Maminka.czŠkolák

Čarujte se Sněhovou královnou nebo navštivte Čtyřlístek

Tento víkend můžete strávit ve společnosti sněhové královny nebo Čtyřlístku.
22. 1. 2016
Čarujte se Sněhovou královnou nebo navštivte Čtyřlístek

Za Sněhovou královnou do Čakovic a Vlašimi

Chcete, aby se vaše děti skvěle bavily? Aby pomohly statečné Gerdě vysvobodit kamaráda Káje ze spárů Sněhové královny?  Vezměte je s sebou v sobotu 23.1. do parku zámku v Čakovicích nebo v neděli do Vlašimi

Od 13 - 16 hodin  zde pro vás společnost Velká dobrodružství připravila odpolední program  - Pohádkový les – Po stopách Sněhové královny na motivy známé pohádky H.Ch. Andersena.  

Na kilometrové trase parkem  budou na děti čekat herci v překrásných kostýmech a u nich budou děti na jednotlivých stanovištích plnit zapeklité úkoly. Na startu u  vstupu do zámeckého parku vyfasují děti průvodní dopis, do kterého budou sbírat razítka. V cíli pak od kouzelné Sněhové vločky  dostanou všichni malí poutníci krásný dárek.

Doražte v jakémkoliv počasí. Budete se dobře bavit!  Pokud nechcete stát fronty, můžete se zaregistrovat na www.veldo.cz. Více informací denně na facebooku Velká dobrodružství. Vstupné je 50 Kč. 

Výstava Tajemství Čtyřlístku v galerii GUD je prodloužena

 

V pražské Galerii umění pro děti GUD byla pro velký zájem veřejnosti prodloužena interaktivní výstava Tajemství Čtyřlístku. Návštěvníci ji mohou shlédnout do neděle 21. února 2016. Výstava byla zahájena na podzim na počest významného jubilea 600. vydání dětského časopisu Čtyřlístek.

Součástí výstavy je i nadále mnoho doprovodných programů - víkendové workshopy, programy pro mateřské a základní školy.

Aktuální informace k jednotlivým akcím naleznete na www.galeriegud.cz

 

Dinosauři v IQLandii

 

Chystáte se do liberecké iQLANDIE? Pak si rozhodně nenechte ujít návštěvu tamního Planetária. Science centrum v něm začátkem ledna představilo novou projekci z dílny holandské produkce Mirage 3D – Soumrak dinosaurů.

Hlavní hrdinku – dospívající Lucy – a jejího otce, učitele přírodovědy a amatérského astronoma, čeká ve snímku velkolepé dinosauří dobrodružství. Jejich společná vášeň, létání, je oba totiž zavane do stovky milionů let vzdálené minulosti Země, a to konkrétně do období druhohor a třetihor. „Diváci tak s hlavními protagonisty filmu zažijí pořádný adrenalin. Navštíví čtyři světové kontinenty, probádají tropický deštný prales, vyzkoušejí si kiting či seskok padákem a seznámí se s Quetzacoatlusem, Argentinosaurusem,  Microraptorem a dalšími dinosaury, “ popsal expozici Lukáš Durda, vedoucí Planetária. Zajímavostí je, že hudbu k filmu nahrál Pražský filharmonický orchestr.

Témata: Děti, Předškolák, Školák, Kam s dětmi, Hry pro děti, Velký zájem
Mohlo by vás zajímat
Jak vybrat kočárek pro kojence i batole: Podle čeho se rozhodnout?
Přichází modelína, se kterou to vaše děti roztočí!
Odběr plodové vody. Je třeba se bát?
Brutálně výstižná ilustrace zachycuje rozpad rodiny

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu