Maminka.czTěhotenství a porod

Chcete být náhradní matkou? Co musíte splňovat?

7. 3. 2012
Chcete být náhradní matkou? Co musíte splňovat?
Náhradní mateřství se v poslední době hodně zviditelnilo, ale známé je už od biblických dob. Abrahámova žena Sára nemohla dlouho otěhotnět, a tak Abrahám zplodil dítě se služebnou Hagar, která ho Sáře darovala. Už tehdy to nebyl jednoduchý příběh se šťastným koncem...

Náhradní mateřství není v rozporu s našimi zákony. České zákony nijak tuto službu nezakazují. Kliniky a páry, které se rozhodnou pro náhradní mateřství, tak nedělají nic protizákonného a pouze využívají jakési mezery v našich zákonech. Tou mezerou je fakt, že není zákon, který by tak či onak náhradní mateřství řešil. Je to proces, který u nás není zakázán, ale zároveň není ani povolen, či jinak legislativně řešen.

Kdo může být náhradní matkou?

Náhradní matka musí být žena ve věku od 18 do 35 let, která má své vlastní dítě nebo více dětí. Je-li náhradní matka v manželství, pak potřebuje, aby její manžel dal písemný souhlas k programu IVF.

Další důležité aspekty ohledně kandidatury pro náhradní matka je její morální a psychologická stabilita, zachovalost a lékařské hodnoty.

Možné způsoby, jak stát náhradní matkou:

  • Můžete pomoci někomu ve vaší rodině či dobré kamarádce. Tato metoda je nejbezpečnější pro program IVF, ale bohužel není vždy realistická.
  • Nabídněte své „služby“ náhradní matky ve sdělovacích prostředcích (inzerát, noviny, internet). Tato metoda může být spojena s četnými problémy:

1. Za prvé: dát inzerát do novin: "jsem náhradní matka" ve vlastním městě není snadný úkol, mnoho středisek pro příjem reklamy odmítnout takové oznámení.

2. Za druhé: V mnoha případech ženy, které telefonují na takové oznámení, prostě nemají ponětí o názvu náhradní matka a neumí si představit, co jim nabízíte.

3. Třetí: Nebudete mít žádné informace o osobě, se kterou byste měli projednávat takový velmi závažný a delikátní problém jako náhradní mateřství. IVF jsou důvěrné informace a diskutovat je s cizím člověkem, patrně nemá cenu.

4. Za čtvrté: Je lepší poskytnout „služby - náhradní matky“ v jiném regioně a městě nebo zemi, aby se maximalizovala důvěrnost tohoto problému.

Naše rada pro vás je se obrátit na odborníky a udělat je plně zodpovědnými v řešení problému ohledně nabídky náhradního mateřství v programu IVF.

Maminka ROKU 2021
Témata: Snadný úkol, Náhradní mateřství, Písemný souhlas, Náhradní matka, Byt, Máť

Mohlo by vás zajímat
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kopie Alžběty II.? Podívejte se, jak moc se princezna Charlotte podobá své prababičce!
Bez ovulace neotěhotníte! Co dalšího o ní možná nevíte?
Alexandr se narodil bez očí. Máma ho nechtěla, teď má nový domov
To je ale bříško! Podívejte se na těhotenství s trojčaty týden po týdnu!
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
Dojemnější už to být nemůže! Než dala syna k adopci, natočila mu srdceryvný vzkaz
Nechali se vyfotit s mrtvým miminkem. Potřebovali jsme se rozloučit, říkají

Horoskopy

Vodnář Nikdy byste si nemysleli, že vám bude vyhovovat home office. Bude to tím, že se rychleji unavíte a doma…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Evženie, Noemi, Eugenie

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné