," napsala tenkrát novopečená maminka. 

Zpráva o narození malé Raddix se začala internetem a bulvárními plátky šířit jako lavina. Oblíbeným tématem k diskuzi se stalo jediné - není na mateřství v 47 letech pozdě? Ženy, které už se naděje na vlastní miminko vzdaly, vnímaly cestu oblíbené herečky jako novou šanci. V rozhovoru pro InStyle uvedla, že tím, že více než polovinu svého života věnovala veřejnosti, je tak v pořádku udělat si teď čas zase více na sebe a rodinu.

Cameron Diaz je ideálním příkladem, že mateřství v pozdějším věku má své výhody. Existují dokonce i vědecké studie, které tvrdí, že starší matky si euforii z novorozeného miminka dokáží užít mnohem déle než mladší rodičky. U těch je nadšení spíše krátkodobé. Samozřejmě tu ale hrají roli zvyšující se zdravotní rizika starších rodiček - jak pro ně, tak pro dítě. A tak jde o pomyslné misky vah ve smyslu rizik i pozitiv. 

Tyhle slavné matky rodily po čtyřicítce! Co si na tom pochvalují?

V pořadu The Tonight Show Cameron moderátorovi Jimmy Fallonovi přiznala, že čas, který tráví se svojí dcerou, je pro ni jako být v nebi. A pravdou je, že od té doby, kdy se Cameron stala matkou jenom kvete. "Snažím si s Raddix užít každou možnou chvíli. Dělá neuvěřitelné pokroky a mám pocit, že mi doslova roste před očima." přiznala herečka. Dodala také, že s mateřstvím poznává dosud nepoznané pocity. Navíc prý konečně galerii v jejím telefonu neplní jen její čtyři psi a jejich hovínka. 

K mateřství se dostala i v nedávném rozhovoru s modelkou Naomi Campbell v její online show. "Vím, že to spousta lidí má opačně než já. Berou se a mají děti velmi mladí. Já jsem se rozhodla prožívat tohle štěstí až v druhé polovině svého života." Dodala také, že přestože je spokojená a rodinný život si užívá, stále cítí určitý tlak. "Prostě teď musím žít aspoň do 107. Takže žádný stres," dodala na závěr ironicky Cameron.

 
Témata: Mateřství, Rodina, Miminko, Slavné maminky, Instagram, Rodičovství, slavné děti, herečka, Rozhovor, Sociální sítě, Naomi Campbell, Cameron Diaz, Jimmy, Naomi Campbellová, Pozdní věk, Madden, Cameron, Internet, Cameron Diazová, Manželství
Mohlo by vás zajímat
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Tělo po třech porodech? Děti mezeru mezi stehny neocení. Tato máma za svůj instagramový post sklidila uznání
Formánková Simona
Po porodu
Dcera spisovatelky Haliny Pawlowské Natálie: Už od mala chtěla být módní návrhářkou, dnes má svou značku
Brožová Lenka
Časopis Maminka
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Záchvaty zlosti dětem prospívají! Čtyři kroky, kterými zvýšíte emoční inteligenci potomka
Procházková Simona
Péče o dítě a jeho výchova
První vteřiny po porodu na 30 fotkách: Tohle jsou největší emoce v životě žen!
Víchová Terezaswp
Galerie
Rodiče, těchto 7 věcí přestaňte dělat. Nejlépe hned, přejí si pediatři
Procházková Simona
Děti a nemoci
Úsměvná realita těhotenství! Pobavte se nad snímky, které sdílely nastávající maminky na sociálních sítích
Formánková Simona
Galerie
5 důvodů, proč miminka doopravdy potřebují zavinovačku
Procházková Simona
Novorozenec