Maminka.czZdraví

Čarovná moc svatojánských bylin. Třezalka pomáhá při popáleninách i opruzeninách

31. 7. 2017
Čarovná moc svatojánských bylin. Třezalka pomáhá při popáleninách i opruzeninách
Svatojánská noc je svátkem letního slunovratu a společně s ní přichází léto. Příroda je v plném rozkvětu a rozpuku. Ze stromů vyzařuje energie a síla, květy rozkvétají a krásně voní a nastává období, kdy je vhodné sbírat bylinky, které podle tradice mají právě na svatého Jana kouzelnou moc.

Celá staletí byla jako královna těchto bylin označována Třezalka tečkovaná. Babky kořenářky s jejím sběrem záměrně čekaly na období kolem svatojánské noci, kdy je třezalka na počátku rozkvětu a obsahuje nejvíce účinných látek.

Bylina je tělu velmi přínosná díky svým výrazně protizánětlivým, zklidňujícím a dezinfekčním účinkům. Z rostliny se mimo jiné vyrábí Svatojánský třezalkový olej - odpradávna důležitá součást výbavy domácích lékárniček všech selských stavení.

Klepněte pro větší obrázek

Třezalce, označované rovněž jako kvítí Panny Marie nebo kořen Matky Boží, byly tradičně přisuzovány mimořádné schopnosti při ochraně šestinedělek i domu před zlými mocnostmi a při získávání přízně milované osoby. V Čechách se jí proto lidově říkalo milovníček nebo laskavé koření.

Bylinky: Obsahují vitamíny, pomáhají s imunitou a krásně vypadají

Třezalkový olej pomáhá i při opruzeninách

Tradiční třezalkový olej, který neobsahuje žádné přidané látky, se pozná podle syté karmínově červené barvy. Tu získává díky šetrné studené maceraci správně nakvetlých a čerstvých poupat třezalky tečkované ve slunečnicovém oleji bez použití chemických přísad

Přípravek zjemňuje a zklidňuje suchou, citlivou a podrážděnou pleť. Je vhodný k regeneraci při spálení pleti od sluníčka, při popáleninách nebo na jizvy. Využít ho mohou i maminky k obnově pokožky u miminek při opruzeninách, nebo starší generace pro jeho hojivé účinky na proleženiny.

Klepněte pro větší obrázek

Doporučuje se na masáže bolavých zad a svalů. Prokazatelně pomáhá i při migrénách a neurózách díky svým zklidňujícím a antidepresivním účinkům. Stačí do horké koupele přidat pár kapek a okamžitě se začne linout příjemná vůně, která navodí uklidňující atmosféru. Olej má své uplatnění také při nemocech dýchacích cest, kdy je vhodné přikládat teplé obklady na hrudník k usnadnění odkašlávání.

Připravit si třezalkový olej není vůbec těžké, ale pro většinu lidí časově náročnější a proto je možnost vybrat si produkt přímo od výrobců, kteří přistupují k výrobě bylinných produktů tradičním způsobem s důrazem na zachování návaznosti k živé přírodě.

Rodinná firma Dr. Dudek tímto výrobcem beze sporu je. Kromě Svatojánského třezalkového oleje vyrábí tradičními postupy také další bylinnou kosmetiku, která díky svému čistě přírodnímu složení pomáhá našemu tělu ideálně regenerovat.

Znáte legendu o Svatojánském kvítí? Pokud ne, podívejte se na video Královna Svatojánského kvítí – Třezalka. https://www.youtube.com/watch?v=kDRuKc2vJX0

Česká rodinná firma Dr. Dudek

Klepněte pro větší obrázek

Společnost vyrábí bylinnou kosmetiku na čistě přírodní bázi. Využívá při tom tradiční receptury a rukodělné technologie spolu s moderními vědeckými poznatky. Produkty jsou vyráběny z převážně tuzemských přírodních látek a bez použití chemických přísad.

Video: Co je to pánevní dno a jak s ním pracovat

Zase má opruzený zadeček a nic nepomáhá? Zkuste bylinky, jsou šetrné
Dětem při nachlazení pomůže klid, tekutiny a bylinky
Znáte bylinky zapovězené při kojení?
Témata: Zdraví, Pánevní dno, Důležitá součást, Suchá pleť, Stará generace, Horká koupel, Třezalkový olej, Rodinná firma, Kouzelná moc, Přírodní báze, Přírodní složení, Byliny, Čechy, Účinky, Caro, Hojivý účinek, Marie, Teplý obklad, Koření, Technologie, Svatý Jan, Domácí lékař, Bolavé záda, Hrudník, Dudek

Mohlo by vás zajímat
Jana Bernášková: Špatně jsme odhadli syna, komunitní škola nebyla pro něj
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
To s námi bude už navždy?! Tyhle děti vůbec nejsou nadšené ze sourozence
Táta fotí boží fotky dětí! Jak to dokáže a kam chodí na nápady?
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Tahle sexy plus size modelka Hilda vás pobaví. A třeba se i poznáte
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Milují vaše děti trdelník? Upečte jim ho doma za zlomek ceny
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?

Horoskopy

Váhy Ke konci pracovního týdne se vám vůbec nechce a padá na vás splín. Tajně doufáte, že si nadřízený…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Drahoslava, Leticie

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné