Maminka.czSlavné maminky

Celebrity a jejich trnitá cesta k dětem: Nicole Kidman, Anne Hathaway, Beyoncé... Kdo se stal matkou díky léčbě?

Dita Mrázková 11.  8.  2021
Jsou krásné, úspěšné ve své profesi a celý svět jim leží u nohou. Jenže příroda na tuto strunu nehraje. Těchto devět celebrit si za vysněnými potomky prošlo dlouhou a bolestnou cestu.

S problémem počít přirozenou cestou se potýká stále víc párů. Nepravidelná ovulace, nízký počet spermií a jejich zhoršená pohyblivost, potíže s vejcovody – to vše má neblahý dopad na přirozené otěhotnění. Jednou z metod asistované reprodukce, která je nadějí většiny neplodných žen, je IVF – in vitro fertilizace.  Proces umožňuje splynutí vajíčka se spermií mimo tělo ve skleněné nebo plastové nádobce v laboratoři. Pokud s ním máte zkušenosti, pak víte, jak může být cesta za vysněným miminkem bolestná, a to nejen fyzicky, ale především po psychické stránce.

Své o tom ví i těchto devět známých žen.

Kim Kardashian (40)

Nejsledovanější americká celebrita a hvězda realitní show počala a porodila své dvě první děti, dceru North (7) a syna Sainte (5), přirozeně. Po druhém porodu, který byl velmi komplikovaný, se ale rozhodla, že její další potomky odnosí náhradní matka. Lékaři jí totiž diagnostikovali preeklampsii – onemocnění děložních cév, kdy se k plodu krví nedostává potřebný kyslík a živiny. Do rodiny díky vědě přibyla ještě dcera Chicago, které jsou dnes tři roky, a roční syn Psalm. „Je to úplně převratné, nemuset každých několik hodin kojit. Můžu tak svůj čas věnovat svým starším dětem a pomoci jim zvyknout si na nové miminko,“ pochvalovala si Kim proces náhradního mateřství v show Live With Kelly and Ryan. 

VIDEO: Kdy začít řešit problémy s početím?

Témata: Děti, Porod, Slavné maminky, Rodina, Instagram, Rodičovství, Dvojčata, herečka, Neplodnost a IVF, Životy slavných, Sociální sítě, Celebrity, Umělé oplodnění, zpěvačka, příroda, Hormonální léčba, Kim Kardashian, Pracující matky, Céline Dion, Komedie, Michelle O, Mariah Carey, Starší matky, Album, Beyoncé
Mohlo by vás zajímat
Čtyřnásobná máma to dokázala. Bojovala s nadváhou, teď je z ní úspěšná trenérka!
Procházková Simona
Galerie
Proč nám děti lžou? Máme pro vás 7 nejčastějších důvodů lhaní předškoláků
Láchová Michaela
Časopis Maminka
Mdloby u porodu, bříško "na spadnutí", spící kojící máma... 10 momentek, které originálně vyjadřují rodinné štěstí
Mrázková Dita
Rodina a vy
RECEPT: Pórková polévka s cizrnou. Dopřejte si dobrotu plnou vitamínů
Formánková Simona
Recepty