Maminka.czKam s dětmi

Celé Česko čte dětem zve na oslavu letních prázdnin s Ivou Pazderkovou

21. 6. 2011
Celé Česko čte dětem zve na oslavu letních prázdnin s Ivou Pazderkovou
Celé Česko čte dětem, o.p.s. a obec Kožušany – Tážaly u Olomouce zvou na zábavnou sobotu pro malé i velké plnou nevšedních vystoupení, aktivit a her. Těšit se můžete na Ivu Pazderkovou, Lukáše Hejlíka, Lenku Janíkovou a další!

Starosta obce Kožušany – Tážaly, Petr Mazal, je vášnivý čtenář. I díky tomu se rozhodl přijmout výzvu iniciativy Celé Česko čte dětem a v obci realizovat akce na podporu emocionálního rozvoje dětí a mládeže. Do projektu je zapojena MŠ, ZŠ i obecní knihovna.

„Akce na podporu čtení dětem jsme v minulosti realizovali především ve škole a školce, chtěli bychom ale myšlenku dál rozvinout a navázat na další kulturní projekty, které v obci chystáme. Chceme dnešní mládeži znovu přiblížit historii naší obce a kulturu, která do našich končin příliš často nezabloudí. Spolupráce se společností Celé Česko čte dětem tímto slavnostním dnem rozhodně nekončí, ale naopak začíná,“ uvedl starosta obce Petr Mazal.

Celodenním programem bude provázet herečka Iva Pazderková, která na hlavním pódiu přivítá hosty, jako Lukáše Hejlíka se souborem LiStOvÁnÍ, který si pro děti připravil dvě scénická čtení. Dále se můžete těšit na drum band Jumping Drums, který pravidelně podporuje neziskové organizace. Z Prahy dorazí také emo-popová kapela High Five nebo klaun Mireček s klaunkou Leontýnkou. Chybět nebude ani Anna Obrová, malířka a autorka knihy pro děti Medvědí Babi a její kouzelná rodina.

Diváci budou mít možnost sledovat dění na pódiu a zároveň se vyřádit u poučných a zábavných stanovišť, které nabídnou například WeyKick – revoluční dřevěné magnetické hry, Face Painting, výtvarné a kreativní dílničky pro děti a další.

Na místě bude možno zakoupit propagační materiály Celé Česko čte dětem, vytěžené finance pak poputují na realizaci podobných akcí. Těšit se můžete také na bohaté občerstvení. Pro případ nepříznivého počasí zajistila obec nepromokavé stany.

Na akci, která v obci ještě neměla obdoby, se zabaví rodiny s dětmi jakéhokoliv věku, mládež i dospělí. Vstup je pro všechny zdarma, a to díky přispění sponzorů, kterým tímto děkujeme: společnost Soft Education, Mikroregion království, Firemky, s.r.o.

KDE: v obci Kožušany – Tážaly, na hřišti za tratí
KDY: sobota 25. června 2011, od 10.00 hodin

Témata: Kam s dětmi, Knihy pro děti, Rozvoj dětí, Let

Mohlo by vás zajímat
Děti nechtějí k prarodičům. Jsou moc přísní, stěžují si!
Máte tolik cuket, že nevíte, co s nimi? Zkuste naše skvělé recepty
Kdo pohlídá moje dítě? Na co dávat pozor, když hledáte chůvu!
Snědl neznámé bobule, léky, čistidla?  Víme, co dělat při otravě

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu