Maminka.czSociální sítě

Čerství rodiče Barbora Stříteská a Marek Valášek čelí ostré kritice: Dvouměsíčního syna nechali babičkám a odjeli k moři

Dita Mrázková 7.  5.  2024
To se zase jednou na sociálních sítích strhla hotová mela. Hlavním aktérem je pár z reality show Like House, který nedávno přivítal na světě synka. Rodiče se rozhodli vyrazit na dovolenou, novorozence však nechali na hlídání babičce. Co oběma vzkázali jejich sledující?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Blogerka Barbora a youtuber Marek, který si říká Datel, tvoří pár od roku 2021, kdy se oba zúčastnili reality show Like House. Pětadvacetiletá Barbora se netajila tím, že by chtěla být mladou maminkou. To se jí splnilo a 2. března pár přivítal na světě syna Kyliána.

„Bereme to opravdu zodpovědně a připravujeme se, abychom mohli být co nejlepšími rodiči, kteří dají svému dítěti tolik lásky, co to jen půjde,“ nechal se slyšet Marek ještě před narozením syna.

VIDEO: MAREK "DATEL" VALÁŠEK A BARBORA STŘÍTESKÁ

Po dvou měsících se ale pár rozhodl dát si od miminka pauzu a odcestoval na dovolenou k moři. „Popravdě jsme nechtěli původně vůbec odjet, ale nakonec jsme jeli, aby zájezd, který jsme dostali, nepropadl. Ten pocit prázdnoty bez malého je fakt divný, ale ten pocit, že v neděli ráno bude zase v naší náruči, nás uklidňuje,“ sdílel tatínek malého Kyliána na InstagramuChlapce svěřili na hlídání babičce.

Jenže poté, co Marek světu oznámil, že balí kufry, a Barbora pár dnů nato sdílela dovolenkové momentky, strhl se hotový lynč mladých rodičů. Nenávistnými komentáři se to na síti jen hemžilo. 

„Nepochopím, že má někdo koule na to, jet tak daleko. Jasně, být v dojezdové vzdálenosti, co nejblíž od dítěte, alespoň. Pro mě představa, že by se miminku cokoli stalo a já u něj nebyla… Dnešní doba je opravdu sobecká…“ napsala jedna ze sledujících.

„Píše, že o vztah se musí taky pečovat, jak kdyby si obhajovala, že po pěti letech je poprvé sama s chlapem. Přitom mají dítě na světě teprve dva měsíce. Pane bože, co to je? Aspoň ty první tři roky by mělo být PRO OBA RODIČE dítě na prvním místě…“ vyjádřila rozhořčení další. 

Barbora si však nenechala kritiku líbit a přispěchala s vysvětlením a obhajobou.

„Malého milujeme z celého srdce a dáváme mu tu největší lásku, co můžeme. Má vše. Malého hlídá moje maminka, které na 1000 % věřím. Je to ta nejlepší babička a maminka, kterou jsem si mohla přát. Dává mu tolik lásky jako my. Jsme spolu pořád, takže malej je na ni taky zvyklý. O vztah se má také pečovat. A byly tu i komentáře, že malý mohl jet s námi. Ano, mohl, ale taky by tu byly podobné komentáře, jako proč jezdíte s tak malým miminkem k moři, vždyť mu jsou jen dva měsíce, malej nemá být na sluníčku a tak dále…“ vysvětlovala na Instagramu.

Rodiče se ale dočkali i pozitivních komentářů. „Za mě je tohle celý v pohodě, i vy si občas potřebujete odpočinout. Pokud se kvůli tomu malej neodstavil od mléka, což jsem četla, že ne, tak je to v pohodě. Nevidím důvod z malýho vychovávat mamánka, který bude ještě ve 12 letech spát u vás v ložnici. Je to prostě tvoje dítě, svěřila jsi ho ženě, která vychovala tebe, a podívej, jak úžasná žena z tebe je,“ napsala jedna z Bářiných sledujících.

Odcestovali byste coby čerství rodiče na delší cestu, nebo byste své narozené miminko tak brzy neopustili? Diskutovat o tom můžete na našem Facebooku.

Matka nechala třítýdenní miminko s babičkou a odjela na wellness. Co si o tom myslí psycholožka?
Témata: Rodina, Mateřství, Sociální sítě, Péče o dítě a jeho výchova, Rodičovství, Instagram, Rodiče, Syn, Babička, Emoce, Influencerka, Marek Valášek, Like House, Barbora Stříteská, Kritika, Reality show, Moře, kauza, názor, Malý, Realita show, Facebook, Ostrá kritika, PRO OBA RODIČE