Český slavík Mattoni před vrcholem

Komerční článek
18. 11. 2015
Český slavík Mattoni před vrcholem
K ukončení hlasování v anketě Český slavík Mattoni zbývá jen pár hodin. V neděli 22. listopadu se uzavře hlasovací stránka na slavikmattoni.cz a přijde zpracování výsledků. Má je na starosti firma scanservice, největší ryze česká společnost, zabývající se digitalizací a správou dokumentů ve státní správě a soukromém sektoru.

Výsledky Slavíka jsou utajeny do poslední chvíle. Ani na generální zkoušce galakoncertu nominovaní ještě netuší, kdo vlastně zvítězil, a jestli s náručemi květin od prémiového květinářství Gerbera – čerstvě čerstvé květiny odejdou právě oni. Inspirativní obchod Gerbera se nachází v Praze 8, u tram. zastávky Karlínské náměstí, www.gerbera.cz, www.svatba-kytice.cz

Výjimečný typ ankety

Letošní Slavík je plný výročí. Uděluje se po padesáté. Je přesně dvacátý od svého obnovení v roce 1996. A pokud zvítězí v kategorii Zpěváci Karel Gott, povede se mu to po čtyřicáté. Je to pravděpodobně světový rekord, ale existuje řada zemí, v nichž by se objevili stejní rekordmani, kdyby tam ovšem podobnou anketu měli.

Existence Slavíka je malý zázrak. I u nás najdeme řadu podobných anket, ale žádná z nich nemapuje vkus naší republiky v takové šířce. Najdeme ankety, kde hlasují čtenáři speciálních časopisů, televizních stanic nebo odborníci. Ale anketa, kde se hlasuje bez rozdílu věku, vkusu nebo sociálního začlenění, je jen jedna.

Slavík ví hodně

Spolupráce s generálním partnerem ankety, minerální vodou Mattoni, vedla k tomu, že se Slavík v průběhu posledních let výrazně rozšířil. Vznikla kategorie Objev roku, která představuje veřejnosti nejzajímavější osobnosti, jež se na české pop scéně objevily. Slavík byl první, kdo upozornil na Tomáše Kluse, Davida Deyla, Báru Polákovou, Adama Mišíka nebo Voxela. I letošní kandidáti, Atmo Music, Pavel Callta a Slza mají velkou šanci ovlivnit budoucnost české zábavné hudby.

Slavík dnes také informuje o tom, která byla v uplynulém roce nejoblíbenější nová česká písnička a kterou písničku si lidé nejvíce stahovali z legálních internetových serverů. Ze Slavíka se také dozvíme, kdo je nejoblíbenějším českým zpěvákem na internetu a kterého slovenského umělce mají čeští posluchači nejraději.  Vzniká tak jakási "mapa českého popu", která pomáhá v orientaci vydavatelům, pořadatelům a samozřejmě i posluchačům.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Tradice i nové trendy

Jedinečnost Slavíka je v jeho intenzivní snaze podporovat českou hudbu a spojovat její tradici s nejnovějšími trendy. Proto se kolem ankety začali v průběhu posledních let shromažďovat partneři, kteří si začali uvědomovat, že žít jen z globální kultury je pro moderní společnost příliš málo. Pocházejí přitom zdánlivě z úplně jiných oblastí.

Za příklad slouží třeba známé vinařství Vinofol bratrů Richarda a Pavla Foltýnových z Novosedel. I když filozofie vinařství sleduje všechny novinky, jak v technologiích výroby, tak i v gastronomii, stále se nechávají inspirovat letitými zkušenostmi vinařů, aby vyspělou a moderní technikou nenahrazovali smysl po originalitě a jedinečnosti.

Na druhé straně je tu zase globálně známá společnost Mary Kay, která se zabývá přímým prodejem pleťové a dekorativní kosmetiky. Kdo jiný než firma, která v 35 zemích světa zaměstnává 3,5 milionů kosmetických poradkyň, ví lépe, jak je v každé zemi světa jinak vnímána ženská krása, a umí se tomuto faktu dokonale přizpůsobit.

Letošní Český slavík Mattoni je ve znamení oživení české scény. Na internetu se objevila řada zajímavých nových tváří, jež přinášejí nový přístup k domácí populární hudbě. I když možná vyhrají známá jména, budoucí Slavíci už mají nastartováno. Všechno závisí na jejich píli a vůli uspět.


Mohlo by vás zajímat
Jakub dceru rozmazluje, tak jsem to zakázala, říká Agáta Prachařová
Mé dítě má mongolskou skvrnu! Je to nebezpečné?
Starat se o dítě je mnohem těžší než vrcholově sportovat, tvrdí nová studie!
Otce svého dítěte neprozradím, říká Míša Maurerová
Narodí se holka, nebo kluk? Kdy se pozná pohlaví dítěte?
Bez andělů nejsou Vánoce. Vyrobte si je ze šišek, špuntů nebo kolíčků
Děti musí zažít i nepohodlí. Nevozte je jen autem a nedělejte vše za ně!
Tohle je přesné! Nejšílenější momenty, které zažíváme s dětmi na mateřské
Má rozštěp, řekl lékař a navrhl potrat. Dítě si nechala. Jak vypadá teď?

Horoskopy

Ryby Vykročte vstříc novým příležitostem. Pracovně jste nepřekonatelní, a navíc disponujete až nakažlivě…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Radko, Radoš, Rajko

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu