Maminka.czRodina

Čas na rodinu: 6 tipů kde ho hledat

8. 4. 2014
Čas na rodinu: 6 tipů kde ho hledat
Mnoho dospělých si přeje trávit více času s rodinou. Jenže stres všedního dne to málokdy dovolí. Všem je však jasné, že více společného času je pro rodinu přínosem. Takže jak ven z bludného kruhu?

Také si říkáte, že byste s dětmi oba rádi trávili více času? Jenže táta přijde, svalí se na gauč před televizí a už spí? A vy ho následujete, sotva děti zaženete do pelechu? Vyzkoušejte naše tipy a zjistíte, kolik společného času vlastně máte.

Vypněte elektroniku, vytáhněte stolní hry

Počítač i televize jsou novodobé rodinné oltáře a v mnoha domácnostech běží současně. Zkuste je na jeden večer vypnou a naplánujte si rodinný večer. Naučte se třeba novou deskovou hru.

Zvláštní čas pro každé dítě i rodiče

Pokud máte více dětí, není špatná myšlenka, když jednu hodinu nebo i půlhodinu týdně budou mít děti jen pro sebe vyhrazeného jednoho z rodičů. Náplň té doby nechte na dítěti. Uvidíte, jak si i ten krátký čas jen s mamkou nebo taťkou bez sourozenců užije.

Svátky jsou časem výletů

Rodinné výlety jsou báječné (teda do nějakého věku dítěte), které rodinu stmelí. Každý měsíc nebo každé dva měsíce si vyhraďte celý den a vyrazte někam jako rodina. Spoustu legrace si užijete v zoo i v aquaparku nebo třeba i na boulderové stěně.

Společné stolování

Snídaně, oběd nebo večeře – jedno jídlo denně by mělo být pokud možno společné. Vyprávějte si při něm o tom, co si na dnešek plánujete, či co se vám přes den povedlo. Především pro děti je toto důležité. Které jídlo to bude, je na vás. A příjemné mohou být i vydatné odpočinkové nedělní snídaně. Nemusíte snídat jen doma. Skvěle si užijete i brunch v blízké restauraci.

Uvařte si společně

Během pracovního týdne jste asi rády, když po příchodu z práce domů rychle namažete chleby. Alespoň o víkendu jedno jídlo připravte jako rodina. Menší děti mohou prostřít pěkně stůl nebo složit ubrousky. Větší už mohou pomáhat třeba při krájení zeleniny. Taťku můžete poslat třeba loupat brambory. Ano, nejspíš nebudete obědvat přesně ve dvanáct, ale tohle vaření bude zábava pro celou rodinu.

Najděte společného koníčka

Fotbal, stolní tenis, společná cyklovyjížďka po okolí nebo jachting na jezeře – to je přece pěkné najít koníčka, který bude bavit rodiče i děti a vy budete více času společně.

Témata: Rodina, Čas, Společné stolování, Tip, Oltář, Krátký čas, Pelé

Mohlo by vás zajímat
Dojemný příběh: Týraný pes se bojí všech kromě malého chlapce
Bolest zad v těhotenství? Tyhle rady vám konečně pomohou!
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Problémy se spánkem má třetina dětí. Chce to režim, říká odborník

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu