Maminka.czInspirativní ženy

Cesta k úspěchu trojnásobné maminky, jejíž čokolády bodují na světových soutěžích

vas 3.  1.  2024
Maminka tří dětí Michaela Dohnálková je bývalá učitelka a překladatelka, která vystudovala bohemistiku. Dnes se ale věnuje úplně jinému oboru – vyrábí kvalitní čokolády. Jako celoživotní čokoholička si splnila svůj sen a její výrobky získávají nejvyšší ocenění. Kde čerpala inspiraci? A co radí ostatním maminkám, které chtějí podnikat?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Doma v kuchyni s válečkem v ruce začínala Michaela Dohnálková s výrobou první čokolády. Na očích měla plavecké brýle a s fénem čistila boby od slupek. U toho jí asistovaly pětiletá dcera a devítiletá dvojčata. „Ale na začátku to bylo spíše zkoušení receptur a různých výrobních procesů. K tomu jsem učila. Až když nejmladší dceři bylo 7 let a starším dvojčatům 11 let, začala jsem se věnovat čokoládě naplno,“ vzpomíná Míša, majitelka řemeslné Míšiny čokoládovny v Lahovicích.

Podle trojnásobné maminky to bylo ideální období. „Zpětně jsem moc ráda, že to nenastalo dříve. Jinak začátky nebyly tak intenzivní. Když se do podnikání pustíte s omezeným rozpočtem a bez investorů, tak ten nárůst je pozvolný a organický. Tak to bylo u mě a já jsem to tak i chtěla, protože jsem se chtěla dětem věnovat,“ vysvětluje. Chůvu neměla, ale s hlídáním jí pomáhaly hodné babičky.

VIDEO: Historie čokolády: Od obyčejných tabulek po luxusní zboží

Bez manžela by to nešlo

Přiznává, že o domácí práce se dělí s mužem, ale víc vaří Míša. Manžel rád tráví čas s dětmi a zároveň jí pomáhá s údržbou strojů. „Nejvíce si ale cením jeho trpělivosti. Měla jsem vizi a sen, jenže pak přišly covid a válka na Ukrajině a všechno se zastavilo. Přitom nájem v provozovně a náklady na energie zůstaly, i když všichni šetřili a málo nakupovali. Bylo to těžké. Manžel mě podporoval a byl trpělivý,“ vzpomíná. 

Jaká je její rada pro mámy podnikatelky?

„Je to hodně individuální, každá jsme jiná a každé podnikání je jiné… Ale důležité je, aby měly začínající podnikatelky kolem sebe podporující rodinu, bez toho by to šlo špatně. Je dobré nastavit si v podnikání flexibilitu, to se pak dá leccos pořešit, když děti usnou. Někdy musím hodně pracovat, ale pak se to snažím všem vynahradit, protože čas s dětmi a rodinou je pro mě moc důležitý a vzácný."

Děti a sladkosti

Míša se snaží, aby její rodina jedla a mlsala zdravě, ale kvalitní čokoládu dětem odpouští. „Pamatuji si, jak jsem se zlobila na babičky, že kazí děti tím, že jim dávají bonbony a další sladkosti. Já jsem jim spíše dávala méně sladké mlsání. Oříšky, ovocné kůže, sušenky. U čokolády umím přimhouřit oči jen u té vlastní,“ říká s úsměvem.

Není náhodou vaše dítě závislé na sladkém? Jak to poznáte a co s tím můžete udělat, radí specialistka na výživu

Speciální výrobní proces

„Vždycky jsem byla čokoholička, ale zamilovala jsem se do bean to bar (od kakaových bobů po tabulku – pozn. red.) čokolád v Irsku, a tak jsem hledala způsoby, jak ji vyrobit u nás,“ vysvětluje Michaela, která začíná proces výroby čokolády ručním přebíráním kakaových bobů. Do výroby se dostanou tak jen ty nepoškozené. Upražené boby pak melou na melanžérech tři i více dní. „Kakaové boby mají skvělou chuť a není třeba přidávat další suroviny. Posledním krokem je pak temperovací stroj, který zaručí, že výsledné tabulky jsou lesklé a při rozlomení krásně křupnou,“ vysvětluje postup. Tímto způsobem vznikají všechny jejich produkty. Oproti tomu čokolády ze supermarketu obsahují spoustu dalších látek – syrovátku, mléčný tuk, lecitiny a přemíru cukru.

Od kuchyně až k mezinárodním oceněním

První tabulky tvořila v kuchyni sama, ale když přestavěli suterén jejich domu na výrobnu čokolády, postupně se přidaly další kolegyně. Pak se ve třech stěhovaly do nové provozovny v Lahovicích. „Někdo odešel na mateřskou, někdo nový přišel. Rok u nás byla i Anna, které jsem nabídla práci potom, co utekla z Ukrajiny. Teď už nás je chvíli pět,“ popisuje svou cestu a přiznává: „Nejraději jsem kolem čokolády, moc mě baví vymýšlení nových příchutí a produktů. Nemám moc ráda administrativu, ale bez toho to nejde.“

Mezi její majstrštyk patří čokoláda Sametová, kterou tvoří tmavá 65% čokoláda z bio kakaových bobů z Tanzanie a která je ručně zdobena bílou čokoládou s českými šípky. Sametová získala nejvyšší ocenění ve světové gastro soutěži Great Taste Awards v Anglii, kde si na toto ocenění sáhnou jen necelá 2 % z 12 000 přihlášených produktů. Je to také jediná česká čokoláda, která získala tři hvězdy v celé historii soutěže. Od roku 2017 získaly její čokolády více než 50 ocenění na mezinárodních soutěžích.

Pochoutky z dob socialismu: Vitacit přímo do pusy, čokolády Milena a Kofila. Tyhle retro pamlsky si určitě pamatujete!

Inspirace od dědečka cukráře

Slabost pro sladké má asi v genech, Míšin dědeček byl totiž poctivý cukrář. Odtud získala inspiraci na úrovni lásky k poctivému řemeslu a kvalitě. „U dědečka jsem trávila hodně času. A taky jsem se u něj naučila mít ráda poctivé dezerty vyráběné od základu. Do dortů a krémů patřilo máslo a dávalo se tam máslo, i když to bylo dražší. Ani já nedokážu a nechci dělat při výrobě čokolády kompromisy. Na chuti je to vždycky poznat. A já jsem do podnikání šla pro to, abych vyráběla tu nejlepší možnou čokoládu,“ uzavírá Míša.

Témata: Kariéra, Výroba, Inspirativní ženy, Ukrajina, inspirace, podnikání, Anglie, Pracující matky, kuchyně, Čokoláda,, Čokoláda, Ocenění, Anna, Sametová, Michaela, Míša, Irsko, Tanzanie, Maminka, Soutěž, Čok