Maminka.czZdraví

Čarovná moc svatojánských bylin. Třezalka pomáhá při popáleninách i opruzeninách

redakce 31.  7.  2017
Čarovná moc svatojánských bylin. Třezalka pomáhá při popáleninách i opruzeninách
Svatojánská noc je svátkem letního slunovratu a společně s ní přichází léto. Příroda je v plném rozkvětu a rozpuku. Ze stromů vyzařuje energie a síla, květy rozkvétají a krásně voní a nastává období, kdy je vhodné sbírat bylinky, které podle tradice mají právě na svatého Jana kouzelnou moc.

Celá staletí byla jako královna těchto bylin označována Třezalka tečkovaná. Babky kořenářky s jejím sběrem záměrně čekaly na období kolem svatojánské noci, kdy je třezalka na počátku rozkvětu a obsahuje nejvíce účinných látek.

Bylina je tělu velmi přínosná díky svým výrazně protizánětlivým, zklidňujícím a dezinfekčním účinkům. Z rostliny se mimo jiné vyrábí Svatojánský třezalkový olej - odpradávna důležitá součást výbavy domácích lékárniček všech selských stavení.

Klepněte pro větší obrázek

Třezalce, označované rovněž jako kvítí Panny Marie nebo kořen Matky Boží, byly tradičně přisuzovány mimořádné schopnosti při ochraně šestinedělek i domu před zlými mocnostmi a při získávání přízně milované osoby. V Čechách se jí proto lidově říkalo milovníček nebo laskavé koření.

Bylinky: Obsahují vitamíny, pomáhají s imunitou a krásně vypadají

Třezalkový olej pomáhá i při opruzeninách

Tradiční třezalkový olej, který neobsahuje žádné přidané látky, se pozná podle syté karmínově červené barvy. Tu získává díky šetrné studené maceraci správně nakvetlých a čerstvých poupat třezalky tečkované ve slunečnicovém oleji bez použití chemických přísad

Přípravek zjemňuje a zklidňuje suchou, citlivou a podrážděnou pleť. Je vhodný k regeneraci při spálení pleti od sluníčka, při popáleninách nebo na jizvy. Využít ho mohou i maminky k obnově pokožky u miminek při opruzeninách, nebo starší generace pro jeho hojivé účinky na proleženiny.

Klepněte pro větší obrázek

Doporučuje se na masáže bolavých zad a svalů. Prokazatelně pomáhá i při migrénách a neurózách díky svým zklidňujícím a antidepresivním účinkům. Stačí do horké koupele přidat pár kapek a okamžitě se začne linout příjemná vůně, která navodí uklidňující atmosféru. Olej má své uplatnění také při nemocech dýchacích cest, kdy je vhodné přikládat teplé obklady na hrudník k usnadnění odkašlávání.

Připravit si třezalkový olej není vůbec těžké, ale pro většinu lidí časově náročnější a proto je možnost vybrat si produkt přímo od výrobců, kteří přistupují k výrobě bylinných produktů tradičním způsobem s důrazem na zachování návaznosti k živé přírodě.

Rodinná firma Dr. Dudek tímto výrobcem beze sporu je. Kromě Svatojánského třezalkového oleje vyrábí tradičními postupy také další bylinnou kosmetiku, která díky svému čistě přírodnímu složení pomáhá našemu tělu ideálně regenerovat.

Znáte legendu o Svatojánském kvítí? Pokud ne, podívejte se na video Královna Svatojánského kvítí – Třezalka. https://www.youtube.com/watch?v=kDRuKc2vJX0

Česká rodinná firma Dr. Dudek

Klepněte pro větší obrázek

Společnost vyrábí bylinnou kosmetiku na čistě přírodní bázi. Využívá při tom tradiční receptury a rukodělné technologie spolu s moderními vědeckými poznatky. Produkty jsou vyráběny z převážně tuzemských přírodních látek a bez použití chemických přísad.

Video: Co je to pánevní dno a jak s ním pracovat

Zase má opruzený zadeček a nic nepomáhá? Zkuste bylinky, jsou šetrné
Dětem při nachlazení pomůže klid, tekutiny a bylinky
Znáte bylinky zapovězené při kojení?
Témata: Zdraví, Pánevní dno, Technologie, Hrudník, Stará generace, Lékárnice, Přípravek, Stavění, Účinky, Rozpuk, Slunečnicový olej, Účinná látka, Kouzelná moc, Moč, Protizánětlivý účinek, Suchá pleť, Součást výbavy, Třezalka, Rodinná firma, Migréna, Tradiční způsob, Dýchací cesta, Vědec, Tradiční receptura, Popálení
Mohlo by vás zajímat
Sedminásobná máma, ekonomka Markéta Šichtařová: Poslednímu těhotenství jsem se nejvíc divila já sama!
Víchová Tereza
Slavné maminky
První vteřiny po porodu: 30 fotek neopakovatelného zážitku zrození
Víchová Tereza
Galerie
Jak léčit koronavirus doma?  Pomůže paralen nebo ibalgin?
Wallerová Radka
Koronavirus
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Dojemné, syrové, lidské. Nahlédněte do největší galerie porodních fotek!
redakce
Porod
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
Zenklová Veronika
Porod
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod