[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]
Věřte mi, moc dobře znám, jaké to je nemít na sebe čas. Jako vůbec, ani jeden nádech, natož minutu. Několik minut už se zdá jako nedosažitelná meta. Můžete se z toho sypat, nebo to přijmout a najít si v tom klid, radost a desítky minut ukrytých v tajných časových kapsách někde mezi světy. I s malým miminkem, které vyžaduje vaši neustálou pozornost a přítomnost, dokonce i s více dětmi, které vrší svoje prosby na vaše srdce i hlavu, je možné věnovat čas péči sama o sebe. Dokonce je to nutné pro vaše aktuální i budoucí psychické zdraví. Není to jen o tom nedovolit vráskám, aby si udělaly hřiště z vašeho obličeje. Je to právě o tom uspokojení, že jste něco udělaly samy pro sebe. Pomíjím benefity, které z toho plynou blízkému okolí.
Zobrazit příspěvek na Instagramu Příspěvek sdílený Maminka.cz (@casopismaminka)
Příspěvek sdílený Maminka.cz (@casopismaminka)
Takže tu máme výzvu - najít momenty, kdy je možné dělat dvě věci zároveň. Láskyplně pečovat o svůj poklad a zároveň o sebe. V tomhle je geniální kojení, případně krmení z lahvičky, prostě ten pro dítě slastný moment, který slouží nejen k naplnění bříška. Osobně jsem si kojení vždycky užívala a miluju ho dodnes, protože jsem velmi rychle zjistila, že je to vlastně i můj čas. Po tom úvodním intenzivním společném zaplavení pocity bezbřehé lásky, ve chvíli, kdy už maličká šťastně honí růžové jednorožce po snových kopcích, si můžu se vším tím luxusním časem nakládat po svém.
Ne vždycky chci taky spát, i když to je dost oblíbené využití těchto momentů. Často jsou to právě tyto chvíle, kdy se zaměřím na svoji kondici. A pokud máte, jako já, dítě citlivé byť jen na myšlenku, že byste se odebraly ke dveřím pokoje a třeba si udělaly pár dřepů, je to ideální příležitost na nějaký ten tip s programem #udrzksicht. Berte to tak, že v láskyplném zalehnutí nemůžete hnout ani malíčkem, takže se zaměřte na oblast, kterou i když ji rozkmitáte jako křídla kolibříka, to malé spící štěstí bude dál spokojeně chrnět. Oči.