Maminka.czDovolená s dětmi

Cestování s dětmi aneb jaké cestovní pojištění se vyplatí?

Komerční článek
22. 2. 2019
Cestování s dětmi aneb jaké cestovní pojištění se vyplatí?
Plánování dovolené s celou rodinou může být poměrně složitou záležitostí, neboť zahrnuje výběr hotelu a vhodné destinace, a především sjednání pojištění. Dnes vám poradíme právě s výběrem kvalitní cestovní pojistky, které vás zajistí v případě nutnosti lékařské péče v zahraničí.

Pojištění léčebných výloh pro rodiny s dětmi

V rámci cestovního pojištění je jeho nejdůležitější složkou takzvané pojištění léčebných výloh. Z tohoto pojištění je hrazena veškerá lékařská péče (ošetření, medikamenty, hospitalizace, převoz apod.) v zahraničí, přičemž vždy je zde stanoven určitý limit pojistného plnění. V závislosti na cílové destinaci, je vhodné toto pojištění vybírat s co nejvyšším limitem, neboť děti jsou v tomto ohledu nejrizikovějšími osobami, které jsou zpravidla citlivější na různé klimatické změny a náchylnější k nemocem či úrazu. Pro rodiny s dětmi se tedy vždy vyplatí mít limit pojištění léčebných výloh ve výši 5 000 000 Kč a více.

Pojištění odpovědnosti

Další důležitou složkou, jež by každé cestovní pojištění pro rodiny mělo zahrnovat, je pojištění odpovědnosti. Jedná se o pojištění pokrývající škody na majetku a na zdraví, jež byly pojištěnou osobou neúmyslně způsobeny jiné osobě. Jedná se o případy, kdy bylo například poničeno hotelové vybavení, nebo byl dítětem způsoben úraz jinému dítěti (například na tobogánu). Toto pojištění je zpravidla sjednáváno s limitem pojistného plnění ve výši 1 000 000 – 2 000 000 Kč.

Pojištění úrazu

Úrazové pojištění v rámci cestovního pojištění má zcela odlišnou povahu od pojištění léčebných výloh, a proto byste na něj před dovolenou neměli zapomínat. Z úrazového pojištění jsou pokryty případy smrti úrazem či trvalé následky úrazu. Pojistné plnění se proplácí buď jednorázově, nebo opakovaně (u trvalých následků nebo v rámci denního odškodného).

Kvalitní srovnání různých nabídek cestovního pojištění

Cestovní pojištění lze v současné době sjednat v nepřeberném množství různých balíčků, a proto je mnohdy složité se v takto rozsáhlé nabídce zorientovat. Dobrým pomocníkem Vám zde bude online srovnávač na cestovní pojištění, který s pomocí několika údajů srovná a ihned zobrazí dostupné nabídky pojištění. Pojištění vždy srovnávejte v rámci kategorie „rodina“, kdy je v rámci jedné pojistné smlouvy pojištěno několik osob a toto pojištění vychází zpravidla výhodněji nežli individuální pojistka pro každou osobu zvlášť.

Témata: Dovolená s dětmi

Mohlo by vás zajímat
Tak dlouho jsem omlouvala manželovy nevěry, až jsem se zhroutila
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Jak by vypadal svět podle dětských kresbiček? Takhle! Pobavte se s námi
Smí rodič líbat dítě na ústa? Mate ho tím a dráždí, tvrdí někteří odborníci
Mateřská dovolená 2019 – vše, co potřebujete vědět
Kdo všechno je u porodu? Medici tam budou, jen když dáte souhlas
Bezpohlavní výchova: Ani kluk, ani holka. Ať si dítě samo vybere!
Opustil mě den po porodu. Vracela jsem se do prázdného bytu
Mateřská? Navenek se flinkáme, ale potají měníme svět, píše Marie Doležalová

Horoskopy

Blíženci V druhé polovině týdne přemýšlíte stále více o pracovních zahraničních možnostech. Už dlouho jste…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Radko, Radoš, Rajko

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu