Maminka.czKam s dětmi

Červnové výstavy a akce na Chvalském zámku

8. 6. 2012
Červnové výstavy a akce na Chvalském zámku
Prohlédněte si červnový program akcí na Chvalském zámku. Těšit se můžete na princezny, rytíře i oblíbené hračky a medvídka Kukyho.

So 16. - Ne 17. června, komentovaná prohlídka na objednávku

Pohádkový víkend na zámku s rytířem Janem ze Chval

Historicky první víkend s opravdovým rytířem Janem ze Chval je zde pro vás! Rytíř Jan je obeznámen s veškerým rytířským uměním, ale zároveň vás provede výstavou Kuky se vrací a Talent Horních Počernic, celým zámkem a zaujme vás ukázkou výpadů s mečem a kopím na zámeckém nádvoří. Ztepilého rytíře zajisté ocení i holčičky.

Objednávky a ceny:

  1. rytíř provází mezi 9. a 17. hodinou ve výše uvedených dnech
  2. prohlídka trvá 30 min., je třeba ji předem telefonicky objednat na tel. 281 860 130 nebo na e-mailu infocentrum@pocernice.cz
  3. je možné přiobjednat profesionální fotografii dětí s rytířem od dvorní fotografky Walniky v ceně 100 Kč (5 upravených fotografií v elektronické podobě)
  4. prohlídky jsou určeny dětem od 3 let, sourozenci do 2 let zdarma, cena pro 1 dítě – 160 Kč, 2 děti – 140 Kč/dítě, 3 děti – 120 Kč/dítě, 4 děti – 100 Kč/dítě, 5 a více dětí – 80 Kč/dítě, rodinné vstupné 350 Kč (2 dospělí a max. 3 děti), dospělí jako doprovod dětí – běžné vstupné

So 23. června – Ne 16. září, výstava
slavnostní otevření v sobotu 23. 6. od 15 hod.

Ráj hraček na zámku aneb Barbie v módních proměnách a „angličáky“ Matchbox

Panenky Barbie v dokonale ušitých dobových i slavných filmových kostýmech potěší nejen holčičky, ale také jejich maminky a babičky. Uvidíte modely, které nosila Kleopatra, princezny, slavné šlechtičny (královna Viktorie, císařovna Sissi), Madame de Pompadour, dámy v době biedermeieru, ale jistě vás upoutají i slavné filmové kostýmy: Na zámku vás čeká Angelika, Scarlet, Audrey Hepburn v šatech ze Snídaně u Tiffanyho i z My Fair Lady a určitě si vzpomenete na šaty Zuzany z filmu Kristián. Modely vlastnoručně ušila paní Květuše Adámková, která bude přítomna i na slavnostním otevření výstavy.
Malí i velcí kluci budou nadšeni z unikátní sběratelské kolekce slavných „angličáků“, miniatur autíček. Sbírka pana Miloše Novotného, čítající tisíce aut osobních, sportovních i závodních potěší srdce kluka každého věku.

Slavnostní otevření výstavy určené veřejnosti proběhne v sobotu 23. 6. od 15 hodin.

Ne 24. 6. od 15 hod.

Svatojánský bál princezen, rytířů a princů

První svatojánský bál na krytém zámeckém nádvoří pro všechny malé i velké princezny, prince a rytíře. Děti budou soutěžit a tančit s opravdovými princeznami, rytířem a vílou Ohnivkou. Čeká vás ukázka historických tanců, šermířská šarvátka, královské hry, audience u královny a překvapení – štěstíčko víly Ohnivky. Pro účastníky plesu volný vstup na všechny zámecké výstavy (Ráj hraček na zámku a Kuky se vrací). Všichni Janové, Jeníci a Honzíci mají od nás vstup zdarma jako blahopřání k jejich „svatojánskému“ svátku :-).

Jednotné vstupné 80 Kč pro děti i dospělé (kromě Janů a Honzíků).

do So 30. června, výstava
(poslední možnost spatřit tuto unikátní výstavu)

Kuky se vrací na Chvalský zámek aneb Naposledy v Čechách

Medvídek Kuky, Kapitán von Hergot, Anuška i ostatní postavičky na vás čekají ve sklepení Chvalského zámku. Kromě Kukyho v nadživotní velikosti s nímž se děti mohou fotit, zde je k vidění několik desítek originálních loutek z filmu Kuky se vrací, promítá se Film o filmu, v němž uvidíte zákulisí vzniku Kukyho a uvidíte i hospůdku pod kořeny, Hergotův domek, zjistíte tajemství skrývající se v Brambovitríně a zahrajete si počítačovou hru Botanicula. Autorem všech výtvarných návrhů i hry je výtvarník Jakub Dvorský. Za přízeň děkujeme tvůrcům filmu i hlavnímu partnerovi výstavy, jímž se stalo Centrum Černý Most.

Témata: Kam s dětmi, Volný vstup, Černý Most, Centrum Černý most, Centr Černý Most, Angličák, Nadživotní velikost, Kleopatra, Akce, Šarvátka, Angelika, Hlavní partner

Mohlo by vás zajímat
Přehledně: Kolik hodin spánku potřebuje dítě pro zdravý vývoj
Maminka roku: Čeká páté dítě, a ještě nikdy nebyla na mateřské!
Jana Bernášková: Špatně jsme odhadli syna, komunitní škola nebyla pro něj
Mateřská dovolená 2020: Vše, co potřebujete vědět
Japonská maminka zachycuje život s dvojčaty a trojčaty. To prostě musíte vidět!
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Růstový spurt: Období nenasytného kojence vás potká několikrát
Narážky na tělo po porodu ignorujte, radí. Jak vypadá po třech dětech?
To byla ostuda! Účesy, s nimiž už byste dneska mezi lidi nevylezli

Horoskopy

Lev Ani ve středu nebudete sedět někde v koutě. Pokud jste doma s dětmi, motivujete je k učení se novým…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Klára, Klara, Clara

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné